Gwiazdy

Gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego: „Kto nas teraz będzie zarażał tym radosnym, niepohamowanym śmiechem?”

Gwiazdy

Gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego: „Kto nas teraz będzie zarażał tym radosnym, niepohamowanym śmiechem?”

Nie żyje Paweł Królikowski. Aktor zmarł w czwartek, 27 lutego. Przegrał walkę z nowotworem, z którym mierzył się od kilku lat. Jak wspominają go znajomi i przyjaciele?

Gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego

Trudno uwierzyć, że nie ma go już wśród nas. Paweł Królikowski był cenionym aktorem, ale przede wszystkim niesamowicie lubianym człowiekiem, którego świat kultury i sztuki zapamięta jako człowieka z gigantyczną charyzmą. Przyjaciele i znajomi w poruszających słowach żegnają się i wspominają artystę. W mediach społecznościowych wpisy zamieścili m.in. Kuba Wojewódzki, Mateusz Szymkowiak, Joanna Liszowska, Krystian Wieczorek, Katarzyna Żak, a także syn aktora, Antoni Królikowski.

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato

Paweł Królikowski był określany jako „dusza człowiek”. Potrafił zbliżać do siebie ludzi i przekazywać im pozytywną energię. Anna Dereszowska, żegnając aktorka napisała:

Paweł, zbyt szybko. Kto nas teraz będzie w tej robocie zarażał tym radosnym, niepohamowanym śmiechem?

Kariera Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski to aktor z wielkim dorobkiem. Na ekranie zadebiutował w roli Chuligana w filmie "Dzień kolibra". Zagrał także w filmach "Zakład", "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki", "Instynkt" oraz wielu serialach. Pasją do aktorstwa zaraził także najstarszego syna Antka.

We wspomnieniach przyjaciele piszą, że Paweł Królikowski miał w sobie pierwiastki lidera, on potrafił wejść na plan, powiedzieć, jaką ma wizję i wszystkich za sobą pociągnąć. To człowiek z wielkim dorobkiem, ale myślę, że ludzie najbardziej pokochali go za rolę Kusego w "Ranczo"

 – powiedziała Basia Pasek.

Paweł Królikowski był także pomysłodawcą, twórcą, scenarzystą i autorem wszystkich piosenek w „Truskawkowym Studio”, kultowym programie lat dziewięćdziesiątych. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
55
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0