- To wnętrze robi wrażenie - przyznał Mateusz Hładki, reporter Dzień Dobry TVN.
Artystka zmagała się z ciężką chorobą.
Jak udało jej się odnieść sukces?
Pierwsza dama polskiej opery wydała wraz ze swoją przyjaciółką, Agatą Ubysz, książkę "Małgorzata Walewska. Moja twarz brzmi znajomo". Publikacja jest wypełniona osobistymi, czasami trudnymi doświadczeniami, które spotkały ją w życiu. O tym, co się w niej znalazło opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN?
"My, jako artyści, powinniśmy być ambasadorami pokoju"
Teresa Żylis-Gara była utalentowaną sopranistką, odnoszącą liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. Współpracowała z teatrami operowymi z całego świata i występowała u boku największych sław. Wiadomość o śmierci 91-letniej śpiewaczki przekazał w mediach społecznościowych Teatr Wielki - Opera Narodowa.
Jako dwudziestolatka Aleksandra Kurzak wyjechała z Wrocławia, zaczęła żyć w Londynie i Nowym Jorku. Teraz metropolie ją męczą i śpiewaczka chętnie wraca do swojego rodzinnego miasta. Jej mąż i córka również bardzo dobrze się w nim czują.
Magdalena Pilarz-Bobrowska jest śpiewaczką operową. Czy wykonując taką profesję Pani Magda musi uważać na dietę? Czego nie może jeść, a co powinno znaleźć się w jej codziennym menu? Sprawdził to Mikołaj Rey, który w nowym sezonie Dzień Dobry TVN podróżuje po Polsce i gotuje dla osób wykonujących różne zawody. Co przygotował dla Pani Magdy? :)
Aleksandra Kurzak to światowej sławy śpiewaczka operowa. Do czołówki śpiewaków operowych należy też jej mąż Roberto Alagna. Spotkał się z nimi Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN rozmawiał z nimi o zmianach, jakie zaszły po narodzinach ich dziecka. Zapytał ich również o to, jak znajdują czas dla siebie w natłoku obowiązków zawodowych i czy planują kolejne dziecko.
Polscy śpiewacy podbijają serca wielbicieli opery. Niedawno na gali International Opera Award w Londynie, za najlepszą śpiewaczkę operową świata uznano polską sopranistkę Aleksandrę Kurzak. Także w Londynie, w Royal Opera House, wystawiono niedawno „Króla Rogera” - operę Karola Szymanowskiego. W Dzień Dobry TVN gościliśmy śpiewaczkę Aleksandrę Kurzak i Pawła Potoroczyna z Instytutu Adama Mickiewicza, który jest partnerem inscenizacji „Króla Rogera" w Londynie. Czy polska śpiewaczka spodziewała się tej nagrody? Kto ją przyznaje - jury czy fani? Czy "Król Roger" to pierwsza polska opera wystawiona poza Polską? Jakie były recenzje po premierze tej opery?