Refleksologia, czyli co stopy mówią o naszym stanie zdrowia

Zdaniem refleksologów ze stóp można wyczytać, jakie obszary naszego ciała działają nieprawidłowo i poprzez stymulację odpowiednich punktów można przywrócić równowagę organizmu. Na czym dokładnie polega ta metoda? Czym się różni od masażu stóp?

Refleksologia - co to jest?

Refleksologia zajmuje się przywracaniem równowagi ciała poprzez stymulację odpowiednich punktów (refleksów) znajdujących się na stopach.

Innymi słowy, poruszamy te nasze ukryte możliwości w organizmie, które powodują, że on sam się leczy

- wyjaśniła refleksolog, Mira Tarczyńska.

Dodała także, w opisywanej metodzie korzysta się z teorii zonowej, według której ciało ludzkie dzieli się na pięć par stref, biegnących od czubka głowy do stóp i rąk. Jeśli któryś z organów jest obecny w jednej lub dwu zonach, odpowiadający mu obszar refleksów można znaleźć w tej samej strefie na stopach.

Refleksologia - na czym polega zabieg?

Zabieg refleksologii polega na dokładnym "przejściu" terapeutycznym całej stopy.

Nigdy nie robimy tego wybiórczo

- powiedziała Mira Tarczyńska.

W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości stopa nie daje bolesnych sensacji i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Jeśli na przykład mamy problem z pęcherzem moczowym, to tu (w odpowiednim miejscu na stopie - przyp. red.) pojawi się wybrzuszenie. Refleksolog jak zacznie stymulować te okolice, to będzie ona na pewno bardzo bolesna

- wyjaśnił nasz gość, a następnie dodał:

Nie jesteśmy lekarzami, proszę pamiętać, że my nie stawiamy diagnoz, nie nazywamy danej jednostki chorobowej, dla nas stopa jest mapą, po której my musimy przejść i doprowadzić do równowagi

- powiedziała ekspertka.

>>> Zobacz także:

Lodowata woda wcale nie taka zdrowa. Dlaczego należy jej unikać?

Niemycie zębów może zwiększać ryzyko zachorowania na raka?

O przedwczesnej menopauzie dowiedziała się w wieku 15 lat. Był to dla niej prawdziwy cios

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Źródło: refleksologia.com

podziel się:

Pozostałe wiadomości