reżyser

  reżyser

  Reżyser Maciej Ślesicki i aktor Bogusław Linda znają się ponad 20 lat. Łączy ich wielka lojalność i - jak mówią - trudna przyjaźń. W Dzień Dobry TVN panowie opowiedzieli nam o swojej znajomości i okolicznościach, w jakich powstał pomysł na założenie szkoły filmowej. Czy planują kolejne wspólne projekty?

  W tym roku gość Dzień Dobry TVN - aktor Tomasz Sapryk, znany przede wszystkim z ról teatralnych i serialowych, zadebiutował jako reżyser sztuki teatralnej. Czy to oznacza, że nie wróci do aktorstwa? Zapytaliśmy go również, dlaczego zrezygnował z pracy w Teatrze Wielkim i z kim chciałby teraz współpracować. Jakiś czas temu docierały do nas niepokojące informacje na temat stanu zdrowia aktora. Jak się teraz czuje?

  Krystyna Janda - aktorka, reżyser, bizneswoman, mama i babcia. Czy takiej kobiecie można dorównać kroku? Sprawdziła to Kinga Burzyńska, której udało się spędzić z Krystyną Jandą prawie cały dzień. Dziennikarka Dzień Dobry TVN usłyszała kilka ciekawostek z życia popularnej aktorki. Czy Kinga zgubiła buty w pogodni za artystką? ;)

  Tomasz Bagiński, twórca nominowanej do Oscara „Katedry”, wyreżyseruje filmową wersję „Wiedźmina”. Jaki budżet został przeznaczony na realizację filmu? Kto napisał scenariusz i kogo zobaczymy w głównej roli? Reżysera gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

  Kinga Burza reżyseruje klipy światowych artystów, miedzy innymi Lany Del Rey, Ellie Goulding czy Katy Perry. Czy to gwiazda zgłasza się do reżysera z prośbą o zrobienie teledysku czy to reżyser musi przejść specjalny casting? Z kim Kindze współpracowało się najlepiej? I czy ma poczucie, że odniosła sukces? Z Kingą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Wybitny reżyser polskiego kina. Miał 35 lat, kiedy nakręcił swój największy przebój filmowy - "Rejs". W tym roku mija 45 lat od premiery obrazu, a sam reżyser obchodził swoje 80. urodziny. O kim mowa? O Marku Piwowskim. W Dzień Dobry TVN przedstawiliśmy jego mistrzowski warsztat. Dlaczego lubi współpracować z aktorami-amatorami? Czy ktoś próbował naśladować jego styl pracy? Czy powstanie "Rejs 2"? Są już chętni do zagrania w drugiej części tego hitu.

  W Teatrze Variete będzie miał swoją premierę spektakl „Przerażony na śmierć”, którego autorem i reżyserem jest Ron Aldridge. Podobno inscenizacja trzyma w napięciu do ostatniej sceny. O wyjątkowości przedstawienia dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z reżyserem spektaklu, a także Januszem Szydłowskim, dyrektorem Teatru Variete. Czym spektakl zaskoczy widza?

  Gość Dzień Dobry TVN pisarz i reżyser Patryk Vega napisał książkę "Złe psy", w której porusza kwestie przekraczania granic przez polskich policjantów i cenie, którą muszą za to płacić. Jak nakłonił swoich bohaterów do mówienia? Czym różnią się współcześni policjanci od tych z lat 90. ubiegłego wieku? Będziecie zaskoczeni, kiedy usłyszycie na co policjanci tracą najwięcej czasu.

  Na swoim koncie miał trzy pełnometrażowe filmy fabularne, z których ostatni nagrodzony został podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pracował przy wielu polskich serialach, współpracował z największymi gwiazdami polskiego kina i nieustannie się uczył. Marcin Wrona - polski reżyser i filmoznawca z tytułem doktora, zmarł tragicznie w czasie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Jak wspominają Marcina osoby, z którymi współpracował? Czym reżyser pozyskiwał sympatię kolegów i widzów? Jaką cechą charakterystyczną się wyróżniał i o czym mówiły jego filmy? Gościem w Dzień Dobry TVN był dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni Michał Oleszczyk. Co według niego stracili widzowie? Łączymy się w żalu po śmierci takiej osobowości.

  Reżyser i odtwórczyni jednej z głównych ról w jego najnowszym filmie, prywatnie mąż i żona. Dariusz Gajewski i Agnieszka Grochowska w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim o współpracy przy filmie "Obce niebo". Dlaczego to właśnie Agnieszka otrzymała rolę i kto jest najlepszą aktorką według Dariusza Gajewskiego? Jesteście ciekawi, czy partnerstwo na jednym planie małżonków jest łatwe i co o takiej współpracy sądzi para? Co było najtrudniejsze we wspólnej realizacji produkcji? Dowiecie się również, jakie przesłanie miał nieść za sobą film i jakie były założenia reżysera, kiedy podejmował tak trudny temat.

  Czy córka Romana Polańskiego mówi po polsku i czy to jej pierwsza wizyta w Warszawie? Z Morgane Polański, przy okazji jej wizyty w Polsce, spotkał się Marcin Sawicki. Kiedy, 22 letnia, Morgane zdecydowała, że chce związać swoją przyszłość z kinematografią, jak wyglądały początki jej kariery i dlaczego porzuciła reżyserię na rzecz aktorstwa?

  Podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji premierę miał najnowszy film Jerzego Skolimowskiego "11 minut". To thriller oparty na doświadczeniach życiowych reżysera, realizowany w czasie rzeczywistym i mocno trzymający w napięciu. Czy Polak kolejny raz osiągnie sukces poza granicami kraju? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Annę Wendzikowską. W polskich kinach premiera filmu "11 minut" już 26 października tego roku.

  Musical "Zły" na podstawie powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda przedstawia historię polskiego superbohatera, który w realiach powojennej Warszawy sam próbuje przywrócić praworządność w mieście. Korespondent Dzień Dobry TVN Adam Kasprzyk spotkał się w Gdyni z reżyserem "Złego" Wojciechem Kościelniakiem. Dlaczego reżyser postanowił wystawić tę sztukę? Ilu aktorów zostało zaangażowanych w musicalu? Jak przygotowywali się do swoich ról?

  Zmęczony aktorstwem Ryan Gosling postanowił stanąć po drugiej stronie kamery! O wyreżyserowanym przez siebie filmie "Lost River" opowiedział Annie Wendzikowskiej. O czym opowiada w swojej produkcji i czy historia, która tam zobaczymy, nawiązuje do jego życia?

  Nasz gość aktor i reżyser Omar Sangare jest czarującym i bardzo tajemniczym mężczyzną. Zawsze płynie pod prąd i lubi ryzyko. Od wielu lat z sukcesem realizuje swoje artystyczne zamierzenia. Osiem lat temu wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Czy czegoś żałuje w swoim życiu? Dlaczego zajął się monodram? Ile osób przychodzi na jego zajęcia na Wydziale Sztuk Teatralnych w Williams College? Jak ułożył sobie życie w Stanach Zjednoczonych? Czym zaskoczył prowadzących Dzień Dobry TVN?

  Ryan Gosling zadebiutował jako reżyser. Jego dzieło zatytułowane jest Lost River. Świat w jego filmie jest dość mroczny. Jak wielka część jego duszy tworzy takie obrazy? Dlaczego w dzieciństwie czuł się zagrożony? Cały wywiad Anny Wendzikowskiej z aktorem zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN. Zapraszamy!

  Małgorzata Bogdańska debiutowała w filmie w wieku 16 lat. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi i zaczęła pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, gdzie gra do dziś. Prywatnie jest drugą żoną reżysera i scenarzysty Marka Koterskiego. Czy para zawsze żyje na wysokich obrotach? Jak miłość na nich wpływa? Małgorzata Bogdańska, Marek Koterski i Misiek Koterski przyjęli zaproszenie do Dzień Dobry TVN.

  Jarosław Bielski - polski aktor i reżyser. Trzydzieści lat temu przyjechał do Madrytu na stypendium. Zakochał się jednak w hiszpańskiej aktorce i postanowił tam zostać na stałe. Obecnie można go zobaczyć w czterech hiszpańskich serialach. W jakich rolach jest obsadzany w Hiszpanii? Jakie sztuki wystawia w teatrze, który prowadzi razem z żoną? Czy ich syn również jest związany z teatrem? Dlaczego nie lubi oglądać zdjęć? Czy myślał o powrocie do Polski na stałe? Jarosław Bielski zaprosił ekipę Dzień Dobry TVN do swojego teatru i domu.

  O łatce "Ryśka z Klanu", która przylgnęła do niego mówi: "Nie przejmuję się tym, że byłem Ryśkiem dlatego, że to jest mój zawód". Nam, w Dzień Dobry TVN, opowiedział o swoim warszawskim życiu oraz wyzwaniach jakie sobie stawia i realizuje m.in. o wyreżyserowanej przez siebie sztuce "Emigranci", która miała właśnie premierę w warszawskim Teatrze Polskim.

  Jest świetnym aktorem, reżyserem, mówi się, że w przyszłości może zostać Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nawet żona Marcina Prokopa, która zazwyczaj jest odporna na uroki innych mężczyzn, jemu nie potrafi się oprzeć. O kogo chodzi? O George'a Clooneya. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z nim w Londynie przed premierą filmu "Kraina jutra". Czy jest marzycielem? Dlaczego unika rozmów z dziennikarzami? Czy wie coś na temat Polski?

  Izabela Kuna o Andrzeju Saramonowiczu: "Na pierwszy rzut oka jest strasznym bucem i to jest prawda, on jest bucem... ale uroczym". Postanowiliśmy się dowiedzieć czy reżyser, scenarzysta, dziennikarz i pisarz, który wszystko robi "po swojemu", ma autorytety i kogo uważa za swojego mentora oraz dlaczego uważa, że we współczesnych czasach mamy do czynienia z kryzysem męskości.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś reżysera "Pitbulla" i "Służb specjalnych" - Patryka Vegę. Co znajdziemy w jego, wydanej właśnie, książce pt. "Złe psy. W imię zasad" i dlaczego zdecydował się ja napisać? Czy ciężko było wniknąć w środowisko policyjne i zdobyć ich zaufanie? Jak, reżyser, ocenia działania policji w Knurowie, w wyniku których zginął kibic?

  Tomasz Bagiński dostał brytyjską nagrodą BAFTA TV Craft Awards za projekt wizualny towarzyszący relacjom BBC z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Wyreżyserowany przez niego spot "Natura" pokazuje konfrontacje sportowców z surowymi górami i zimą. Reżysera gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jaką wartość ma dla niego taka nagroda? Gdzie montowany był nagrodzony spot? Czy tego typu projektu są doceniane na świecie?

  Gość Dzień Dobry TVN Agnieszka Holland wyreżyserowała 10 i 11 odcinek trzeciego sezonu bardzo popularnego serialu „House of Cards”. Dlaczego zgodziła się na wyreżyserowanie dwóch odcinków tego serialu? Jak się pracowało z Kevinem Spacey i Robin Wright? Czy myślała o nakręceniu filmu o powstaniu w getcie warszawskim? Nad czym reżyserka teraz pracuje?

  Filip Chajzer wybrał się na rozdanie "Węży", czyli nagród za "wyjątkowe" osiągnięcia w kinematografii! Ta nagroda to odpowiednik amerykańskich "Złotych Malin". Kto, zdaniem Filipa, powinien nam zwrócić pieniądze wydane na bilet do kina? Kto chciałby dostać "Węża", i kto zdobył ich najwięcej w tym roku? Zobaczcie!

  Grażyna Szapołowska zagrała niedawno w filmie wyreżyserowanym przez swoją córkę Katarzynę Jungowską. Obraz nosi tytuł „Piąte: nie odchodź!”. Jak przebiegała współpraca matki i córki na planie filmowym? O czym dokładnie jest film i jakie problemy porusza? Kto napisał scenariusz do filmu? Gdzie można obejrzeć obraz? Jak jest odbierany? Na kanapach Dzień Dobry TVN usiadły: aktorka Grażyna Szapołowska i jej córka Katarzyna Jungowska. Mieliśmy też niespodziankę dla aktorki.

  Jest reżyserem m.in. Seksmisji, Kilera i Va bank - kultowych komedii, które bawiły i bawią miliony Polaków. Gościem Dzień Dobry TVN był reżyser i scenarzysta Juliusz Machulski. Czy po 1989 roku trudniej jest kręcić komedie obyczajowe? Czy zdarzało mu się napisać rolę pod konkretnego aktora? Czy jest autorem wszystkich kultowych tekstów, które pochodzą z jego filmów? Nad czym teraz pracuje?

  "Przebudował myślenie o aktorstwie, uczynił aktora niezależnym, autonomicznym podmiotem twórczym, po prostu artystą". Pochodzący z Rzeszowa Jerzy Grotowski był jednym z największych reformatorów teatru. Marcin Sawicki postanowił przybliżyć nam sylwetkę jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku.

  O atmosferze jaka panuje na planie serialu "Mąż czy nie mąż" oraz o tym jak układa im się współpraca z debiutującym reżyserem Pawłem Maśloną opowiedziały nam Magdalena Boczarska i Magdalena Schejbal. Drugi odcinek serialu już dziś o 21.20!

  Najnowsze dzieło Russella Crowe to film "Źródło nadziei". Nie tylko gra w nim główną rolę, jest również reżyserem obrazu. Czy czuje tremę jako reżyser? Dlaczego zdecydował się zagrać w filmie, który reżyseruje? Czy tworząc bohaterów, korzysta z własnych doświadczeń? Co jest jego pasją? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.