Kilkadziesiąt tysięcy złotych kary dla Maffashion. "Tak wyszło"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Historia jak z żurnala - Maffashion
Historia jak z żurnala - Maffashion
Ile zarabiają influencerzy?
Ile zarabiają influencerzy?
Praca polskich influencerów pod lupą
Praca polskich influencerów pod lupą
Prezka z pudełka - psia influencerka szuka domów tymczasowych
Prezka z pudełka - psia influencerka szuka domów tymczasowych
Julia Kuczyńska, znana także jako Maffashion, znalazła się w gronie influencerów, którzy zostali ukarani przez Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zaniedbanie ważnego obowiązku kosztowało ją kilkadziesiąt tysięcy złotych. Uznana blogerka modowa odniosła się do sprawy w jednym z najnowszych wywiadów.

Maffashion ukarana przez Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bacznie przygląda się działaniom polskich influencerów. Warunki współpracy z reklamodawcami czy zaniedbania w oznaczaniu postów sponsorowanych to zaledwie część zagadnień, które interesują pracowników państwowej instytucji. Dotychczasowe kontrole zakończyły się nałożeniem wielotysięcznych kar. Jedną z nich otrzymała Julia Kuczyńska.

- Ja tę karę zapłaciłam za to, że nie odebrałam korespondencji z jednego z adresów, na który została ta korespondencja wysłana. Mój manegement wysłał te wszystkie papiery i było to wszystko na czas. Tylko po prostu ja, z racji tego, że był to okres kiedy przeprowadzałam się chyba sześć razy, zaniedbałam to - przyznała Maffashion w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.

Maffashion zaniedbała swój obowiązek. Ile wyniosła kara?

Za niedopełnienie ważnego obowiązku influencerka zapłaciła 30 tys. złotych. Na instagramowym profilu UOKiK pojawiła się informacja, że za brak współpracy z urzędem ukarano sześć osób, a nałożone na nie sankcje wyniosły łącznie 139 tys. zł.

- Ja dostałam karę jako taką nauczkę, że trzeba odbierać taką korespondencję na czas. Tak wyszło - przyznała Maffashion.

W tym miejscu warto podkreślić, że UOKiK nie jest jedynym organem państwowym, który może wyciągnąć wobec obywatela konsekwencje za nieodbieranie korespondencji w określonym terminie. Nie należy zatem uchylać się od przyjmowania urzędowych pism.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: jastrzabpost.pl

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości