Gwiazdy

Wade Robson oskarża Michaela Jacksona o molestowanie. Dlaczego tak długo milczał?

Gwiazdy

Wade Robson oskarża Michaela Jacksona o molestowanie. Dlaczego tak długo milczał?

"Leaving Neverland" opowiada o domniemanych nadużyciach seksualnych Michaela Jacksona wobec dwóch chłopców - Jamesa Safechucka i Wade'a Robsona. W filmie dorośli już mężczyźni zdradzili, czego wobec nich miał dopuścił się król popu. Dlaczego ujawnili to dopiero teraz? Czy można im wierzyć? Zapytaliśmy o opinię gościa Dzień Dobry TVN seksuolog, psychoterapeutkę Katarzynę Klimko-Damską. Zapraszamy również na fragment wywiadu z Wadem Robsonem, który niegdyś przeprowadziła Kinga Rusin. Co wówczas mówił o Michaelu Jacksonu?

  • Film dokumentalny „Leaving Neverland” - o czym opowiada?
  • Recenzje filmu "Leaving Neverland"

>>> Zobacz też: Pedofilia w polskim Kościele. Dlaczego jest tolerowana?

Film dokumentalny "Leaving Neverland" - o czym opowiada?

Film dokumentalny "Leaving Neverland" to spotkanie po latach z dwoma dorosłymi mężczyznami, którzy jako dzieci mieli stać się ofiarami molestowania ze strony Michaela Jacksona. Chodzi o Jamesa "Jimmego" Safechucka i Wade’a Robsona. Obaj weszli do show-biznesu, kiedy byli jeszcze bardzo mali, dzięki pomocy Michaela Jacksona.

Kontrowersje wokół filmu

"Leaving Neverland" podzielił opinię publiczną na dwa obozy. Na jednym biegunie są osoby, które uważają, że film jest przerażający i po jego obejrzeniu nie spojrzą już na Michaela Jacksona w ten sam sposób, a na drugim - osoby, które nie wierzą w słowa bohaterów filmu, ponieważ ci zbyt długo milczeli. W dodatku Wade w 2004 roku w trakcie procesu oskarżonego o molestowanie Jacksona zapewniał o niewinności gwiazdora. Mężczyznom przypisuje się też złe intencje. Rodzina króla popu wprost przyznaje, że Safechuck i Wade Robson liczą na pieniądze i sławę. Michaela bronią także przyjaciele z showbiznesu, m.in. Macaulay Culkin i Aaron Carter.


Według seksuolog i psychoterapeutki Katarzyny Klimko-Damskiej to, co mówią Wade i James jest wiarygodne. Ich zeznania są znamienne dla ofiar, a zachowania Jacksona charakterystyczne dla pedofila.

Pedofil to zwykle osobowość niedojrzała, uwodząca swoją wrażliwością, bezradnością, zaangażowaniem, nawet empatyczna. Buduje on pewien świat, intymność przez którą dziecko-ofiara, czuje, że wyjawiając ich sekret skrzywdzi pedofila.

- powiedziała.

Zdaniem gościa Dzień Dobry TVN, mężczyźni dopiero teraz  wyjawili prawdę, ponieważ:

gwiazdor od 10 lat nie żyje i oni mogą zrzucić z siebie poczucie winy, że go skrzywdzą swoimi oskarżeniami, bo przecież był ich idolem, przyjacielem, wierzyli mu, a nawet kochali, jak mówią. Poza tym dojrzeli, zrozumieli, założyli swoje rodziny i teraz się z tym najmocniej konfrontują, gdy patrzą na swoje dzieci. Proces opowiadania o tym w filmie to autoterapia, bo sami siebie głośno usłyszą.

Recenzje filmu "Leaving Neverland"

Dokument "Leaving Neverland" miał  światową prapremierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie był pokazywany w sekcji Wydarzenia Specjalne. Film zaczął zbierać bardzo pochlebne recenzje. Recenzent magazynu Rolling Stone napisał:

Film jest trudnym do oglądania, jeszcze trudniejszym do zignorowania, niemożliwym do zapomnienia... świadectwem odwagi.

 Magazyn Hollywood Reporter dodał, że jest to:

(...) wstrząsający, wielowątkowy i rozdzierający serce dokument", a magazyn Variety podkreślił, że jest to "niezwykle sugestywne i przekonujące świadectwo.


Reżyserem i producentem filmu "Leaving Neverland" jest Dan Reed.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
16
47
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
14
04.04.2019
Ewa
Michaelowi jest już wszystko jedno, ale Robson i Sawczuk z piętnem tego kłamstwa będą żyli i nawet duże pieniądze nie pomogą im oczyścić sumienia. Dla mnie słowa, nie poparte dowodami są bez znaczenia.Oszczerstwa i pomówienia wielu ludzi zniszczyły, można by mnożyć przykłady. MJ przez całe życie musiał walczyć z pomówieniami . Zniszczyli Wielkiego Człowieka, nowatorskiego twórcę, wybitnego , niepowtarzalnego artystę, ale nic ani nikt nie podważy Jego twórczości.Ja będę Go oglądać i słuchać.
18.03.2019
Nikita
Jaki on potwór ile to im krzywd zrobił jak mógł z dziećmi sam być i te inne bzdury, ale ja jako matka zauważam że gorszych potworów od rodziców ich niema, była kasa to im nie przeszkadzało to że tyle spędzali czasu co niepoczytalni byli czy forsa przyćmiła.. Chore i tyle nikt trzeźwo mysloncy w to nie uwierzy mając dzieci bo to nie kukły i nie wszystko da się ukryć sama mam dzieci to wiem tylko jeśli się sucha dzieci i opserwuje a nie podaje na tacy a teraz jeczy i udaje męczenników bo kasy brak i łatwiej o nią przez litość u nas metoda na wnuczka tam na zewne łzy nigdy nie uwierzę dopuki sąd tego nie potwierdzi.. Kogoś jak się chcę ukarać oskarżyć to za życia anie po śmierci bo życia mu nie przywrucą.. Sory za pismo ale zła jestem i szkoda mi dzieci M. J.
10.03.2019
Psycholog
Właśnie zobaczyłem film i zainspirowało mnie to do obejrzenia wywiadów z bahaterami tego filmu. Widziałem ich u Oprah i w paru innych miejscach. Nie powiem ich historia jest wstrząsająca, ale ja jako psycholog widzę coś jeszcze. Ich mowa ciała sugeruje, że oni mogą kłamać. Najbardziej widoczne jest to w wywiadach, które nie są reżyserowane, bo do filmu zapewne byli długo "trenowani", ale w pewnych momentach można to wyłapać. Radzę więc trochę uważać na to co się pisze, bo jak za jakiś czas okaże się, to nie prawda to będzie większy niesmak niż jest w tej chwili..

Koniec rozmowy na czacie
Wpisz wiadomość...
10.03.2019
Psycholog
Przepraszm za błąd, już mi się oczy zamykają. Oczywiście pisze się "bohaterami".
10.03.2019
Psycholog
Właśnie zobaczyłem ten film i zainspirowało mnie to do obejrzenia wywiadów z bachaterami tego filmu. Widziałem ich u Oprah i w paru innych miejscach. Nie powiem ich historia jest wstrząsająca, ale ja jako psycholog widzę coś jeszcze. Ich mowa ciała sugeruje, że oni mogą kłamać. Najbardziej widoczne jest to w wywiadach, które nie są reżyserowane, bo do filmu zapewne byli długo "trenowani", ale w pewnych momentach można to wyłapać. Radzę więc trochę uważać na to co się pisze, bo jak za jakiś czas okaże się, że to nie prawda to będzie większy niesmak niż jest w tej chwili..
09.03.2019
Agnieszka
Ojcowie tych chłopakow którzy niby byli molestowani nie popełniliby samobójstwa gdyby ich synowie faktycznie byli molestowani. Widać wyrzuty sumienia nie dały im spokoju.
08.03.2019
Fanka Michaela
Iza widocznie nie chcesz go dobrze poznać.
Obejrzyj sobie wywiady z nim i posłuchaj czym się kierował w życiu.
On nikomu wody z mózgu nie robił.
Wode z mózgu robi nam prasa przekazujac nam fałszywe informacje.
Michael był szczery i wierzę jemu i w jego dobre intencje,widocznie nie poznałaś go bardziej tak jak ja, nigdy nikomu nie zrobił nic złego jestem tego pewna.
Wierz sobie w co chcesz masz do tego prawo i swój rozum.
08.03.2019
iza
Fanka Michaela - czy naprawde myslisz ze osoba robiaca zle rzeczy powie publicznie cos innego? Poza tym nie pomyslisz ze dla niego skrzywdzenie moglo oznaczac agresje zmuszanie kiedy on po prostu g£adko i ze slowami milosci robil im z mozgu wode???

Moonwalkerka - Skad ty to wiesz? bo podoba ci sie jego muzyka? Tia, pieniadze chce osoba ktora byla choreografem Britney Spears. On ma pieniadze. Poza tym to na ciebie wplywaja pieniadze bo pozwalasz aby zaslanialy ci racjonalny obraz sytuacji.
06.03.2019
Moonwalkerka
Ja nie wierze w to wiem jaki michael był naprawdę on nie był by wstanie skrzywdzić dziecka nigdy. Dlaczego ludzie myślą, że to prawda.Przecież wiadomo, że chodzi o pieniądze ludzie zrobią wszystko dla pieniędzy.
06.03.2019
Fanka Michaela
Słowa Michaela z jednym z wywiadów...
,, Zanim skrzywdziłbym dziecko, podciąłbym sobie nadgarstki.
Nigdy bym nie skrzywdził dziecka.
To całkowicie fałszywe.
Byłem oburzony. Nigdy bym nie zrobił czegoś takiego "
Michael Jackson


A nad resztą się zastanówcie kto mówi prawdę...
05.03.2019
charlotte_arrr
Czy ktoś może mi podać imię i nazwisko oraz tytuł tej książki o której mówił Marcin Prokop?
04.03.2019
Fan
Dlaczego nawet 10 lat po smierci mu nie dadza zyc? Pieniazki sie skonczyly i tyle... teraz najlatwiej oskarzyc jak druga strona sie niebmoze bronic ale za to mozna pieniazki od rodziny wyludzic!
04.03.2019
Fanka Jacksona
Totalne dno z tym filmem ,wszystko wyssane z palca
04.03.2019
Jo
Nie wierzę w winę M. J. tak jak mówili że się wybielał a sekcja wykazała że chorował na bielactwo.
Rozwiń wszystkie komentarzy