Makijaż

Konturówka do ust. Jaką wybrać? Dobrać do niej matową czy błyszczącą szminkę? Porady Marty Gąski

Makijaż

Konturówka do ust. Jaką wybrać? Dobrać do niej matową czy błyszczącą szminkę? Porady Marty Gąski

Konturówka - czy warto zacząć jej używać w codziennym makijażu? Marta Gąska przekonuje, że tak. Jaką konturówkę wybrać? Na jaki kolor konturówki się zdecydować? Jak używać konturówki, żeby ładnie powiększyć swoje usta, ale jednocześnie uniknąć groteskowego wyglądu?

  • Konturówka - kto powinien z niej korzystać?
  • Jaki kolor konturówki wybrać?
  • Jak malować usta konturówką? Jak powiększyć usta konturówką?


Zobacz też: Makijaż permanentny ust – porady dotyczące zabiegu


Konturówki do ust to kosmetyki, które wydawać by się mogło, nadają się tylko na wielkie wyjścia. Walczmy z tym stereotypem! Konturówki możesz śmiało używać w codziennym makijażu. Konturówka potrafi zdziałać cuda i w kilka chwil optycznie zmniejsza lub zwiększa usta. Co jeszcze potrafi konturówka? Jak z niej korzystać?

Konturówka - kto powinien z niej korzystać?

Konturówka przyda się każdej z kobiet, która chce poprawić zarys ust. Konturówka może zdziałać cuda! W jaki sposób? Konturówka służy do zaznaczenia zarysu ust, do ich optycznego powiększania, ale też do wyrównania proporcji, a nawet do pomniejszania.

Jaki kolor konturówki wybrać?

Konturówka może różnić się od naturalnego koloru ust maksymalnie o jeden odcień. Jeżeli wybierzesz zbyt jasny lub za ciemny kolor, zamiast pożądanego efektu uzyskasz jedynie groteskowy wygląd.

Jak malować usta konturówką? Jak powiększyć usta konturówką?

Usta mają 3 krawędzie: wewnętrzną, środkową i zewnętrzną.

  • Pamiętaj! Ta biała krawędź na ustach, na górze ust, również jest częścią ust i to poniżej warto poprowadzić konturówkę, bo dopiero wtedy nasze usta będą podkreślone w granicach ich wielkości.
  • Przy malowaniu ust konturówką, podstawą sukcesu jest odpowiednie jej zaostrzenie.
  • Konturówką należy obrysować całe usta.
  • Zasadniczo konturówkę należy prowadzić po granicy wyznaczonej przez pigmentację. Na pewno odniesiesz wrażenie, że nie mieścisz się na ustach, ale to nic – tak właśnie ma działać konturówka, ma powiększać i uwydatniać usta.
  • Zarówno matowe usta, jak i błyszczące są dzisiaj dozwolone niemal dla każdego. Matowe są z reguły trwalsze i dłużej trzymają się na ustach.
  • Jeśli chcemy przedłużyć trwałość szminki na ustach, możesz skorzystać ze specjalnych produktów - są to tak zwane lakiery, utrwalacze do pomadek. Dzięki nim możemy mieć pięknie pomalowane usta nawet przez cały dzień.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
1
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0