Sport i fitness

Jak ćwiczyć z gumami? Trenerka wyjaśnia podstawowe zasady

Sport i fitness

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Jak ćwiczyć z gumami?

Jak prawidłowo trenować z gumami? W programie Dzień dobry TVN trenerka Anna Dziedzic wyjaśniła, jak powinien wyglądać podstawowy trening z gumami, jakie partie ciała możemy nimi ćwiczyć, a także o jakie gumy najlepiej poprosić w sklepie.

Jak wykonywać ćwiczenia z gumami?

Trenerka fitness, Anna Dziedzic wyjaśniła, jak rozpoznać dobrą gumę treningową. Jak tłumaczy, cienkie plastikowe gumy rolują się podczas treningu. Grube gumy materiałowe nie spadają, trzymają się na miejscu i nie ulegają uszkodzeniom tak łatwo, jak plastikowe. Są idealne, jeśli chodzi o modelowanie ciała i zwiększenie spalania kalorii podczas treningu. Można nimi trenować obręcz barkową, uda czy pośladki.

Dodatkowo, gumy różnią się ze względu na opór, jaki stawiają. Mocniejsze gumy sprawiają, że nie trzeba ani wychodzić na siłownię, ani kupować ciężkich i drogich sprzętów, by uzyskać wymarzone efekty.

Gumy treningowe - jakie wybrać?

Trenerka w programie wyjaśniła, jak modelować obręcz barkową, a jak mięśnie pośladków. Aby potrenować niższe partie mięśniowe, wystarczy umieścić gumę nad kolanami, przejść do klęku podpartego, a następnie wykonać odwodzenie nogi w bok i do góry.

Od jakich gum najlepiej zacząć? Ekspertka proponuje gumy materiałowe, ponieważ nie pękają podczas treningu, są mocniejsze. Zaznacza też, że najlepiej jest kupić pakiet gum, ponieważ jest on tańszy i daje możliwość zmiany intensywności treningu. Zaczynamy wtedy od lżejszych i powoli przechodzimy do tych o coraz większym oporze.

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości