Gwiazdy

Filip Chajzer - tak będzie wyglądał na starość! Czy FaceApp jest bezpieczny? Co dzieje się z naszymi danymi?

Gwiazdy

Filip Chajzer - tak będzie wyglądał na starość! Czy FaceApp jest bezpieczny? Co dzieje się z naszymi danymi?

FaceApp rządzi w Internecie! W mediach społecznościowych zapanowała moda na przerabianie zdjęć za pomocą aplikacji FaceApp. Dzięki apce można się postarzeć nawet o kilkadziesiąt lat! FaceApp wzbudza wiele kontrowersji w kwestii bezpieczeństwa i prywatności. Czy FaceApp jest bezpieczna? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Szymielewicz, prawnik i prezes Fundacji Panoptykon.

Aplikacja FaceApp zasilana jest przez najbardziej zaawansowaną neuronową technologię edycji portretów. Można ją zainstalować za darmo i jest dostępna na smartfony z systemami Android i iOS.

>>> Zobacz także:

Co prawda apka po raz pierwszy stała się popularna już w 2017 roku, ale dzięki celebrytom publikujących w sieci swoje przerobione fotografie opatrzone hashtagami #agechallenge i #faceappchallenge ponownie bije rekordy popularności. Za sprawą postarzającego filtra w aplikacji FaceApp można sprawdzić, jak się będzie wyglądało za kilkadziesiąt lat. Zrobili to między innymi: szef kuchni Gordon Ramsay, muzycy z Jonas Brothers, raper i aktor Ludacris i komik Kevin Hart.

Czy FaceApp jest bezpieczna?

„Rosyjski” FaceApp nie jest groźniejszy od samego Facebooka - twierdzi Katarzyna Szymielewicz, prawnik i prezes Fundacji Panoptykon.

Czy FaceApp jest bezpieczna? Wiadomo, że przeróbka zdjęcia jest dokonywana w chmurze, m.in. na amerykańskich serwerach Google Clould. Twórcy aplikacji piszą:

Większość zdjęć jest usuwana z naszych serwerów w ciągu 48 godzin od daty uploadu.

Z aplikacji można korzystać bez logowania się na swoje konto. FaceApp tłumaczy:

 99 procent użytkowników nie loguje się na swoje konto, nie mamy zatem dostępu do żadnych danych, które mogłyby zidentyfikować konkretną osobę po jej zdjęciu.
Wyświetl ten post na Instagramie.

Me doing a demo on #MasterChef Season 50....

Post udostępniony przez Gordon Ramsay (@gordongram)

Fot. Instagram / Gordon Ramsay


Wyświetl ten post na Instagramie.

When you take a trip to the Year 3000.

Post udostępniony przez Jonas Brothers (@jonasbrothers)

Fot. Instagram / Jonas Brothers


Wyświetl ten post na Instagramie.

Strong ass old man face and upper body 😂😂😂😂

Post udostępniony przez Kevin Hart (@kevinhart4real)

Fot. Instagram / Kevin Hart

Dzięki aplikacji FaceApp można również dodać tatuaż, zmienić kolor włosów, fryzurę, a nawet płeć! Sztuczna inteligencja pozwala także na znalezienie dla siebie idealnej stylizacji i dodanie makijażu na dzień lub wieczór.

Co sądzisz o tym artykule?
93
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0