Gorące tematy

Ariana Grande po raz kolejny oskarżona o plagiat. Czy artystka skopiowała "7 rings"?

Ariana Grande, źródło: x-news

Gorące tematy

Ariana Grande po raz kolejny oskarżona o plagiat. Czy artystka skopiowała "7 rings"?

Ariana Grande, źródło: x-news

Ariana Grande bezprawnie wykorzystała fragment mojego utworu - uważa  amerykański raper Josh Stone, znany pod pseudonimem DOT.  Jak utrzymuje, jeden z największych przebojów  artystki "7 rings", jest łudząco podobny do jego utworu „YOU NEED IT I GOT IT". Do pozwu dołączył opinię muzykologów.

Serwis TMZ podaje, że pozew trafił do sądu w Nowym Jorku. Raper domaga się w nim, by Grande podzieliła się pieniędzmi zarobionymi podczas występów, na których wykonywała przebój "7 rings". Stone walczy również o zakaz dalszego odtwarzania i sprzedaży utworu.

Podobieństwo słów

Do pozwu załączono ocenę dwóch muzykologów, którzy wymieniają podobieństwa kawałków Ariany Grande i Josha Stone'a. Pierwszym zarzutem jest podobieństwo śpiewanego przez artystkę tekstu, który brzmi: "I want it, I got it, I want it, I got it". Natomiast utwór DOT'a zawiera słowa: "You need it, I got it, you want it, I got it". Jednak to nie wszystko! Josh uważa, że Ariana skopiowała też linię melodyczną oraz rytm. Niezależni muzykolodzy mieli stwierdzić, że wszystkie 39 nut, które zostały użyte w zeszłorocznym przeboju Ariany Grande, są identyczne, jak w kawałku "YOU NEED IT I GOT IT".

Czy utwory rzeczywiście są do siebie tak podobne? Posłuchajcie.

Kto napisał "7 rings"?!

Przypomnijmy, że to nie pierwsze oskarżenie skierowane w stronę amerykańskiej gwiazdy. O plagiat posądził ją również Vladimir Kush, który uważa, że wokalistka w jednym ze swoich teledysków wykorzystała motyw z jego grafiki. Także Princess Nokia dopatrzyła się w „7 Rings” fragmentów swojego utworu "Mine", uznając je za niemalże identyczne!

Kto zatem stoi za sukcesem piosenki Ariany Grande, który obecnie ma już prawie 680 milionów wyświetleń na YouTube?

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0