Horoskop

Czym charakteryzują się byki?

Byk

Fot. Picasa/Getty Images

Horoskop

Czym charakteryzują się byki?

Byk

Fot. Picasa/Getty Images

Słowo ,,pieniądze” w języku łacińskim określa się jako pecunia, to zaś pochodzi od „pecus”, co oznacza bydło. Z tego powodu byk jest znakiem zodiaku nastawionym przede wszystkim na posiadanie dóbr materialnych. Znak byka jest symbolem pieniędzy, majątku oraz życia obfitującego w przeróżne gadżety. Dążenie do fortuny wzmaga poczucie bezpieczeństwa i stabilności, które stanowią bardzo istotne elementy w życiu osób spod tego znaku.

Byk charakteryzuje ludzi, którzy niestrudzenie dążą do celu. W przeciwieństwie do innych, mają skuteczny plan, który ułatwia im realizowanie swoich działań. Byki są stałe w uczuciach i skłaniają się ku poglądom konserwatywnym. W ich życiu bardzo ważną rolę odgrywa rodzina, dla której są w stanie dokonać wielkich rzeczy. Wydawać by się mogło, że są z natury ociężałe i leniwe, nic bardziej mylnego. Byki są pracowite, zaradne i potrafią rozwiązać wszystkie, nawet najbardziej skomplikowane problemy.

Męski zodiak - jaki jest mężczyzna byk?

Panowie spod znaku byka są z natury bardzo oszczędni i skrupulatnie planują comiesięczny budżet domowy. Dążą do stabilizacji finansowej oraz emocjonalnej. Wygodny fotel w domu to jest to, co szczególnie lubi byk. Charakterystyka jego zachowań jest prosta - obiera sobie jeden cel i dąży do niego za wszelką cenę. Jest wiernym mężem, a jego niewątpliwą słabością jest jedzenie. Mężczyzna byk jest wyrafinowanym łasuchem, który szczególnie upodobał sobie wykwintne desery. Niestety z tego powodu wiele byków cierpi na otyłość, nawet w młodym wieku. Jaki znak zodiaku pasuje do byka ? Tutaj odpowiedź jest prosta, idealnie pasuje do kobiety z tym samym znakiem. Natomiast nutka despotyczności spowoduje, że bardzo trudno będzie mu się związać z permanentnie flirtującą panią baran.

Jaka jest kobieta byk?

Pani byk bardzo uważnie dobiera partnera życiowego, sprawdzając czy przyszły mąż zapewni odpowiedni status dzieciom. Jej dominujące cechy to siła i odwaga, w obronie rodziny jest w stanie pokonać każdego przeciwnika. Kariera i spełnienie zawodowe nie leżą w jej kręgu zainteresowań. Byki to niezwykle gadatliwe znaki zodiaku . Co ciekawe, bardzo często posiadają talenty artystyczne, choć rzadko je rozwijają.

Byk i skorpion to dwa odmienne charaktery, które jedynie dzięki wspólnym wysiłkom i odrobinie szczęścia mogą stworzyć udany związek, opierający się na solidnych fundamentach. Jeżeli jednak uparta pani byk nie ustąpi choćby na milimetr, tragiczny finał jest nieunikniony. Nie każdy mężczyzna poradzi sobie z tak stanowczą kobietą, dlatego wybór małżonka może być szczególnie trudny i długotrwały.

Co daje szczęście bykom?

Byki najlepiej czują się w swoim domu. Silna potrzeba bezpieczeństwa sprawia, że rzadko zakładają firmy, wolą stabilną pracę na etacie i pewny zarobek. Od najmłodszych lat marzą o dużym domu z ogródkiem, szczęśliwej rodzinie, kochającej żonie, która przy okazji jest świetną kucharką. Upór i konsekwencja sprawiają, że często są liderami w zespole. Wolą skrupulatne dążenie do sukcesu, niż chaotyczne, niesprecyzowane działania. W życiu każdego byka ważny jest smak. Wyrafinowane jedzenie to dla nich największa nagroda. Jeśli chcesz skraść mu/jej serce, zabierz go/ją do ekskluzywnej restauracji.

Byk i rak uzupełniają się pod względem cech osobowości, dodatkowo w kwestii uczuć również powinni świetnie się dogadywać. Jednakże różne poziomy wrażliwości mogą być wstępem do krótkich, choć intensywnych konfliktów. Połączenie byk i wodnik nie wróży łatwego związku, choć jak wiadomo przeciwieństwa się przyciągają. Twardo stąpający po ziemi, pragmatyczny byk nigdy do końca nie zrozumie uduchowionej natury wodnika. Jako konserwatysta będzie opierał się wszelkim nowościom proponowanym przez partnera. Jednak po długich rozmowach, w końcu da się przekonać do nowych rozwiązań.

Podsumowanie

Choć byki uwielbiają rzeczy materialne, nigdy nie przedłożą ich nad szczęście swojej rodziny. W obronie żony i dzieci są w stanie dokonać rzeczy niemożliwych. Słabość do jedzenia sprawia, że muszą kontrolować swoją wagę, szczególnie po trzydziestym piątym roku życia. Ich racjonalizm sprawia, że bardzo rzadko pakują się w kłopoty. Uwielbiają dostawać ekskluzywne prezenty, markowe torebki i szpilki w przypadku pań, koszule i krawaty w przypadku panów. Jeśli chcemy wywrzeć szczególnie dobre wrażenie na byku, zapakujmy upominek w piękne pudełko, które z pewnością zostanie docenione przez nowego właściciela.

Byk musi dobrze zarabiać. Ilość pieniędzy na koncie jest wprost proporcjonalna do jego poczucia bezpieczeństwa. Jako pracownik jest sumienny i obowiązkowy, realnie ocenia swoje możliwości i zawsze rzetelnie, bez przesadnego optymizmu, przedstawia postępy w swojej pracy. Natomiast jako szef nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka, jest opanowany i równo traktuje wszystkich podwładnych. Ma ambicję, aby firma, którą prowadzi była najlepsza na rynku. Podczas ewaluacji pracownika, kieruje się wyłącznie faktami, pozostawiając z boku emocje. Wprost wytyka wszystkie błędy i zaniedbania, gdyż charakteryzuje się ponadprzeciętną pamięcią. Jest zadowolony, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem (oczywiście jego planem), ceni tylko osoby pracowite, które odnoszą wymierne sukcesy. Bardzo rzadko zmienia pracę, dlatego jest szczególnie doceniany przez właścicieli firm.

Zobacz film: Co wydarzy się w przyszłym roku? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
64
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0