Gwiazdy

Gitarzysta John Frusciante wraca do Red Hot Chilli Peppers

Gitarzysta

Fot. Henrik Sorensen

Gwiazdy

Gitarzysta John Frusciante wraca do Red Hot Chilli Peppers

Gitarzysta

Fot. Henrik Sorensen

Red Hot Chilli Peppers znów z gitarzystą Johnem Frusciantem. O powrocie muzyka do zespołu dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych grupy. Na tym nie koniec zmian w zespole. 

Po dziesięciu latach John Frusiante wraca do grupy Red Hot Chilli Peppers. Frusciante ma zastąpić Josha Klinghoffera, z którym grupa wydała dwa ostatnie albumy: I'm With You oraz The Gateway. Gitarzysta brał też udział w pracach nad krążkiem, którego premierę planowano na 2019. Nie wiadomo, czy płyta zostanie wydana jeszcze z udziałem Klinghoffera. Informację o powrocie Johna Red Hot Chilli Peppers ogłosili na Instagramie. 

Frusciante wraca do RHCP

Frusciante swoją współpracę z zespołem rozpoczął w 1989 roku, kiedy zastąpił zmarłego Hilela Slovaka. John był fanem zespołu, gdy dołączył do RHCP miał 19 lat. Grupa wydała z nim dwa albumy. Mother’s Milk i Blood Sugar Sex Magic. Niestety, John postanowił rozstać się z zespołem trzy lata później. Decyzja była podyktowana uzależnieniem od narkotyków. John wrócił do zespoły w 1998. Rok później grupa wydała swój legendarny już album Californication. W tym samym składzie zespół wydał też w 2002 roku By The Way i 2006 roku Stadium Arcadium. Jednak, po trasie promującej ostatni wspólny album John postanowili zrobić sobie kolejną przerwę. O jego decyzji dowiedzieliśmy się w 2009 roku. Na miejsce Frusciantego został przyjęty przyjaciel Johna - Josh Klinghoffer. Grupa nagrała wspólnie dwa albumy, ostatni w 2016.  

Klinghoffer opuszcza Red Hot Chilli Peppers 

RHCP pracowali nad kolejnym, ale dotychczas nie są znane szczegóły dotyczące premiery płyty, wiadomo, że była zapowiadana na 2019. Teraz gitarzyści znów się zamieniają - Frusciante zastąpi Klinghoffera. 

>>> Zobacz też: Baron i Julia Wieniawa przyłapani na wspólnej kolacji 

>>> Zobacz film: Marcin Kindla nagrywał z gitarzystą Robbiego WilliamsaCo sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0