Hobby

Amadeusz i jego artystyczne stoły z żywicy, czyli pasja do tworzenia unikatowych mebli

Hobby

Amadeusz i jego artystyczne stoły z żywicy, czyli pasja do tworzenia unikatowych mebli

Niezwykłe stoły z kolorowymi elementami żywicy to zasługa pana Amadeusza Kotrysa. Mężczyzna zainspirowany jednym z projektów znalezionym w sieci postanowił sam wykonać podobny mebel. Pierwsze doświadczenia z deskami i barwnikami niespodziewanie zamieniły się w wielką pasję. Obecnie Amadeusz wykonuje profesjonalne stoły dla znajomych. Nam zdradził, na czym polega jego praca.

Pasja do tworzenia

Amadeusz Kotrys ma 27 lat i pochodzi z Kudowy-Zdrój. W zeszłym roku mężczyzna totalnie zmienił swoje życie, rzucił pracę i oddał się największej pasji, jaką jest wykonywanie stołów z kolorowymi elementami żywicy. Jak przyznał, inspiracją był dla niego projekt, który znalazł w internecie. Amadeusz postanowił własnoręcznie wykonać podobny stół, a następnie podarował go przyjaciółce w prezencie ślubnym. Teraz meble wykonuje zarówno dla znajomych, jak i na specjalne zamówienia.

Podjąłem taką decyzję nagle. Pomysłem było zrobienie stołu na prezent od świadka. Zobaczyłem to w Internecie i stwierdziłem, że spróbuje. Tak się tym zafascynowałem, że jak widać, jest tych stolików coraz więcej i działamy dalej

 – powiedział.

Mężczyzna przyznał, że wykonywanie kolorowych mebli sprawia mu tyle radości, że chciałby zająć się tym na poważanie i rozwinąć własny biznes. Nam zdradził również, jak wygląda proces wykonywania stołu z elementami żywicy.

Wykonanie stołu z kolorową żywicą

Proces wykonywania mebli jest żmudną pracą. Jak się okazuje, zrobienie drewnianego stołu z kolorowymi elementami żywicy zajmuje ponad 10 dni. Amadeusz zdradził, nam jak zrobić to krok po kroku. Działania rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania plastrów lub desek surowego drzewa. Drewno poddawane jest suszeniu, tak aby jego wilgotność współgrała z żywicą. Następnie formę należy zabezpieczyć silikonem, by później w puste miejsce wlać mieszankę żywicy i utwardzacza z kolorowym barwnikiem.

Później przechodzimy do kolejnych etapów, którymi jest zalewanie. Żywica musi zastygnąć, potrzebuje trochę czasu. To jest kwestia tygodnia, a nawet 10 dni. Potem możemy ją obrabiać i szlifować

 – powiedział.

Ostatnim etapem jest polerowanie żywicy, a następnie olejowanie albo lakierowanie stołu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Stan Borys stracił wzrok. "Jestem pewien, że niedługo wszystkich was zobaczę"

Strajk kobiet w Polsce. Szymon Hołownia: "Państwo nie ma prawa zmuszać kobiet do heroizmu"

Gwen Stefani zaręczyła się! Wokalistka pochwaliła się okazałym pierścionkiem

Co sądzisz o tym artykule?
53
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0