Urzędnicy nie są w stanie dojść ze sobą do porozumienia w kwestii usunięcia nielegalnych odpadów pod Opolem. Cierpią na tym mieszkańcy, którym doskwiera nie tylko smród, ale i prawdziwa inwazja much.
Jak wygląda i czy jest groźny dla zdrowia?
Majka Jeżowska zaangażowała się w ważną akcję.
Jakie są tego konsekwencje?
Nowe badania ze Stanów Zjednoczonych dowiodły, że pracownicy, którzy nie przyjeżdżają do biur, emitują o 54 procent mniej gazów cieplarnianych niż ci, którzy wolą być w miejscu zatrudnienia. Są natomiast bardziej aktywni społecznie, przez co produkują znacznie więcej CO2.
Jeśli do nielegalnych składowisk odpadów chemicznych dodać śmietniska komunalne - miejsc, określanych jako tykające bomby biologiczne, mogą być w Polsce nawet 2 tysiące. Ich powstawaniu i zagrożeniu, jakie mogą stwarzać, przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Nadeszła jesień, a wraz z nią sezon na grzybobranie. To właśnie w lesie najłatwiej pobrudzić ubrania żywicą, którą nie jest łatwo usunąć. Sprawdź nasze sposoby na to, jak żywicę sprać z ubrań i nie tylko.
W związku z tragiczną sytuacją na Odrze i zanieczyszczeniem rzeki zostały ogłoszone alerty RCB. Eksperci apelują, aby nie korzystać z pochodzącej z rzeki wody i do niej nie wchodzić. Także organizacja WWF ostrzega przed przebywaniem w pobliżu Odry. Które województwa obejmuje alert RCB?
Czynników, które mogą sprzyjać rozwojowi choroby nowotworowej, jest wiele. Najnowsze ustalenia kanadyjskich badaczy pokazują, że jednym z nich może być miejsce zamieszkania. Mieszkańcy jakich regionów są bardziej narażeni na wystąpienie zmian w płucach czy mózgu? Naukowcy swoje wnioski opublikowali w prestiżowym magazynie "The Lancet Planetary Health".
Brytyjski rząd co roku testuje próbki artykułów spożywczych, by sprawdzić, czy nie ma w nich pozostałości środków ochrony roślin. Jak się okazuje, wiele pestycydów znajduje się w winogronach i pomarańczach, suszonych owocach i ziołach. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Które warzywa i owoce są najbardziej zanieczyszczone? O tym opowiedziała nam prof. dr hab. Janina Gajc-Wolska z Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW.
W centrum Sosnowca stanęła niezwykła instalacja, która ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza. Duże płuca, które pokazują siłę zanieczyszczeń mocno działają na wyobraźnię.
Gościem Dzień Dobry TVN był dziś Piotr Pawlak - ekspert Rockwool Polska: "Smog to nie są samochody, smog to nie są zakłady przemysłowe. W polskich realiach są to domy jednorodzinne, które są fatalne energetycznie". Jak jest jego zdaniem recepta na skuteczną walkę ze smogiem?
Bartek Jędrzejak wybrał się dziś do Krakowa. Odwiedził tam Ogród Zimowy w Nowohuckim Centrum Kultury i spotkał się z ogrodnikiem, Wojtkiem Wardeckim. Wspólnie zachęcali naszych widzów do tego, by otaczać się zielenią i roślinami, które sprawią, że w mieszkaniu będziemy mieli czyste, świeże powietrze.
Z najnowszych badań powietrza nad Warszawą wynika, że jest ono bardzo zanieczyszczone. Największy problem stanowi dwutlenek azotu i benzopiren, który jest rakotwórczy. Najgorzej jest przy wielkich arteriach komunikacyjnych. Czym grozi nam zanieczyszczone powietrze? Czy zanieczyszczenie może doprowadzić do śmierci? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN doktora Piotr Gryglasa.