reżyser

  reżyser

  O wspólnym życiu, pracy, wzajemnym wspieraniu się w pokonywaniu trudności oraz o latających sprzętach domowych i innych sposobach na ułożenie sobie codziennego, wspólnego życia, rozmawialiśmy z Krzysztofem Krauze i Joanną Kos-Krauze.

  Wczoraj wieczorem, bardzo energetyczną galą, rozpoczął się festiwal Off Plus Camera. Kto i czego oczekuje po festiwalu, jakie filmy chciałby zobaczyć Marcin Prokop? Dziś rano, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, Marcinowi Sawickiemu wywiadu udzielili goście festiwalu: reżyser Constantin Costa-Gavras oraz Andrzej Jakimowski i Alexandra Maria Lara, reżyser i aktorka filmu "Imagine", który będzie można zobaczyć na festiwalu już dziś o 13.00!

  Jest jednym z najbardziej odważnych i utalentowanych reżyserów, ale Quentin Tarantino to również aktor, producent i scenarzysta. Dziennikarka Anna Wendzikowska spotkała się z nim przy okazji premiery jego najnowszego filmu "Django". Czy po nakręceniu tylu filmów wciąż obawia się tego, jak widzowie przyjmą jego produkcję? Czym kieruje się, wybierając aktorów do swoich produkcji? Dlaczego w swoim najnowszym filmie podejmuje tematykę niewolnictwa? - Chcę być reżyserem, na którego kolejny film wszyscy czekają z zapartym tchem - powiedział Wendzikowskiej Tarantino.

  Reżyser w bardzo intymnym wywiadzie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Kingą Burzyńską opowiedział o nieśmiałości, która mu towarzyszy, o permanentnej inwigilacji, o tym, dlaczego koledzy z planu nazywali go "super Jankiem" i o tym, dlaczego film pomylił mu się z życiem.

  Nowa książka Juliusza Machulskiego „Hitman” to zbiór osobistych felietonów z życia jednego z najsławniejszych polskich reżyserów i producentów filmowych. O tym, dlaczego zdecydował się na wydanie książki i kim był jego alter ego opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jestem przeciętnym człowiekiem z przeciętnym życiem - powiedział ironicznie o sobie Woody Allen w rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem. O czym jeszcze rozmawiali? Tego dowiecie w najbliższą niedzielę w programie Dzień Dobry Wakacje!

  Arnon Goldfinger to izraelski reżyser i scenarzysta. Najbardziej znane jego filmy to: "The Komediant" i "The Flat". O tym ostatnim Marcin Sawicki rozmawiał z artystą przy okazji 52. Festiwalu Filmowego w Krakowie.

  Za kilka dni na ekrany polskich kin wejdzie biograficzny film "Roman Polański". Ten film to zapis bardzo osobistej rozmowy Polańskiego z jego przyjacielem Andrew Braunsbergiem. Dlaczego Polański zdecydował się na nagranie tej rozmowy? Jakiego Romana Polańskiego poznajemy przez ten film? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Małgorzata Abramowska, asystentka Romana Polańskiego i Andrzej Kostenko, reżyser, operator i przyjaciel Polańskiego. Jak Małgorzata Abramowska wspomina dni zdjęciowe, w zamknięciu, w Gstaad?

  Reżyser, producent i scenarzysta. Autor takich hitów filmowych jak: "Joanna d'Arc", "Piąty element", "Leon zawodowiec". Teraz postanowił opowiedzieć historię birmańskiej opozycjonistki, aktywistki politycznej i społecznej Aung San Suu Kyi. O tym, dlaczego kobiety w jego filmach odgrywały zawsze rolę nadrzędną, opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Andrzejowi Sołtysikowi.

  „W ciemności” , najnowszy film Agnieszki Holland trafi do polskich kin już niebawem, bo 5 stycznia. Film jest polskim kandydatem do Oscara. W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy wybitną reżyserkę z córką Katarzyną Adamik.

  W 15. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego, twórcy m.in. “Dekalogu” i trylogii “Trzy kolory”, odbył się festiwal filmowy “Hommage à Kieślowski”, który patronatem objęła Maria Kieślowska, żona reżysera. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy córkę Krzysztofa Kieślowskiego Martę Hryniak. Jakim ojcem był reżyser i jak go wspomina? Towarzyszyły jej dwie córeczki, a wnuczki reżysera, Zosia i Nela. Co wiedzą o swoim dziadku?