WOŚP

  WOŚP

  Niedawno w Warszawie pewien kierowca złotego lambo wjechał w nowy rok z impetem. Spektakularne bum wywołało wielkie "ooo". Koszt naprawy takiego cudeńka nie jest mały, dlatego dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer poszperał w internecie i znalazł lepsze rozwiązanie dla właściciela sławnego złotka. Zobaczcie, jakie. Dowiedzieliśmy się również, co Filip zamierza zrobić ze swoim sławnym poldkiem :)

  Sweterki przygotowane przez Joannę Przetakiewicz i Tomasza Oświecińskiego, Joannę Lazer i Macademian Girl, Kajetana Kajetanowicza i Macieja Sieradzky'ego będzie można wylicytować 15 stycznia br. podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobaczcie, jak namawiają do licytacji.

  15 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 25. raz. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy rodziców dzieci, które żyją dzięki sprzętowi medycznemu zakupionemu przez WOŚP – Katarzynę i Marka Mocny oraz Shuyan Di i Tomasza Wesołowskiego. Poprosiliśmy ich, aby opowiedzieli nam swoje historie. Co powiedzieliby osobom, które krytykują WOŚP?

  Naszym gościem był prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg - współtwórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zrodził się pomysł zbiórki pieniędzy na sprzęt medyczny w Klinice Kardiochirurgii w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka? Tak wspomina początki WOŚP: "Minus dziewiętnaście stopni, nielegalna akcja na ulicach całej Polski. Jeszcze wtedy nie było fundacji. Spontaniczna akcja i równowartość 1.7 miliona dolarów!"

  Zielona Góra przygotowuje się do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co mieszkańcy szykują z tej okazji? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Miał również okazję spotkać się z Ewą Minge. Jak ona będzie wspierać WOŚP? Projektantka mody powiedziała co nieco o swoim ślubie.

  Dnia 15 stycznia 2017 r. odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele znanych osób specjalnie na tę okazję przygotowało fanty, które będzie można wylicytować. Wśród nich są również gwiazdy Dzień Dobry TVN. Co oddadzą na licytację? O tym: Piotr Kraśko, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Anna Kalczyńska i Filip Chajzer.

  Rafał Sonik wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na tegoroczną licytację przeznaczył swój quad. Dlaczego akurat ten pojazd jest dla niego taki wyjątkowy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie inne gwiazdy wspomagają WOŚP?

  Na Pustyni Błędowskiej Rafał Sonik przygotowuje się do kolejnego startu w Rajdzie Dakar. Spotkał się tam z nim prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Tomek zapytał o dzień, w którym rusza słynny rajd. Mógł również przyjrzeć się quadowi, który został przekazany przez sportowca na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Polsce i na świecie od wielu lat. Zbiera pieniądze, za które kupuje sprzęt medyczny dla szpitali. Dzięki niemu udało się uratować życie i żdrowie wielu osobom. Wśród nich jest gość Dzień Dobry TVN Igor Kowalski. Co mu dolegało? Jaki sprzęt był wykorzystany, aby ratować życie i zdrowie Igora? O tym rodzice chłopca: Dorota Gil-Kowalska i Jarosław Kowalski. Naszym gościem był również prezes WOŚP Jerzy Owsiak. Co szykuje na 25. finał? Dla kogo będą zbierane pieniądze?

  15 stycznia 2017 roku wystartuje 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Jerzy Owsiak wydaje książkę pełną wspomnień związanych z tą piękną inicjatywą, a współautorem może zostać każdy. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z nim o planach na jubileuszową niedzielę ponad podziałami.

  Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy w pobliżu osoby, której trzeba będzie ratować życie. Dlatego warto znać zasady pierwszej pomocy. Na pewno potwierdzą to dzieci, które wzięły udział w programie fundacji WOŚP "Ratujemy i uczymy ratować". Zwieńczeniem tego programu było bicie rekordu Guinnessa w ratowaniu życia. Jak się spisały dzieci? Rekord został pobity?

  Grupa TVN od lat wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem, podczas 25. finału WOŚP, będzie to robić jeszcze mocniej. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak powiedział, kiedy rusza wspomniany finał, co na ten dzień przygotowali organizatorzy, na co będą zbierane pieniądze. Dowiedzieliśmy się również, czy Polacy pobili rekord Guinessa w ratowaniu życia.

  Jakiś czas temu pewien bloger zarzucił Jerzemu Owsiakowi oszustwa i nieprawidłowe wykorzystywanie darów przekazanych na rzecz WOŚP. Jurek skierował sprawę do sądu, który orzekł, że ów bloger naruszył dobra osobiste i nakazał pozwanemu wypłatę ok. 19 tys. zł na rzecz szefa WOŚP. Jerzy Owsiak chce jednak te pieniądze oddać żonie blogera. Dlaczego? Jak radzi sobie z innymi hejterami? Powiedział o tym w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, jakie akcje planuje nasz gość.

  Znana jest już kwota zebrana podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazało się, że w tym roku na WOŚP przeznaczyliśmy ponad 72 mln złotych, czyli 20 mln więcej niż w roku ubiegłym. W Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak podsumował akcję, przypomniał, na co zostaną wydane pieniądze i podziękował darczyńcom.

  Studio i redakcję Dzień Dobry TVN odwiedzili: Aneta, Marek i Jagoda Ziółkowscy. Pierwszą stacją na trasie ich wycieczki była "stacja Meteorologiczna". Spotkali się tam z szefem departamentu przewodników "DzieńDobrowych" Bartkiem Jędrzejakiem. Zobaczcie, co zrobili, aby się u nas znaleźć. Bardzo nam było miło gościć ich u siebie :)

  Wiele polskich gwiazd włączyło się w tegoroczną licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Które przedmioty cieszyły się największą popularnością? I ile dzięki licytacji udało się uzbierać pieniędzy na WOŚP?

  W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dwudziesty czwarty raz. Minęły dwa dni, a już wyliczono, że na koncie jest ponad 44 mln zł. A to jeszcze nie koniec. Wielkie liczenie trwa. W Dzień Dobry TVN wraz z Jurkiem Owsiakiem podsumowaliśmy tegoroczną edycję WOŚP. Oj, działo się! Zobaczcie, komu podziękował Jurek Owsiak ;)

  Monika Drożyńska, z potrzeby spotykania się z ludźmi i dzielenia się z nimi swoją pasją, założyła szkołę haftu dla pań i panów. Przychodzą do niej pracownicy korporacji, prawnicy, właściciele restauracji i aktorzy. Jedną z jej kursantek jest Karolina Pałys. W Dzień Dobry TVN panie powiedziały, co daje im wspólne haftowanie i jakie wzory najczęściej wyszywają - i nie są to kwiatki ;) Zobaczcie, co Monika wyhaftowała dla Jarka Kuźniara.

  Antoni i Franciszek Brzezińscy są wcześniakami. Tuż po urodzeniu chłopcy trafili do inkubatorów, które szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz są już w domu razem z rodzicami - Anną Żebrowską i Pawłem Brzezińskim. W podziękowaniu za możliwość skorzystania ze sprzętu ofiarowanego przez WOŚP Anna i Paweł postanowili, że cała ich rodzina zaangażuje się w zbieranie pieniędzy dla Orkiestry. W ten sposób bliźniaki zostały najmłodszymi wolontariuszami świata. Zobaczcie, jak ludzie reagowali na malutkich wolontariuszy i ile udało im się zebrać pieniędzy.

  O dzisiejszej pogodzie Tomasz Zubilewicz opowiada z Placu Defilad w Warszawie, a dokładnie spod sceny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak wyglądają ostatnie przygotowania wśród wolontariuszy? I czy pogoda będzie dziś sprzyjać akcji Orkiestry "Światełko do nieba"?

  Dziś 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Jurkiem Owsiakiem w sztabie głównym w Warszawie spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Ostatnio w kierunku Orkiestry padło wiele przykrych słów. Jak ustosunkowuje się do nich Jurek Owsiak? Jak wspomina te 24 lata akcji? Czy spodziewał się, że sztaby będą zbierać pieniądze nie tylko w Polsce, ale również w wielu miastach na świecie? Czy wiedzieliście, że pieniądze na WOŚP zbiera Londyn, Nowy Jork czy Waszyngton?

  10 stycznia odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ty razem wolontariusze Orkiestry będą zbierać pieniądze na pediatrię oraz opiekę nad seniorami. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jurka Owsiaka, a także Annę Lewandowską, Magdalenę Różczkę i Wojtka Łuszczykiewicza. Gwiazdy opowiedziały o przedmiotach, które przekażą na licytację WOŚP. Dlaczego są dla nich tak cenne? A czy Wy będziecie grać z Jurkiem? :-)

  10 stycznia odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gośćmy Dzień Dobry TVN byli: Jurek Owsiak, który opowiedział, co jest celem tegorocznej zbiórki oraz Martyna Lodczyk, wolontariuszka, której wiele lat temu WOŚP uratowała życie. W jaki sposób?

  Wczoraj odbyła się konferencja 24. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tegorocznej akcji zaangażowała się mistrzyni świata kobiet federacji UFC Joanna Jędrzejczyk. Co przekazuje na licytację? Dlaczego przedmiot jest dla niej tak bardzo cenny? Joannę oraz Jurka Owsiaka gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Szymon Chwalisz jest jedyną osobą w Polsce, która tworzy aerografem. Maluje wszystko, jednak największą popularnością cieszą się pomalowane przez niego instrumenty. Jego gitary zebrały na WOŚP ponad 30 tysięcy złotych! Na czym polega technika aerografu? I co sprawia, że tak wielu artystów chce, by Szymon uwiecznił ich portrety na instrumentach?

  Pod koniec lipca rusza kolejny Przystanek Woodstock. Kto zagra w tym roku? Jakie atrakcje - oprócz koncertów - czekają na gości? Z jakimi autorytetami będą mogli się spotkać młodzi ludzie? Zapytaliśmy o to organizatora Przystanku Woodstock Jurka Owsiaka. Okazało się również, że szef WOŚP postanowił sprawdzić się w roli wokalisty i zaśpiewał w piosence Kuby Płucisza "Mój dom". Zobaczcie, jak wyszło.

  Kolejny rekord pobity! Podczas 23. finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 53 mln złotych. Jaki sprzęt WOŚP kupuje dla geriatrii? Ile łóżek zostanie zakupionych dla oddziałów geriatrycznych w warszawskich szpitalach? Na co będziemy grać w przyszłym roku? Czy gość Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak jest za szczepieniem dzieci?

  Ile zapłacono za trening z Ewa Chodakowską? Ile za wizytę na planie zdjęciowym z Maciejem Musiałem? Ile za spotkanie z Janem Komasą? A ile za metamorfozę pod okiem Eweliny Lisowskiej? Ile za lunch z supermodelką Anją Rubik? Stawki zna nasza dziennikarka Agnieszka jastrzębska.

  Stało się to, co przewidziała w niedzielę Kinga Rusin. Jurek Owsiak stracił głos. Na dziś WOŚP zebrała ponad 36 mln zł. Orkiestra po raz 23. grała dla dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych i po raz 3 dla geriatrii. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Jurek Owsiak. Czy w tym roku padł kolejny rekord? Czy wszystkie przekazy medialne finału WOŚP były pozytywne?

  Ida Bogusz, to młodziutka wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji zbierania pieniędzy bierze udział już trzeci raz. Dlaczego zaangażowała się w pomoc? Ile zebrała podczas 23. Finału WOŚP? Reporterzy Dzień Dobry TVN towarzyszyli Idzie i jej rodzinie przez cały dzień zbiórki.