Rozrywka

Kino w Twoim domu - czyli filmowe przeboje na poprawę humoru

Rozrywka

Kino w Twoim domu - czyli filmowe przeboje na poprawę humoru

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, Polacy zdecydowali się pozostać w domach. Z tego powodu stworzyliśmy zestawienie filmów, które pomogą nam się odprężyć i odpocząć od codzienności.

Filmy na poprawę humoru

Ja polecam takie filmy, na które Amerykanie mówią „feel good movies”, czyli po obejrzeniu których mamy uśmiech od ucha do ucha i jesteśmy przekonani, że ten świat może nie jest tak okrutny, jak mogłoby się wydawać po obejrzeniu paru serwisów informacyjnych 

– powiedział Łukasz Muszyński, krytyk filmowy.

Domowy maraton filmowy warto zacząć od filmu „Rodzina od zaraz” z Markiem Wahlbergiem i Rose Byrne w rolach głównych.

Ten film pokazuje, że rodzina to jest taka wartość, fundament, opoka, na której zawsze możemy się oprzeć. Nieważne co by się działo, poradzimy sobie razem, bo w kupie raźniej 

– zauważył krytyk.

Kolejną propozycją, która bez wątpienia zasługuje na uwagę jest zdobywca 3 Oscarów, czyli „Green Book”. Film opowiada historię drobnego cwaniaczka z Bronksu (Viggo Mortensen), który zostaje wynajęty jako szofer ekscentrycznego pianisty (Mahershala Ali). Bohaterowie wspólnie wyruszają w trasę koncertową na południe Stanów Zjednoczonych w czasach powszechnie panującego rasizmu i nietolerancji.

Ten film można oglądać w kółko, bo on zawsze poprawia humor. To jest film trochę o przełamywaniu zgubnych stereotypów, trochę o akceptowaniu swoich wypartych korzeni, no i film o sile męskiej przyjaźni 

– stwierdził Muszyński.

Wielbicieli pięknie opowiedzianych historii zainteresuje bez wątpienia film „Czas na miłość”. Głównym bohaterem jest Tim (Domhnall Gleeson), który dowiaduje się, że w jego rodzinie od pokoleń wszyscy mężczyźni mogą podróżować w czasie. Film łączy w sobie cechy bajkowej komedii romantycznej, pięknej opowieści o relacji ojca i syna oraz hymnu na cześć życia.

Niemniej ujmujący jest film „Och, życie” z 2010 roku. Katherine Heigl i Josh Duhamel wcielają się w role rodziców chrzestnych kilkumiesięcznej Sophie, której rodzice giną w tragicznym wypadku samochodowym. W efekcie bohaterowie zostają rodziną zastępczą dziewczynki.

Zwieńczeniem naszego zestawienia jest absolutna klasyka komedii romantycznych, czyli „Cztery wesela i pogrzeb”. W rolach głównych oczywiście rewelacyjni: Hugh Grant i Andie MacDowell.

Jest to film o tym, że są tragiczne wydarzenia, ale z bliską osobą u boku jesteśmy w stanie przejść przez wszystkie trzęsienia ziemi

- powiedział krytyk.

Kino w Internecie

Ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem zamknięto wszystkie instytucje kultury na terenie kraju, w tym także kina. W rezultacie niektóre premiery filmowe przeniosły się do… Internetu. Jedną z nich jest najnowszy film Jana Komasy pt. „Sala samobójców. Hejter”. W filmie wystąpiła plejada polskich gwiazd: Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Jacek Koman i Maciej Stuhr.

ZOBACZ: „Sala samobójców. Hejter”: premiera prosto z kina już w Playerze. Jan Komasa: "Postanowiliśmy nie ścigać się z koronawirusem, tylko go przeskoczyć "

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Zamiast teatralnego fotela - własna kanapa. Jakie sztuki teatralne można oglądać w Internecie? 

Pisarze spotykają się z czytelnikami na Facebooku. Jacek Dehnel: "W warunkach kwarantanny bardzo nam Was brakuje"

Przygotowuje pracę magisterską o Janie Komasie i właśnie zagrała w jego filmie. Kim jest Vanessa Aleksander?

Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0