Zwierzęta

El Niño – kotka z tytułem World Winner 2019! Kąpiele, układania futra i nauka rozciągania!

Zwierzęta

El Niño – kotka z tytułem World Winner 2019! Kąpiele, układania futra i nauka rozciągania!

Na zorganizowanej we Freiburgu Światowej Wystawie Kotów tytuł najpiękniejszej dorosłej kotki zdobyła El Niño rasy Maine Coon. W walce o tytuł pokonała aż 1500 innych kotów. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gości najpiękniejsza kotka świata oraz jej właścicielka Kamila Skrzydlak-Kulesza, która opowie o udziale w wystawach i jak się do nich przygotować. 

Kotka El Niño jest wielokrotną zwyciężczynią konkursów organizowanych na polskich i światowych wystawach kotów rasowych. Pod koniec października zdobyła tytuł World Winner 2019 w kategorii dorosłych kotek podczas Światowej Wystawy kotów we Freiburgu. O werdykcie zadecydowało 26 sędziów z różnych krajów świata, którzy doskonale znali standardy rasy Maine Coon, takie jak: budowa ciała, szkielet, kształt, futro, proporcje, a nawet ekspresję zwierzęcia.

Trening czyni mistrza

Przygotowanie do wystaw to niezwykle istotne i czasochłonne zajęcie. Podstawą jest odpowiednia dieta, ponieważ to, co jedzą koty, objawia się w ich wyglądzie. Pani Kamila unika suchych karm i stawia na naturalne pożywienie. Wszystkie jej koty jedzą surowe mięso. Sama przygotowuje im posiłki oraz podaje suplementy.

Futro wystarczy czesać raz w miesiącu, ale kąpiel jest wymagająca, zajmuje 3-4 godziny. Istotne, żeby od małego zapewnić zwierzakowi odpowiednie ćwiczenia, żeby potem właściwie prezentował się na wystawie. Maine Coon powinien być wyciągnięty, żeby móc dobrze pokazać jego ciało. Ćwiczenia muszą być przyjemne i proste, dobrze zabawiać czymś kota, na przykład machać przed nim piórkiem.

Koci charakter

Maine Coon to największa rasa kotów domowych. Jej przedstawiciele są zwykle ciekawscy, towarzyscy i wierni. Szybko przywiązują się do swoich opiekunów. Maine Coony lubią być blisko ludzi i dobrze żyją z innymi zwierzętami – maja bardzo łagodne usposobienie i nikomu nie zrobiłyby krzywdy. 

Zobacz też:

"Marcin z lasu". Niezwykły okres dla saren

Lab Rescue - emerytura dla zwierząt laboratoryjnych

Kaczor Biegus. Miał iść na rosół, a znalazł nowy dom

Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0