Mogłoby się wydawać, że opłacenie biletu i odprawienie się gwarantuje nam, że bez problemów dostaniemy się na pokład samolotu. Niestety nie jest do końca prawda. Linie lotnicze często stosują tzw. overbooking. Co to jest i jakie konsekwencje za sobą niesie? O tym powiedzieli Marcin Ruciński i Ewa Sidor-Rucińska, którzy zostali ofiarami overbookingu oraz Dr Iga Małobęcka-Szwast, ekspertka ds. ochrony konkurencji i konsumentów.
- Przedsiębiorca nie może utrudniać dostępu do cennika - tłumaczył Prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Jakie kary nałożono?
Możesz mieć go w domu.
Są to piankowe puzzle, których używanie stwarza ryzyko uduszenia się dziecka.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazał, co należy sprawdzić.
Redaktorka dziendobry.tvn.pl Berenika Olesińska uzyskała odpowiedź Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
"Może stwarzać ryzyko wystąpienia urazów".
Bidony dla dzieci pod lupą Inspekcji Handlowej. Kontrola 20 modeli wykazała, że dwa z nich mają wady konstrukcyjne, w tym zbyt małe elementy, które mali konsumenci mogliby połknąć. Jak podał UOKiK, produkty wycofano ze sprzedaży.
W środę, 16 sierpnia w mediach furorę zrobiło zdjęcie Anety Kręglickiej w bikini. Małgorzata Kożuchowska zachwyciła fanów naturalną odsłoną. Poinformowano też o nowym sezonie "Kuchennych rewolucji" z Magdą Gessler.
Fani bajkowej postaci Elsy będą rozczarowani ostrzeżeniem, jakie wydał UOKiK. Okazuje się, że jedna z zabawek z motywem blondwłosej księżniczki może stwarzać zagrożenie dla najmłodszych. O co dokładnie chodzi?
Pompowane kółka dla dzieci do pływania mogą być niebezpieczne.
"Możesz powołać się na nadzwyczajne okoliczności"
UOKiK ostrzega rodziców.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał komunikat ws. zabawki marki Sinsay.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał komunikat ws. kolczyków.
Julia Kuczyńska, znana także jako Maffashion, znalazła się w gronie influencerów, którzy zostali ukarani przez Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zaniedbanie ważnego obowiązku kosztowało ją kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uznana blogerka modowa odniosła się do sprawy w jednym z najnowszych wywiadów.
Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów wziął pod lupę restauracje w miejscowościach turystycznych oraz punkty gastronomiczne na stacjach paliw i dworcach. Wyniki kontroli są zatrważające. Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa UOKiK, goszcząc w Dzień Dobry TVN wyjaśniała, jak jesteśmy oszukiwani i jak możemy się przed tym bronić.
Rozszyfrowanie składu poszczególnych produktów to nie lada wyzwanie dla konsumentów. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się Kosmopedia.
Z ostatnich badań wynika, że kilka firm fałszuje informacje dotyczące materiałów, z których produkuje ubrania. W wielu przypadkach konsumenci kupowali odzież z innych tkanin niż deklarowane. O komentarz poprosiliśmy Małgorzatę Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz prof. Michała Puchalskiego z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów z Politechniki Łódzkiej.
Klara Sobieraj jest najbardziej znienawidzoną postacią w Polsce. Dzwoni do wszystkich, często o nieludzkich porach. W jakim celu się kontaktuje i dlaczego jest tak bardzo nielubiana? Jak się zachować, kiedy już odbierzemy od niej telefon? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa UOKiK.
Każdy kierowca może sprawdzić, czym tankuje
Jeszcze w 2021 roku UOKiK zdecydował przyjrzeć się działalności influencerów. Urząd zachęca do zgłaszania przypadków nieuczciwych praktyk i promowania tzw. "scamów". Jak to zrobić?
Jak go uniknąć?
"Do każdych zakupów powinniśmy się dobrze przygotować".
"Są to gigantyczne kwoty".
Sprzedaż produktów po zawyżonych cenach w trakcie pokazów lub w domach, zazwyczaj seniorów, to wciąż powracający temat. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił położyć kres takim praktykom. Kary są naprawdę wysokie.
Co drugi sklep wprowadza swoich klientów w błąd. Jak tłumaczy prezes UOKiK, często zdarza się, że wyższe ceny na paragonie wynikają z braku doświadczenia początkujących przedsiębiorców. Niestety nie brakuje także oszustów, którzy żerują na naiwności konsumentów. W takiej sytuacji prawo stoi po stronie konsumenta.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę pieluchy dziecięce dostępne w sklepach sieciowych, lokalnych i dyskontach. UOKiK przetestował dziesięć ich rodzajów. Które z nich otrzymały najwyższe noty?
Inspekcja Handlowa skontrolowała dwanaście modeli zabawek dla dzieci poniżej trzech lat, m.in. książeczki do kąpieli czy kostkę do gry. Część z nich zawierała niedozwolone stężenie toksycznego przy połknięciu fosforanu tris. W przypadku niektórych modeli stwierdzono braki formalne.