reżyser

  reżyser

  O atmosferze jaka panuje na planie serialu "Mąż czy nie mąż" oraz o tym jak układa im się współpraca z debiutującym reżyserem Pawłem Maśloną opowiedziały nam Magdalena Boczarska i Magdalena Schejbal. Drugi odcinek serialu już dziś o 21.20!

  Najnowsze dzieło Russella Crowe to film "Źródło nadziei". Nie tylko gra w nim główną rolę, jest również reżyserem obrazu. Czy czuje tremę jako reżyser? Dlaczego zdecydował się zagrać w filmie, który reżyseruje? Czy tworząc bohaterów, korzysta z własnych doświadczeń? Co jest jego pasją? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Łukasz Palkowski jest reżyserem filmu "Bogowie". Wiele osób zaskoczy fakt, że Łukaszowi nie udało się ukończyć ani jednej szkoły filmowej. Dlaczego? Co robił w życiu? Jakie ma plany? Zapytała go o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na ekrany kin wchodzi film "Disco polo". W Dzień Dobry TVN gościliśmy reżysera obrazu Macieja Bochniaka. Jak wspomina pracę na planie? Czy w filmie było miejsce na improwizację? Jak reżyserowi współpracowało się z żoną - Joanną Kulig - która w filmie zagrała divę disco polo? Dlaczego wybrał właśnie ją?

  Kenneth Branagh - brytyjski aktor, scenarzysta, reżyser i producent. Zagrał m.in. w filmach: "Mój tydzień z Marilyn" czy "Harry Potter". Jednak największą sławę przyniosły mu adaptacje dzieł Szekspira. Właśnie wyreżyserował najnowszą wersję bajki "Kopciuszek". Jakie zagadnienia chciał pokazać w filmie? Czy wierzy w przyjaźń w świecie filmowym? Jak definiuje sukces? Co go inspiruje? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Film "Listy do M." był jednym z hitów wśród polskich komedii romantycznych. I prawdopodobnie ten sukces sprawił, że postanowiono nakręcić drugą część filmu. Kto w niej zagra? Kto wyreżyseruje film? Na kiedy przewidziana jest premiera? O tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Warto również dodać, że w filmie zagra gościnnie Marcin Prokop. Już nie możemy się doczekać premiery filmu.

  W 1977 roku Samantha Geimer miała 13 lat. Marzyła o karierze modelki i aktorki. W tym samym czasie Roman Polański szukał młodej dziewczyny do sesji zdjęciowej. Zaprosił do współpracy właśnie Samanthę. Po sesji doszło do zbliżenia między dziewczyną i reżyserem. Za seks z nieletnią Roman Polański stanął przed sądem. Jak o całej sprawie dowiedziała się matka dziewczyny? Jak ocenia pracę amerykańskiego prokuratora oskarżającego reżysera w 1977 roku? Co napisał do niej Roman Polański w 2009 roku? Czy pamięta, co się stało podczas słynnej imprezy w domu Jacka Nicholsona? Z Samanthą Geimer rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Polski sąd, na wniosek amerykańskiego, ma zdecydować o ekstradycji Romana Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. Amerykanie chcą, by polski reżyser odpowiedział za seks z nieletnią Samanthą Geimer. Czy sąd postanowi o ekstradycji reżysera? Jakie zarzuty postawione są Polańskiemu? Co może wziąć pod uwagę polski sąd? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN adwokatem Zbigniewem Romanem.

  Debiut reżyserski Tomasza Karolaka, czyli premiera japońskiej legendy Momotaro, w teatrze Imka. Na premierze sztuki była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie sztuki walki trenował Tomasz? Czy jego córka brała udział w przedstawieniu?

  Do Warszawy przyjechali Olivier Nakache i Eric Toledano, reżyserzy francuskiego filmu „Nietykalni”. Ich najnowsze dzieło "Samba" z Charlotte Gainsbourg i Omarem Sy w rolach głównych niebawem trafi do polskich kin. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jaki robi się wybitne filmy.

  Na naszych kanapach, nominowani do Oscarów, Tomasz Śliwiński, reżyser dokumentu „Nasza Klątwa” i Aneta Kopacz, reżyser dokumentu „Joanna”. Jakie emocje towarzyszyły im kiedy dowiedzieli się o nominacjach i czy, w związku z tym, że ich produkcje znajdują się w tej samej kategorii, czują nutkę rywalizacji? Jakie historie opowiadają ich filmy?

  Matt Ogens jest reżyserem filmu "Poznaj Hitlerów". Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego dokumentu? Czy łatwo było znaleźć bohaterów? Czy - jako Żyd - był obiektywny, kiedy filmował człowieka, który nazwał swojego syna Adolfem Hitlerem?

  David Sieveking - to młody dokumentalista, który był zafascynowany Davidem Lynchem. Długo walczył o spotkanie ze swoim idolem. Znany reżyser - zamiast o filmach - wolał mówić o medytacji transcendentalnej. Namawiał też Niemca do praktyki i udzielał mu wskazówek. Sieveking podążył tym tropem, zabierając ze sobą kamerę. Kiedy zbierał materiał do filmu, nabrał podejrzeń, że szkoła medytacji transcendentalnej to tak naprawdę sekta. Czy miał rację? Jak zareagował David Lynch na wieść o powstałym dokumencie? Jakie gwiazdy były zaangażowane w ruch medytacji transcendentalnej? Dokument "David chce odlecieć" dzisiaj o 22.50 w TVN7.

  Co było dla niego inspiracją, gdy pisał książkę na której scenariuszu oparł film "Autor Widmo" Roman Polański? Jego najnowsza książka "Oficer i szpieg" to już bestseller. Na jej kanwie Roman Polański nakręci kolejny film. Robert Harris, w rozmowie z Mateuszem Hładkim, opowiedział o tym, jak niezwykłym reżyserem i człowiekiem jest Roman Polański. Kiedy film zobaczymy na dużym ekranie? Co pisarz sądzi o procesie, który toczy się w jego sprawie?

  Rafał "Lipek" Lipiński to czołowy polski dunker, czyli specjalista od wsadów do kosza. Zbiera wyróżnienia w wielu turniejach, dwa razy został mistrzem świata. Dlaczego wybrał tę dyscyplinę? Co trzeba zrobić, aby być najlepszym na świecie? Czy swoje umiejętności wykorzystuje podczas gry w koszykówkę? Zobaczcie, jakimi umiejętnościami wykazał się prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop.

  Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto Irmina Somers spotkała się, między innymi, z Michaelem Douglasem, Dustinem Hoffmanem, Krzysztofem Zanussim i Morganem Freemanem. Jakie filmy promowali i jakie mają rady dla początkujących aktorów?

  To jego reżyserski debiut. Znakomity operator Bartek Prokopowicz reżyseruje film "Chemia". Jego pomysłodawczynią była Magda Prokopowicz, żona Bartka i założycielka fundacji Rak'n'Roll. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska spotkała się z reżyserem na planie filmu.

  Na ekrany kin wchodzi właśnie "Herkules", film opowiadający o tym, że za każdym wielkim człowiekiem stoi najczęściej zespół ludzi, którzy tworzą jego legendę. Zadebiutowała w nim, jako matka Herkulesa, polska modelka Karolina Szymczak-Ratajczak. Dziś w Dzień Dobry Wakacje opowiedziała nam jak dostała się do hollywoodzkiej produkcji i wyglądała jej praca przy filmie. Natomiast o Polsce, przeznaczeniu i o tym co jest najważniejsze w życiu z Brettem Ratnerem, Ianem McShanem i Rufusem Sewellem rozmawiała Anna Wendzikowska.

  W swoich produkcjach pokazuje, że w fizyce wszystko jest możliwe! O fizyce, teleportacji i nowym filmie rozmawialiśmy z reżyserem, fotografem i doktorem fizyki Andrzejem Draganem. Czy można znajdować się w tym samym czasie w dwóch różnych miejscach?

  Julia Kamińska była do tej pory znana jako aktorka. Tymczasem postanowiła spróbować czegoś innego - zajęła się pisaniem scenariuszy i reżyserią. Kiedy odkryła tę nową pasję? Gdzie będzie można zobaczyć pierwszy wyreżyserowany przez nią film?

  Michel Gondry to znany reżyser reklam i teledysków. Stworzył jeden z najbardziej znanych teledysków Kylie Minogue "Come into My World". Pracował również m.in. z Björk, Radiohead i Massive Attack. Ostatnio gościł w Warszawie i z tej okazji spotkał się z nim prowadzący Dzień Dobry TVN Bartek Węglarczyk. Czy reżyser kręcił teledysk dla kogoś kogo nie lubi? Czyj był pomysł na teledysk "Army of Me" Björk? Czy walczył z artystami, kiedy nie podobał im się jego pomysł?

  Jego filmy to arcydzieła sztuki filmowej. "Mechaniczna pomarańcza", "2001: Odyseja kosmiczna ", "Full Metal Jacket", "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", "Lśnienie", "Lolita". Nie ma chyba osoby, która nie znałaby słynnej sceny z bliźniaczkami z "Lśnienia", czy z czarnym monolitem i małpami z Odysei, tak licznie trawestowaną przez późniejszych reżyserów. Podobno aktorzy, których angażował do filmów często doznawali załamania nerwowego. Przypadek? Dowiecie się w niedzielę!

  W kolejnym już odcinku FilmOFFki o kostiumach i rekwizytach. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: kostiumograf Dorota Roqueplo oraz reżyser i scenarzysta Patryk Vega. Jaki wpływ na wybór kostiumów ma reżyser? Czy dopasowuje się kostium do aktora czy aktora do kostiumu? Jaki jest budżet na kostiumy w filmie?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła młoda wokalistka Inez Bodio z utworem "Powiedz tak". Jest to jej debiutancki singiel. Inez wystąpiła w 4. edycji programu "X Factor", a jej głos wzruszył jurorkę Ewę Farną. Czy według Was Inez ma szansę wygrać ten program?

  Łukasz Radwan zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do domu Ryszarda Kapuścińskiego, a w studiu Dzień Dobry TVN ,sławnego podróżnika i mistrza reportażu, wspominaliśmy z jego żoną Alicją i Mariuszem Szczygłem.

  Ruszyły zdjęcia do filmu "Obywatel". Na planie spotkali się tam Maciej i Jerzy Stuhrowie. Syn jako aktor, a ojciec w podwójnej roli aktora i reżysera. O czym będzie opowiadał film i jak wygląda rodzinna współpraca reżysera i aktora na planie?

  Jak skłonić Magdę Mielcarz by przyjechała do Polski i za darmo zagrała w filmie? Błażej Kujawa wie jak to zrobić :)

  Katarzyna Olubińska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN do lasu. Do swojego domu zaprosiła nas i naszych widzów Agnieszka Kręglicka. Dlaczego Agnieszka zdecydowała się na dom w lesie i co to jest świdermajer?

  Nie lubi wywiadów i udziela ich niechętnie, bo go nudzą, ale dla Dzień Dobry TVN zrobił wyjątek. Ania Wendzikowska spotała się z Romanem Polańskim w Cannes podczas premiery jego najnowszego filmu "Wenus w futrze". Czy dla tak utytułowanego reżysera ma znaczenie kolejna nagroda? Czy trudno Polańskiemu reżyseruje się własną żonę? Czy Roman Polański myśli po polsku? Dlaczego lubi wracać do Warszawy? Jaka cecha charakteru pomagła Romanowi Polańskiemu osiągnąć sukces i przetrwać największe burze w swoim życiu?