WOŚP

  WOŚP

  Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy. Dzięki dużemu zaangażowaniu ludzi udało się zebrać rekordową kwotę - ponad 105 milionów złotych. Na co zostały wydane? Jak wyglądają konkursy ofert organizowane przez WOŚP? Na co zwraca uwagę komisja wybierając sprzęt? O tym w Dzień Dobry TVN mówił Jurek Owsiak.

  W tym roku do puszek WOŚP wrzuciliśmy 105 mln zł. Na co zostanie wydana ta zawrotna kwota? Między innymi na kurs pierwszej pomocy dla dzieci. Fantomy WOŚP znajdują się już w 12 tys. polskich szkół. Najlepsi mali ratownicy otrzymują również podręczne apteczki. Oprócz dzieci, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajęła się również osobami starszymi. Sprzęt z czerwonymi serduszkami trafi na oddziały geriatrii w całej Polsce. Jak wygląda kupno sprzętu przez WOŚP? O tym w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak.

  W Krakowie jest jedyny w Polsce oddział medyczny, który nosi nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Znajduje się on w klinice neonatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Tam lekarze zajmują się skrajnie małymi wcześniakami, które ważą zaledwie 0,5 kilograma. Na miejscu był dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jaką niespodziankę przygotował dla małych pacjentów Jerzy Owsiak?

  W Dzień Dobry TVN mieliśmy wyjątkowych gości. Byli nimi: Zuzia, Kamil, Anna i Piotr Drzewieccy, którzy w ramach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowali udział w naszym programie. Jak im się podobało u nas? Co ich zaskoczyło?

  Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zebrali 105.570.801,49 zł! To absolutny rekord, lepszy od zeszłorocznego o ponad 30 mln! W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarzy: Monikę Olejnik i Filipa Chajzera oraz aktora Jarka Jakimowicza - osoby, które przekazały na aukcję WOŚP fantastyczne przedmioty. Co dokładnie? Za ile te przedmioty zlicytowano? Wiadomo, do kogo trafiły? Co według naszych gości wpływa na tak duże wsparcie WOŚP? Zobaczcie, jak wygląda sweter antyblurowy ;)

  Milena i Marta Tyczyńskie w ramach wspierania WOŚP wylicytowały wizytę w studiu Dzień Dobry TVN. Szybko okazało się, że trafili nam się niezwykli goście - Marta zajmuje się upcyklingiem, czyli ponownym wykorzystaniem rzeczy, które każdy zwyczajny człowiek wyrzuciłby do śmietnika. Zobaczcie, co wyczarowała ze starych felg samochodowych.

  Niewiele osób wie, jak udzielić pierwszej pomocy, dlatego do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dzieci, które mają tę wiedzę w jednym paluszku ;) Gdzie się nauczyły udzielać pierwszej pomocy?

  Za nami 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak podsumował tegoroczną zbiórkę. Ile pieniędzy jest w tej chwili na koncie Orkiestry? Kiedy będzie znana cała kwota? Dowiedzieliśmy się również, dlaczego WOŚP gra zimą a nie latem i jakie buty Jurek dostał od pewnego szewca z Łodzi. Nasza redakcja - jak każdy wolontariusz - otrzymała również specjalne pisemne podziękowanie od WOŚP.

  Inaki de la Parra to najlepszy Ultraman na świecie. Na ostatnich mistrzostwach świata przepłynął 10 km, przebiegł 84 km, a na rowerze pokonał dystans 421 km. Od dwóch lat mieszka w Polsce. Sportowca i jego żonę Katarzynę Sanetrę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak się poznali? Dlaczego zdecydowali się zamieszkać w Katowicach? Czy Inaki będzie starał się o polskie obywatelstwo? Co małżeństwo wystawiło na WOŚP?

  Wczoraj odbył się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było wiele pozytywnych emocji i niezapomnianych momentów. Przeżyjmy ten dzień jeszcze raz! :)

  Historia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pisana jest tysiącami historii podobnych do tej, którą opowiedziała nam dziś Lena - "Gdy miałam 4 lata zachorowałam na białaczkę, zostałam wyleczona dzięki sprzętowi ufundowanemu przez WOŚP".

  Cała Polska pasjonowała się walkami z jej udziałem, podziwiając umiejętności i twardy charakter mistrzyni UFC. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy odkryć prywatne oblicze Joanny Jędrzejczyk. Czy ma czas dla rodziny i przyjaciół? Czy lubi gotować? W ramach aukcji WOŚP można wylicytować trening z Joanną!

  Dziś wieczorem zagrają dla WOŚP, a od samego rana odpowiadali na pytania widzów Dzień Dobry TVN na czacie. O co ich pytaliście? Na naszej scenie ze swoim hitem - "Tak smakuje życie" wystąpił zespół "Enej"!

  Marcin Meller spotkał się z "Aniołkami Owsiaka", czyli kwestującymi dziś na warszawskich ulicach - Anną Dereszowską, Katarzyną Zielińską i Edytą Herbuś. Gdzie można je będzie spotkać? Który raz grają dziś z orkiestrą i jakie mają rady dla wolontariuszy? Zobaczcie!

  Już dziś w TVN "Domowe rewolucje" w mieszkaniu Pani Krystyny Wróbel. Zapraszamy tuż po Dzień Dobry TVN! Do programu Doroty Szelągowskiej zgłosiła ją córka. Pani Krystyna chciała odnowić jedynie duży pokój i nic nie zmieniać w gabinecie męża, który przez lata aktywnie wspierał WOŚP. Zobaczcie jak wygląda jej mieszkanie po metamorfozie.

  O nasze podniebienia, w kuchni Dzień Dobry TVN, zadbała dziś Klaudia Budny, finalistka 4. edycji programu "Masterchef". Przygotowała pierogi z kaczką, tagliatelle z kurczakiem, creme brulee i fondant czekoladowy. Przypominamy, że na aukcji WOŚP można wylicytować warsztaty kulinarne z Klaudią, która twierdzi, że "każdego nauczy gotować"!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dziś na całym świecie! Od samego rana towarzyszyliśmy Jurkowi Owsiakowi i wszystkim, którzy grają z "Największa Orkiestrą Świata" podczas 25. finału. "Oj, działo się!". Gdzie Wy gracie z Orkiestrą? Piszcie!

  Już jutro odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! O swoich wspomnieniach związanych z WOŚP i przedmiotach, które przekazali na licytację opowiedzieli nasi goście - Leszek Stanek, Renata Dancewicz, Rafał Królikowski i Magdalena Różczka. Wspieracie "Orkiestrę"? Napiszcie jak!

  Od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, na ich oddziałach neonatologicznych nawet 90% sprzętu pochodzi z pieniędzy zebranych przez WOŚP. Naszymi gośćmi byli prof. dr hab. n. med. Ryszard Lauterbach, Kierownik Kliniki Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i lek. med. Riad Haidar, Ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, którzy od lat ratują dzieci sprzętem ufundowanym przez WOŚP.

  Staszek Karpiel-Bułecka postanowił włączyć się w tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcji można wylicytować "dzień ze Staszkiem na ski-tourach". Na czym to polega i czy jest to sport dla każdego? Wyjątkową atrakcję przygotował dla licytujących Andrzej Bargiel. Co? Zobaczcie sami!

  Reporterka Dzień Dobry TVN, Anna Senkara, wybrała się do największego, zagranicznego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wyglądają ostatnie przygotowania przed wielkim finałem w Londynie? Czy Brytyjczycy chętnie włączają się w działania Orkiestry?

  Prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska wsparła WOŚP i na aukcję przekazała wieczorową suknię, słynny "Batman", zaprojektowaną przez Łukasza Jemioła, w której wystąpiła w ubiegłym roku podczas 17. Balu Dziennikarzy. Wesprzyj Orkiestrę i wylicytuj tę jedyną w swoim rodzaju kreację!

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak idą przygotowania? Jak w tym roku wyglądają identyfikatory wolontariuszy i skarbonki? W siedzibie WOŚP była dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Kasia była świadkiem przekazania na licytację przez aktora Jarka Jakimowicza maszyny do pisania należącej kiedyś do nieżyjącej już dziennikarki Marii Czubaszek.

  Polscy youtuberzy ruszyli do akcji i stworzyli teledysk na rzecz WOŚP. Za każde odtworzenie filmiku PLAY przekaże pieniądze na rzecz Orkiestry. W Dzień Dobry TVN Maciek Dąbrowski (Człowiek Warga), Basia Kurdej-Szatan, Maciek Łagodziński, Paulina Mikuła (Mówiąc Inaczej) i Szparagi (Natalia i Karolina) opowiedzieli o inicjatywie, a na scenie zaśpiewali WOŚP-ową piosenkę.

  Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować lekcję jazdy konnej z prowadzącym Dzień Dobry TVN Piotrem Kraśko. Zajęcia odbędą się w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie na Mazurach. Zachęcamy do udziału w aukcji! Dziękujemy za każdą przekazaną na WOŚP złotówkę!

  Kuba Wesołowski na własnej skórze przekonał się, że WOŚP jest pomocna i potrzebny. Jego córeczka została przebadana sprzętem zakupionym przez fundację. Jak planuje wspierać WOŚP w tym roku? Z aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  Wśród osób, które wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy są członkowie Reprezentacji Artystów Polskich. Co - oprócz licytacji meczu - planują na 25. finał WOŚP? Z Radkiem Majdanem, Piotrem Zeltem, Jarkiem Jakimowiczem, Piotrem Świerczewskim i Rafałem Mroczkiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra wielu miastach świata. Dotrze także do Chin. Podczas tamtejszego finału zagra zespół Roan, który ma bardzo wielu fanów w Państwie Środka. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z grupą tuż przed jej odlotem do Chin. W jakich miastach zagra Roan? Członkowie grupy będą śpiewali po chińsku? Mieliśmy również okazję usłyszeć jedną z piosenek, którą Roan zagra w Chinach. Czy WOŚP dotrze też do San Escobar? ;)

  Już w przyszłą niedzielę odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O przygotowaniach do tego dnia rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN Jurkiem Owsiakiem. Czym ta edycja będzie się różniła od poprzednich? Jak Jurek Owsiak podchodzi do krytyki?