tarczyca

  tarczyca

  Widok Julii Wieniawy z podpiętą kroplówką zaniepokoił jej fanów. Gwiazda nagrała w sieci obszerną relację z wizyty medyka w jej domu. Szybko okazało się, że to jedynie witaminy, które mają wzmocnić jej organizm. W rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl Julia Wieniawa odniosła się do zamieszania wokół jej stanu zdrowia. Tym samym powiedziała o swoich dolegliwościach.

  Na problemy z tarczycą skarży się coraz więcej ludzi. Co jeść, aby wspierać jej pracę i ugasić ogień stanu zapalnego? Mity z tym związane obala dr Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny, która przygotowała przepisy na wiosenny koktajl, czekoladową pastę z awokado, jajecznicę z jarmużem, krem z buraka, dorsza duszonego w porach oraz pudding jaglany i wytrawne kulki mocy.

  O chorobach tarczycy w ostatnim czasie jest coraz głośniej. Choć często mówi się, że cierpią na nie kobiety, należy wiedzieć, że borykają się z nimi także mężczyźni oraz dzieci. Kiedyś leczenie owych dolegliwości związane było z pobytem w szpitalu, teraz jednak nowoczesne metody nie wykluczają pacjenta z normalnego życia.

  Brzuch tarczycowy może być skutkiem zaburzeń hormonalnych spowodowanych niedoczynnością tarczycy. Jest charakterystycznym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej na całej powierzchni brzucha, zaczynającym się tuż pod biustem. Towarzyszy mu zazwyczaj ogólne zwiększenie rozmiarów ciała. O tym, jak walczyć z tą dolegliwością i czy wystarczy nam sama dieta lub ćwiczenia, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN, z dietetykiem - Anną Radowicką i Katarzyną Skórzewską, ginekologiem i endokrynologiem.

  Wiele kobiet zmaga się z chorobami tarczycy. Jakie objawy mogą sugerować, że mamy z nią problem? O czym może świadczyć podwyższone TSH u mężczyzn? Skąd się bierze niedoczynność tarczycy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z ekspertem mikroodżywiania Martą Mieloszyk-Pawelec.

  Nie do końca wiadomo skąd bierze się ta choroba tarczycy. Wiadomo jednak, że jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje, że komórki odpornościowe z jakiegoś powodu wywołują proces zapalny i niszczą tarczycę. Niektórzy specjaliści przyczyny choroby Hashimoto upatrują w nadmiernym stresie. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy modelkę Martę Dyks, która niedawno przyznała się, że choruje na Hashimoto i internistę Piotra Gryglasa. Jakie są objawi choroby Hashimoto? jak można ją leczyć i jaką rolę w chorobie Hashimoto odgrywa dieta?

  Podobno na chorobę Hashimoto choruje co trzecia Polka. Jak objawia się choroba Hashimoto i jaką dietę powinny stosować osoby, które cierpią na przewlekłe zapalenie tarczycy? Skorzystajcie z przepisów Ann Dec, która sama choruje na Hashimoto i prowadzi też bloga o tej chorobie.

  Lekarze ze Świdnicy walczą o życie ekstremalnie otyłego mężczyzny. Pacjenta ważącego około 300 kg do szpitala przywieziono dużym policyjnym busem. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Barbara Markowska, która przez lata prowadziła program o odchudzaniu oraz Magdalena Gajda - rzecznik praw osób chorych na otyłość . Dlaczego ludzie otyli budzą pewien rodzaj wstrętu? Czy naprawdę są to ludzie słabi, którzy nie mogą zapanować nad swym apetytem na kaloryczne jedzenie i słodycze?

  Kiedy Aleksandra Kisio, bez wyraźnych przyczyn, przytyła prawie 8,5 kilogramów. Udała się do endokrynologa. Usłyszała wtedy, że cierpi na niedoczynność tarczycy, której hormony regulują metabolizm. Jak rozpoznać taką chorobę? W studiu Dzień Dobry TVN aktorka opowiedziała, jakie objawy dawała ta choroba. Towarzyszyła jej endokrynolog dr med. Helena Jastrzębska.

  Gwałtownie i bez przyczyny zaczynamy tyć. Jeśli temu towarzyszy jeszcze zdenerwowanie i nadpobudliwość, może to świadczyć o chorobach tarczycy. Dlaczego tarczyca jest tak ważnym narządem? Jakie są symptomy chorób tarczycy? Jaka jest różnica między nadczynnością, a niedoczynnością gruczołu tarczycy? Czym jest choroba Hashimoto? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była endokrynolog dr med. Helena Jastrzębska.

  Masz problemy ze zdrowiem? Ostatnio zauważyłeś niepokojące objawy i nie wiesz, co począć? Napisz do nas, a my zapytamy o to na antenie doktora Piotra Gryglasa. Dziś w Dzień Dobry TVN omawialiśmy problem dziecięcej żółtaczki, atopowego zapalenia skóry oraz nadwagi spowodowanej niedoczynnością tarczycą.