Newsy

"Dobry start" - wnioski można składać również w formie papierowej

uczniowie

Imgorthand/getty Images

Newsy

"Dobry start" - wnioski można składać również w formie papierowej

uczniowie

Imgorthand/getty Images

Już nie tylko przez Internet, ale także w sposób tradycyjny - bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty - można od 1 sierpnia składać wnioski o "Dobry start". Świadczenie w wysokości 300 zł przyznawane jest uczniom do ukończenia 20 lat lub - w przypadku osób z niepełnosprawnością - do ukończenia 24 lat. Skorzysta z niego  4,5 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny.

"Dobry start" - jak złożyć wniosek

Nabór wniosków w ramach programu "Dobry start" ruszył 1 lipca, jednak dotychczas można było je składać tylko elektronicznie (przez stronę empatia.mpips.gov.pl, bankowość elektroniczną i portal PUE ZUS). 

Od soboty 1 sierpnia można je składać również drogą tradycyjną:  bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Jest to opcja szczególnie dla tych, którzy z różnych przyczyn wolą złożyć wniosek drogą tradycyjną. Gorąco jednak zachęcam do dalszego korzystania przede wszystkim z drogi elektronicznej. Jest to nie tylko szybkie i wygodne, ale przede wszystkim podyktowane troską o bezpieczeństwo nas wszystkich

– wskazuje Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

"Dobry start" - komu przysługuje

Program "Dobry start" to 300 zł wsparcia dla 4,5 mln uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przyznawane jest jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także uczniom szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub w listopadzie, wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Wnioski można składać do 30 listopada.

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce. Kina i sklepy będą kontrolowane przez policję

Praca zdalna na stałe? "Nie tylko ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy"

Wznowienie obostrzeń w związku z koronawirusem? Rząd nie wyklucza powrotu niektórych ograniczeń

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
50
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0