Gwiazdy

Aleksandra Kurzak podczas pandemii ujawniła kolejny talent. „Jak sobie sama nie zrobię, to nikt mi nie dogodzi”

Gwiazdy

Aleksandra Kurzak podczas pandemii ujawniła kolejny talent. „Jak sobie sama nie zrobię, to nikt mi nie dogodzi”

Wiele osób podczas pandemii angażuje się w rozmaite zajęcia, na które ma obecnie więcej czasu. Dla śpiewaczki Aleksandry Kurzak jest to np. okazja do zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności. O tym i czasie spędzonym z rodziną w domowym odosobnieniu opowiedziała w Dzień Dobry TVN. 

Kulinarny talent Aleksandry Kurzak

Aleksandrę Kurzak znamy dzięki jej niebywałemu talentowi i niezwykłemu głosowi. Jednak podczas pandemii pokazała inne mocne strony. Na jej Instagramie od jakiegoś już czasu możemy podziwiać zdjęcia smakowicie wyglądających dań. Przyrządza je artystka, a jej małą pomocnicą jest córka Malena Alagna.

Powołania nie odkryłam, ale lubię dobrze zjeść i lubię jak smakuje, więc twierdzę, że jak sobie sama nie zrobię, to nikt mi nie dogodzi

- powiedziała Aleksandra Kurzak.

Specjalnie na okazję rozmowy z Dzień Dobry TVN śpiewaczka upiekła ciasto z rabarbarem.

Aleksandra Kurzak z rodziną podczas pandemii

Gdy tylko zaczynała się pandemia Aleksandra Kurzak przebywała w Londynie. Jej mąż Roberto Alagna przyjechał natomiast z Wiednia do rodziny w Paryżu. W momencie, kiedy ogłoszono, że granice będą zamknięte, śpiewaczka postanowiła czym prędzej dojechać do niego. Tak oto cała rodzina od dłuższego już czasu przebywa w swoim francuskim domu.

Nigdy nas tutaj nie ma, więc robimy porządki i wszędzie wszystko czyścimy, gotujemy sprzątamy, cieszymy się byciem w domu

- oznajmiła artystka.

Artystyczne próby w domu

Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna są znanymi i rozchwytywanymi śpiewakami. Dzięki temu, że mieszkają w domu jednorodzinnym cały czas mogą ćwiczyć wokalnie.

Szczególnie Roberto, który śpiewa od rana do nocy. Zamykam go już w piwnicy. Ja nie żartuję

- zdradziła artystka.

Ona sama również przygotowuje się do nowych ról, które czekają na nią w przyszłym sezonie.

To będzie moja ukochana „Tosca”, która w końcu będą mogła zaśpiewać, „Madame Butterfly”, którą mam nadzieję, że zaśpiewam, jeżeli teatry wrócą do pracy, bo będę mogła wystąpić w Warszawie w końcu, po wieloletniej przerwie, w Operze Narodowej. Jest również „Simon Boccanegra” Verdiego – rola Amelii i „Król Roger”, polska opera

- opowiedziała.

Przyznała, że czeka ją również występ w topowej operze, jednak na ten moment chciała uchylić rąbka tajemnicy.

Koncert Metropolitan Opera

W kwietniu Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna (oraz wiele innych znanych śpiewaków i śpiewaczek) wystąpili w ramach wielkich gali operowej online Metropolitan Opera. Transmisję można było obejrzeć na stronie internetowej placówki, a wszyscy artyści zaśpiewali podczas wideopołączeń.

To było znakomite, wspaniałe przedsięwzięcie. Jak zwykle Met zrobione absolutnie na mistrzowskim poziomie

- wspominała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Przyznała, że było to dla niej wyjątkowe doświadczenie, które dało jej duży zastrzyk pozytywnej energii. Duet artystki z mężem, zdobył uznanie widzów oraz krytyków. Być może za jakiś czas córka uzdolnionego małżeństwa pójdzie w ich ślady. Malena przyznała bowiem, że ma wiele możliwości – chciałaby zarówno śpiewać, jak i tańczyć.

Na sam koniec cała rodzina zrobiła niespodziankę babci Aleksandry Kurzak obchodzącej 90. urodziny. To trzeba obejrzeć. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
97
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
17.05.2020
Agata
Może dziecko dwujęzycznej pary mówić po polsku? Może. Brawa dla pani Aleksandry, że dba o to w przeciwieństwie do wielu, którzy nie uczą dzieci języka polskiego. Należy dodać, że Malena to urocza, rezolutna dziewczynka.