Newsy

Kwarantanna w Izraelu. Kraj wprowadza radykalne kroki

Izrael

gettyimages.com/ Salvator Barki

Newsy

Kwarantanna w Izraelu. Kraj wprowadza radykalne kroki

Izrael

gettyimages.com/ Salvator Barki

Izrael wprowadza stanowcze działania w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wszyscy przyjeżdżający do kraju, bez wyjątku będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę.

Kwarantanna dla wszystkich

Premier Izraela Benjamin Netanjahu w poniedziałek ogłosił decyzję o podjęciu 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich wracających i przyjeżdżających do kraju. Od czwartku będzie to dotyczyło także turystów. Izrael jest pierwszym krajem, który zgodził się na tak radykalny krok.

Zobacz także w serwisie zdrowie.tvn.pl: Jak zrobić żel antybakteryjny? Koszt, zastosowanie i działanie żelu dezynfekującego ręce

To trudna decyzja, ale jest niezbędna do ochrony zdrowia publicznego, a zdrowie publiczne jest najważniejsze

 - powiedział Netanjahu w nagraniu wideo, opublikowanym na Twitterze. 

Ta decyzja będzie obowiązywać przez dwa tygodnie, w czasie których będziemy dbać o izraelską gospodarkę

 - dodał.

W kraju potwierdzono już 42 przypadki zakażenia koronawirusem i nie odnotowano żadnego zgonu. Między 80 a 100 tys. osób przebywa obecnie w kwarantannie domowej.

Cios dla turystyki

Od czwartku, 12 marca obcokrajowcy zostaną wpuszczeni do kraju tylko, jeżeli będą w stanie udowodnić, że mają środki i możliwości na poddanie się kwarantannie domowej. Izolacji nie będzie można przeprowadzić w hotelach. Turyści, którzy zaplanowali wyjazd na najbliższe terminy, powinni przesunąć go w czasie.  Autorka bloga „Israel friendly” zauważa, że takie działania odcisną piętno na turystyce, z której żyje dużo mieszkańców Izraela

Korzystając z okazji jako osoba zajmująca się turystką w Izraelu łączę się w bólu i lęku ze wszystkimi przewodnikami, pilotami, biurami podróży, agentami wycieczek, kierowcami, ale także liniami lotniczymi oraz wszystkimi ludźmi, którzy "swój chleb codzienny wypiekają w turystyce". Przed nami trudny czas.

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
95
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0