WOŚP

  WOŚP

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Lidię Niedźwiedzką-Owsiak. Pani Lidia od 25 lat wraz z mężem Jurkiem Owsiakiem prowadzi fundację WOŚP. Jak wygląda podział zawodowych obowiązków? Czy na samym początku WOŚP-u Pani Lidia spodziewała się, że akcja osiągnie takie rozmiary? Jak obecnie wygląda ich codzienność? Czy przy takiej pracy mają czas na życie prywatne?

  Rodzice mają prawo przebywać w szpitalu przy swoim dziecku. Niestety warunki w niektórych placówkach pozostawiają wiele do życzenia. Z tego powodu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowiła kupić rozkładane fotele i leżanki, na których będą mogli odpoczywać opiekunowie dzieci. Ile ich będzie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies. Obok niego na kanapie usiadła Beata Pacanowska z Oddziału Patologii Noworodka i Niemowlęcia w szpitalu przy Niekłańskiej. Jakie warunki dla rodziców stworzyła ta placówka?

  Tytuł Kobiety Roku 2017 otrzymała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Była zaskoczona nominacją, a potem nagrodą? Skąd czerpie siłę do napędzania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Z "Dzidzią" rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. A co o laureatce powiedział jej mąż Jurek Owsiak, dziennikarki: Monika Olejnik i Katarzyna Kolenda-Zaleska, aktorka Edyta Olszówka oraz bizneswoman Karolina Ferenstein-Kraśko?

  Jerzy Owsiak napisał list do pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy stając w obronie oddziału geriatrycznego w Szpitalu Wolskim w Warszawie: "Nie widzę innej możliwości wskazania adresata, bo słowa kierowane do męża po prostu utkną i przepadną. Może więc Pani pochyli się nad tym i weźmie je sobie do serca. Tak! Do serca, bo o serce tu chodzi". Dziś w Dzień Dobry TVN powiedział nam dlaczego uznał, że musi zająć stanowisko w tej kwestii i jakie zmiany czekają nas w opiece zdrowotnej od 1 kwietnia. Zobaczcie!

  Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano rekordową kwotę ponad 126 mln zł. W ubiegłym roku było to ponad 105 mln zł. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak przypomniał, na jakie cele zostaną przekazane pieniądze. Odniósł się także do proponowanych zmian w ustawie o zbiórkach publicznych, które dadzą możliwość ministrowi spraw wewnętrznych zablokowanie danej zbiórki. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego Przystanek Woodstock musiał zmienić nazwę na PolandRock Festival.

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy swojego poloneza. Samochód został sprzedany za ponad 67 tys. zł. Co ofiarowały na WOŚP inne znane osoby? O tym mówiła reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W minioną niedzielę ksiądz Kazimierz Klaban z Kościoła Polskokatolickiego przesypał wszystkie pieniądze zebrane na tacę do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlaczego to zrobił? Czy spotkały go z tego powodu jakieś negatywne komentarze? Czy poinformował swoich parafian na co zostaną przeznaczone pieniądze? Z księdzem Kazimierzem spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Za nami 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Póki co, zadeklarowana kwota wynosi ponad 81 mln złotych, ale to jeszcze nie koniec. Liczenie zebranych pieniędzy trwa. Kiedy poznamy ostateczną kwotę? Ile osób obejrzało światełko do nieba? Czy było bezpiecznie? O organizacji tegorocznego finału i swoich wrażeniach z niedzieli mówił w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak. Dlaczego - według naszego gościa - ludzie tak chętnie dołączają do akcji WOŚP?

  Jak co roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy chętnie wspierały gwiazdy. Co na licytację przeznaczyła Monika Olejnik? Dlaczego Piotr Kraśko i jego żona Karolina zdecydowali się na dwie oddzielne aukcje? I od kiedy rodzina Rozenek-Majdan bierze udział w kwestach? Centrum dowodzenia odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Od Pomorza, przez Mazowsze, aż po samiuśkie Tatry - od wczoraj cała Polska zalana jest czerwonymi serduszkami. Co dokładnie działo się podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Przetestował także małych wolontariuszy pod kątem samoobrony. Co z tego wyszło?

  Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 825 milionów złotych, kupiła ponad 48.200 urządzeń, które pomagają w ratowaniu życia m.in. "pierwszą sztuczną komorę serca dla polskich dzieci". Początki istnienia najpiękniejszej orkiestry świata wspominaliśmy z Agatą Młynarską i Urszulą, które związane są z WOŚP od samego początku i zespołem Poparzeni Kawą Trzy, który gra z orkiestrą od lat.

  Jak Joanna Krupa wspiera WOŚP i jak pieski pomogły jej znaleźć nową wielką miłość? Na czym polega akcja "CHWDP", w którą zaangażowała się Joanna? Czy ma ona jakiś związek z obrażaniem policji?

  W naszym studiu: Martyna Ogórka - młoda mama, która skorzystała z programu wypożyczania pomp insulinowych kobietom w ciąży oraz Małgorzata Renke z córką Weroniką, 15-letnią zawodniczką tenisa ziemnego, u której dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP, została wcześnie zdiagnozowana choroba reumatologiczna co pozwoliło na szybkie wdrożenie leczenia.

  Jurek Owsiak: "Polacy, rodacy gdziekolwiek jesteście, tu w Polsce, w Europie, na całym świecie (...) Jesteśmy razem! Tworzymy rzeczy niezwykłe, nieprawdopodobnie piękne"! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dziś przez cały dzień! A my, przez cały dzień, będziemy na bieżąco relacjonować wielki 26. finał WOŚP! Bądźcie z nami i grajcie z orkiestrą!

  To już ostatnie przygotowania do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W orkiestrowej strefie Play, gdzie trwają przygotowania do 24-godzinnej relacji, Katarzyna Olubińska rozmawiała z Pauliną Mikułą i Maciejem Łagodzińskim. Kogo będzie można tam zobaczyć i jak, oglądając relację, wspierać WOŚP? Zobaczcie!

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jurka Owsiaka, aby zapytać o której godzinie i w jakich krajach wystartuje tegoroczna akcja, jakie imprezy odbędą się w ramach WOŚP, dla kogo będą zbierane pieniądze, ilu jest wolontariuszy, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały i czy będzie światełko do nieba.

  Do gwiazd, które wspierają 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączyła Daria Ładocha i Dzień Dobry TVN. Na aukcję wystawiliśmy wspólne gotowanie w studiu Dzień Dobry TVN. Osoba, która wygra licytację zobaczy na żywo kulisy programu, pozna naszych prowadzących i poczuje się jak gwiazda porannego programu. Ponadto, Daria pokaże zwycięzcy, jak przygotowuje się do wejść i co robi, gdy nie widać jej na antenie.

  Wiele gwiazd angażuje się w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tegoroczną aukcję WOŚP Monika Olejnik przekazała obraz Edwarda Dwurnika, Anna Starmach - swoją suknię ślubną projektu Very Wang, a Filip Chajzer - "poldka". A co na WOŚP dały inne gwiazdy? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Popularny w Chinach polski zespół Roan już drugi raz zabrał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na trasę koncertową do Państwa Środka. Towarzyszy im obecnie Jurek Owsiak. Czy jest przygotowany na opowiadanie Chińczykom o WOŚP? Jakie atrakcje będą czekały chińskich fanów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Z Jurkiem Owsiakiem i muzykami rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są rokrocznie i cieszą się sporym zainteresowaniem. Wśród licytowanych przedmiotów znajdują się rzeczy przekazane przez znanych i lubianych. Co w tym roku oddali na aukcję WOŚP goście Dzień Dobry TVN: muzyk Muniek Staszczyk, choreograf Agustin Egurrola, dziennikarka Monika Olejnik i i kostiumografka Dorota Roqueplo? Za co cenią Jurka Owsiaka?

  Przed nami, kolejny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Jurka Owsiaka. - Będziemy się bawili nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce, Europie i na całym świecie. (...) Robimy coś wspólnie. Nie dzielimy. Możecie wziąć w tym udział - mówił w studiu Jurek Owsiak. W tym roku WOŚP zagra "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Za kilka dni WOŚP zacznie grać w Pekinie, później w Szanghaju, Sydney, Tokio i innych miejscach na świecie. Czy to oznacza, że Chińczycy będą zbierać pieniądze dla polskich noworodków? Jakie przedmioty będą licytowane na aukcji w Chinach? I ile pieniędzy już udało się zebrać przed 26. finałem WOŚP? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN Jerzy Owsiak.

  Jak to się stało, że najseksowniejszy mężczyzna roku - Chris Hemsworth pojawił się na okładce pisma Esquire z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dowiedziała się tego Agnieszka Jastrzębska.

  Organizatorzy tegorocznego Wielkiego Meczu, czyli Fundacja TVN i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, postawili sobie wspólny cel: kupno najnowocześniejszej karetki, która służyć będzie dzieciom. I dzięki Wam udało się! Dziś w Dzień Dobry TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jerzy Owsiak pokazali świeżo zakupioną karetkę. Co znajduje się w środku? W którym mieści będzie ratować życie małych pacjentów?

  Mama 10-letniej Ani była w 29. tygodniu ciąży. Kiedy źle się poczuła, dziewczynka zadzwoniła po pogotowie. Zanim przyjechała karetka kobieta urodziła. Niestety nowo narodzone dziecko nie dawało oznak życia. O tym, jak ważne jest uczenie dzieci zasad pierwszej pomocy mówił w Dzień Dobry TVN prezes WOŚP Jurek Owsiak oraz instruktor i koordynator projektu "Ratujemy i uczymy ratować" Małgorzata Bochniak. Zobaczcie, co Jurek przygotował dla małej bohaterki.

  Prezenter pogody Maciej Dolega wybrał się do Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego Volkswagena w Kołodziejewie, by spotkać się z uczniami tamtejszej szkoły, której uczniowie wykazali się największą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy w VI finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować Fundacji WOŚP. Skąd pomysł na taką właśnie nagrodę?

  Wielki Mecz TVN kontra WOŚP zapełnił cały Stadion Legii kibicami. Tym razem jednak trybuny nie były podzielone na kibiców dwóch drużyn. Zarówno kibiców, jak i graczy łączył szczytny cel - zebranie pieniędzy na specjalistyczną karetkę. Jakie nastroje panowały w szatniach? Czy gracze stresowali się przed wyjściem na murawę? Kto zrobił "cieszynkę"? I kto pojawił się na trybunach? Zobaczcie relację zza kulis dziennikarki Dzień Dobry TVN Agnieszki Jastrzębskiej.

  Wielki Mecz między Fundacją WOŚP a gwiazdami TVN odbędzie się już dziś o 16.00 na Stadionie Legii. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy zawodników z obu drużyn: Macieja Orłosia (zawodnik drużyny WOŚP), Jerzego Owsiaka (kapitan drużyny WOŚP), Jarosława Bieniuka (zawodnik drużyny TVN) i Radosława Majdana (trener drużyny TVN). Kto wygra Mecz? Czy odbędzie się tradycyjna wymiana koszulek? Jak gwiazdy radziły sobie na treningach? I co najważniejsze: na jaki cel zbierane będą pieniądze?

  Kolejny Wielki Mecz już, 3 września na stadionie Legii Warszawa. Tym razem zmierzą się ze sobą drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Gwiazdy spotkają się, aby wesprzeć Instytut ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Jak do tej ciężkiej acz szlachetnej rywalizacji przygotowują się: Radosław Majdan, Mateusz Gessler, Kuba Wesołowski, Piotr Kędzierski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jerzy Owsiak, Tomasz Jachimek? Zobaczcie.

  Kolejny Wielki Mecz odbędzie się 3 września na stadionie Miejskim Legii Warszawa. Tym razem zmierzą się ze sobą drużyny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i TVN. Gwiazdy spotkają się, by wesprzeć Instytut "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Dochód ze sprzedaży biletów oraz wysłanych przez widzów SMS-ów zostanie przekazany na zakup wielofunkcyjnej karetki dla Izby Przyjęć Instytutu "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" o wartości około 500 tys. PLN.