Styl Życia

Nocne życie Polaków. Jak się bawimy? 

Styl Życia

Nocne życie Polaków. Jak się bawimy? 

Trwa karnawał, tradycyjny czas hucznych imprez i wielkich balów. Najchętniej jednak  chodzimy do klubów. O tym, jak bawią się Polacy, rozmawialiśmy z pisarką Blanką Lipińską oraz dziennikarzem i didżejem Piotrem Kędzierskim.  

Jak zachowują się ludzie w klubach muzycznych?

Blanka Lipińska przyznała, że zna życie nocne Polaków od podszewki, i to od lat. Pracowała bowiem w ochronie i selekcji dużej dyskoteki, a później była menedżerką w sopockim klubie. Zaobserwowała tam wiele ciekawych zjawisk i zachowań, np. kupowanie szampana z racami.

Panowie szukają pań i kupują atencję kobiet. Idzie szampan, wszystko się świeci i wszystkie oczy są skierowane w jego stronę. Więc panie, które przyszły polować, od razu widzą panów, którzy są chętni. Cały klub widzi, do kogo ten szampan trafi. Chodzi o to, żeby inne stoliki zazdrościły i zamawiały kolejne butelki 

-wyjaśniała pisarka.

Z wiekiem się uspokajamy? 

Według Piotra Kędzierskiego, zwłaszcza w Warszawie, żyjemy dość dynamicznie. To wiąże się z dużym wysiłkiem intelektualnym i emocjonalnym w trakcie tygodnia. 

W piątek rano są już pierwsze sms-y i telefony, co robimy dziś wieczorem. I te piątki są o wiele bardziej dynamiczne niż to, co się robi w soboty.  Bo ludzie w naszym wieku, jeżeli spędzają piątek intensywnie, to w sobotę się nie ruszają z domu 

-zauważył dziennikarz. 

Jak dodał, często potrafimy się bawić przez całą noc, do 6-ej, a nawet 8- ej rano. 

Zobacz też

Co sądzisz o tym artykule?
86
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0