Finanse i Praca

Czy w Internecie można zarobić?

Kobieta pisze na komputerze.

krisanapong detraphiphat / Getty Images

Finanse i Praca

Czy w Internecie można zarobić?

Kobieta pisze na komputerze.

krisanapong detraphiphat / Getty Images

Praca z domu wydaje się być spełnieniem marzeń wielu ludzi. Coraz większa liczba osób interesuje się zarabianiem w internecie, pracą zdalną i nowymi sposobami na dorobienie do pensji. Istnieje wiele sposób zarabiania w sieci, które mogą okazać się skuteczne, po włożeniu w pracę maksimum wysiłku i czasu.

Niektórzy myślą, że praca w sieci pozwoli na szybkie zarobienie dużej sumy pieniędzy. Niestety nie jest to takie łatwe, a niektóre sposoby zamiast korzyści materialnych, mogą przynieść różnego rodzaju straty. Na czym zarabiać w internecie, jak zacząć i czego się wystrzegać? Podpowiadamy.

Sposoby na zarabianie w internecie

Teoretycznie pracować z domu przez internet może każdy, jednak w praktyce dobrze pamiętać o tym, że w każde zajęcie trzeba włożyć sporo wysiłku i energii, a także być systematycznym i konsekwentnym. Osoby, które liczą na szybkie zarabianie pieniędzy w internecie, na pewną będą zawiedzione, ponieważ takie sposoby nie istnieją. Możemy wyróżnić następujące sposoby zarabiania przez Internet:

  • wykorzystanie zdolności językowych – tłumaczenie lub pisanie artykułów, tworzenie haseł reklamowych; te sposoby zwykle stosują freelancerzy, jednak oferty można znaleźć zarówno na stronach z propozycjami pracy, jak w grupach w mediach społecznościowych;
  • wykorzystanie zdolności artystycznych, kreatywności – tworzenie grafik, fotografia, pisanie bloga, nagrywanie filmów na YouTube, prowadzenie strony danej firmy w mediach społecznościowych;
  • giełda, zarabianie na kryptowalutach – zakłady bukmacherskie, czyli sposoby dla osób, posiadających wiedzę fachową i doświadczenie;
  • sprzedaż produktów przez Internet albo współpraca w ramach sieci partnerskiej;
  • najmniej opłacalne sposoby na zarabianie w Internecie to klikanie w reklamy , odpowiadanie na pytania w ankietach, udział w programach MLM.

Jak można zauważyć, każdy, kto chce zarabiać pieniądze w Internecie, powinien posiadać jakieś zdolności. Jednak zdecydowanie najczęściej poszukiwanym i oferowanym sposobem jest zarabianie w sieci na reklamach . Sposób ten pozwala na zarobienie maksymalnie 20 złotych miesięcznie, przy czym należy pamiętać o tym, że próg wypłat to zwykle 100 złotych. Oznacza to, że pieniądze otrzymamy na przykład po pół roku. Z kolei zarabianie na ankietach w Internecie jest uznawane nie tylko za mało opłacalne, ale także niebezpieczne.

Jak zacząć zarabiać w Internecie?

Wielu blogerów przekonuje, że zarabianie w Internecie nie jest trudne i nie potrzeba do tego żadnej wiedzy. W praktyce sprawa wygląda zupełnie inaczej. Na początek należy zastanowić się nad własnymi kompetencjami i umiejętnościami. Następnie warto wyznaczyć sobie plan działania i zacząć poszukiwanie odpowiednich ofert. Kolejnym krokiem jest stworzenie swojego CV lub portfolio i wysyłanie go do potencjalnych pracodawców lub konkretnych firm. Jeżeli nie otrzymujemy żadnych odpowiedzi, możemy zwiększyć zakres poszukiwań i zacząć ogłaszać się przez media społecznościowe, serwisy z ogłoszeniami lub przez własnego bloga. Po pewnym czasie na pewno zaczniemy otrzymywać zlecenia lub konkretne oferty pracy.

Czy zarabianie przez internet jest bezpieczne?

Zacznijmy od tego, że nie istnieje takie pojęcie, jak skutecznie zarabianie w Internecie . Każdy, kto coś osiągnął przez sieć, kierował się metodą prób i błędów i dopasowywał zlecenia do swoich możliwości i umiejętności. Istnieją trzy grupy osób, które interesują się tym, jak zarabiać w internecie. Pierwszą z nich są pracownicy etatowi, którzy chcą dorobić do comiesięcznego wynagrodzenia niewielką sumę. W drugiej grupie znajdują się osoby profesjonalnie zajmujące się pracą zdalną, czyli wolni strzelcy, na przykład programiści, graficy, copywriterzy, korektorzy. W skład trzeciej grupy wchodzą osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, które poszukują prostego sposobu na zarabianie. Niestety to właśnie takie osoby najczęściej podejmują pochopne kroki i często wpadają w ręce tzw. naciągaczy internetowych. Przykładowo, serwisy z ankietami internetowymi mogą być dobrym sposobem na wyłudzenie naszych danych osobistych (na przykład numeru PESEL lub adresu). Z kolei programy MLM to piramidy finansowe, które są nielegalne. Ważną kwestią jest także sposób rozliczania naszych zarobków z Internetu. Może się zdarzyć, że firma zagraniczna wypłaci nam pieniądze na konto, jednak nie opłaci podatków. W takiej sytuacji możemy mieć problemy z urzędem skarbowym. Zagrożeń w sieci jest wiele, dlatego przed wyborem konkretnej pracy lub firmy, warto przemyśleć wszystkie za i przeciw. Bezpieczne zarabianie w Internecie jest możliwe, jednak pamiętajmy o tym, aby nie dać się nabrać i dokładnie sprawdzać każdą ofertę.

Odważne memy Marty Frej podbiły Internet. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0