Psy dla dzieci powinny charakteryzować się łagodnym usposobieniem i dużą cierpliwością. Osoby, które mają potomstwo i chcą kupić lub adoptować czworonoga, muszą zwrócić na to szczególną uwagę. Od właściwego wyboru rasy zależy to, czy zwierzę dobrze odnajdzie się w rodzinie i stanie się przyjacielem najmłodszych domowników. Jakie są więc najlepsze rasy psów dla dzieci?

Pies dla dziecka może być zarówno dobrym kompanem, jak i doskonałym nauczycielem wrażliwości. Poprzez przebywanie ze zwierzętami najmłodsi uczą się odpowiedzialności oraz kształtują w sobie postawy opiekuńcze. To niezwykle ważne elementy rozwoju małego człowieka. Decyzję o przygarnięciu czworonoga trzeba jednak dobrze przemyśleć, zwłaszcza że nie istnieje jedna, najlepsza rasa psa dla dziecka.

Więcej:

Idealny pies dla dziecka, czyli jaki?

Jaki pies dla dzieci będzie najlepszy? Wybierając czworonoga, warto zwrócić uwagę na jego charakter. Psy przyjazne dla dzieci powinny odznaczać się serdecznym podejściem i dużą cierpliwością . Zminimalizuje to ryzyko agresywnych zachowań. Psy idealne dla dzieci powinny być też towarzyskie i chętne do zabawy . Oprócz tego warto, aby były oddane i opiekuńcze, a także lojalne i opanowane.

Co do wielkości pupila, niezwykle popularne są małe rasy psów dla dzieci . Będą one odpowiednie zwłaszcza dla najmłodszych. Tak naprawdę również duże psy dla dzieci mogą okazać się dobrym wyborem. Wszystko zależy od właściwego wychowania zwierzęcia.

Labradory – łagodne psy dla dzieci

Wiele osób twierdzi, że labradory to najlepsze psy dla dzieci . Nie jest tak bez przyczyny. Czworonogi tej rasy są niezwykle łagodne i opanowane , lubią towarzystwo dzieci i chętnie się z nimi bawią. Cierpliwie też znoszą wszelkiego rodzaju pieszczoty i spokojnie poddają się natarczywemu głaskaniu . Jeśli się nim znudzą, nie reagują agresywnie tylko po prostu odchodzą na bok. Należy jednak pamiętać, że jest to rasa dużych psów dla dzieci , które potrzebują sporej ilości ruchu i uwagi.

Zobacz także: Psie sztuczki – jak wyszkolić czworonoga?

Rasa Golden Retriver – przyjazne psy dla dzieci

Golden retrievery to kolejne psy łagodne dla dzieci . Są niezwykle wesołe i chętnie bawią się zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Szybko się uczą i dobrze adaptują się do nowych warunków. W ich towarzystwie najmłodsi są nie tylko bezpieczni, ale również miło spędzają czas. Rasa ta jest także bardzo inteligentna, co sprawia, że są to idealne psy dla dzieci właściwie w każdym wieku.

Border Collie – inteligentne psy dobre dla dzieci

Border collie będzie odpowiednim psem dla starszych dzieci . Jest niezwykle żywiołowy i uwielbia się bawić. Odznacza się też dużą inteligencją i bardzo szybko się uczy, do tego ma przyjazne usposobienie i lubi towarzystwo ludzi. Ze względu na swoją energiczną naturę potrzebuje dużo ruchu.

Bokser – pies stróżujący i dla dzieci

Wśród psów rasowych dla dzieci na szczególną uwagę zasługuje bokser. Z pozoru wygląda groźnie, jednak tak naprawdę jest niezwykle przyjazny, zwłaszcza w stosunku do najmłodszych. Cechuje go wesołe usposobienie i duża chęć do zabawy. Pies tej rasy lubi towarzystwo ludzi i zdecydowanie nie służy mu samotność. Mimo iż jest łagodny, obcych traktuje bardzo nieufnie. Dzięki temu doskonale pełni rolę stróża.

Zobacz także: Jak wygląda emerytura psów policyjnych?

Basset hound – uparty towarzysz dziecka

Basset hound to pies niezwykle towarzyski. Nie lubi samotności, dlatego najlepiej czuje się w otoczeniu ludzi, zwłaszcza dzieci. Jest łagodny, cierpliwy i nie zachowuje się agresywnie. Poza tym jest też niezwykle lojalny i wierny. Niestety, bywa uparty, dlatego lepiej, aby dzieci chodziły z nim na spacery w towarzystwie dorosłych.

Beagle – łagodny i tolerancyjny pies

Przedstawiciele rasy beagle klasyfikowani są jako psy średniej wielkości dla dzieci . Zwierzęta te mają łagodny charakter i są niezwykle sympatyczne. Szybko wzbudzają zaufanie najmłodszych. Uwielbiają się bawić i potrzebują dużo ruchu. Trzeba odpowiednio je wychować, ponieważ potrafią czasem psocić.

Yorkshire Terrier – mały piesek dla dziecka

Yorkshire Terrier to przedstawiciel rasy małych psów dla dzieci. Yorki osiągają niewielkie rozmiary, jednak potrafią być dość głośne, dlatego należy odpowiednio je wychować. W stosunku do dzieci są przyjaźnie nastawione. Lubią się bawić i pozwalają nosić się na rękach. Są również łase na przytulanie i pieszczoty.

Zobacz także: Jak wychować psa obrońcę?

Bichon Frise – puchaty przyjaciel

Bichon frise to rasa psów przyjaznych dla dzieci . Zwierzak jest niewielki i ma miłą w dotyku sierść, która przypomina wełnę. Czworonóg szybko nawiązuje kontakt z maluchami, podchodzi do nich z czułością i wrażliwością. Nie jest agresywny i potrafi spędzić długie godziny na zabawie.

Cavalier King Charles spaniel – cichy i spokojny pupil

Ta rasa psów dla dzieci ceniona jest ze względu na ciche usposobienie . Jej przedstawiciele są ogromnymi pieszczochami. Wobec dzieci wykazują się łagodnością i czułością . Szybko przywiązują się do domowników i chętnie się z nimi bawią.

Owczarek szkocki Collie – cierpliwy i przywiązany kompan

Owczarek Collie należy do rasy dużych psów dla dzieci. Ma długą, charakterystyczną sierść, którą najmłodsi wręcz uwielbiają głaskać. Pupil ze spokojem poddaje się tym pieszczotom. To niezwykle wyrozumiały i łagodny pies. Ponadto chętnie uczy się sztuczek i jest bardzo oddany wszystkim domownikom.


Zobacz film: Pies Forest/Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.03.2019
Gsshsn
Przestać wreszcie hodować psy i koty !!!! W schroniskach i na ulicach jest tego mnóstwo.... Najpierw tam pomoc a potem o hodowli pomyśleć...nie mówiąc już o tym, ze psy rownież zjadają inne zwierzęta które muszą być dla nich zabijane....!!!