Oscary

  Oscary

  "Spotlight" to film Toma McCarthy'ego. Z sześcioma nominacjami jest jednym z liderów oscarowego wyścigu. Jest to oparta na faktach historia dziennikarzy, którzy odkryli i zdemaskowali ogromny skandal pedofilski w kościele rzymsko-katolickim. Anna Wendzikowska spotkała się z twórcami filmu i dziennikarzami, na których historii bazuje scenariusz.

  Naszym gościem był Kamil Dobrowolski, który zagrał w węgierskim filmie "Syn Szawła" - nominowanym do tegorocznych Oscarów! Jak, aktor rzeszowskiego "Teatru Maska", trafił na plan węgierskiej produkcji? Czy zagrali tam także inni Polacy? Czy miał dylemat przyjmując rolę brutalnego kapo i czy obawia się oskarżeń o antypolską postawę? Trzymamy kciuki za sukces filmu!

  Dev Patel - brytyjski aktor z pochodzenia Hindus. Świat poznał go dzięki głównej roli w filmie obsypanym Oscarami: "Slumdog. Milioner z ulicy". Obecnie promuje kolejny swój film "Chappie". Wciela się w nim w postać naukowca, który powołuje do życia myślącego i czującego robota. Czego nauczył go ten film? Czy aktor wierzy w życie pozagrobowe? Kto zaprowadził go na pierwszy casting? Jak "Slumdog. Milioner z ulicy" zmienił jego życie? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Akcja pod hasłem "Ask them more", zapoczątkowana na gali rozdania tegorocznych Oscarów, zachęca dziennikarzy, aby pytali aktorów na czerwonym dywanie o coś więcej niż tylko o cenę i projektanta stroju. Co polskie gwiazdy myślą o tej akcji? O co chciałyby być pytane? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Co powiedzieli: Kinga Preis, Tomasz Kot, Marta Żmuda Trzebiatowska, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Łukasz Palkowski, Maja Ostaszewska.

  Wyobraźcie sobie, że jesteście zaproszeni na galę rozdania Oscarów. Wyjątkowa noc, miejsce i goście, dlatego i Ty musisz wyglądać wyjątkowo! Co założyłabyś/-łożyłbyś na siebie, gdybyś miał/-ła okazję wziąć udział w takim wydarzeniu? Czekamy na Wasze zdjęcia w oscarowych kreacjach! Pokażemy je w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN.

  Agata Kulesza wróciła z Los Angeles z gali rozdania Oscarów. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Ani Wendzikowskiej udało się porozmawiać z aktorką jeszcze na lotnisku w Warszawie. Czy Agata Kulesza i ekipa pracująca przy Idzie mieli poczucie, że właśnie ten film jest pewniakiem do Oscara? Jak została powitana na lotnisku?

  To pierwszy Oscar dla polskiego filmu fabularnego w Kategorii Film Nieanglojęzyczny. Co czuł reżyser Paweł Pawlikowskim, gdy podczas gali usłyszał że "Ida" dostaje Oscara? Czy przygotował specjalne przemówienie na Oscary? Dlaczego jego przemówienie przejdzie do historii Oscarów? Dlaczego czuje się więźniem "Idy"? Czy zamierza się przeprowadzić do USA? Kinga Rusin spotkała się z Pawłem Pawlikowski podczas oscarowej gali w Los Angeles, chwilę po tym, jak odebrał statuetkę. Nad czym teraz pracuje Paweł Pawlikowski?

  Polski film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego został uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny. Pokonał m.in. rosyjskiego Lewiatana. W Los Angeles jest prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Z kim rozmawiała? Czy w czasie rozdania nagród były jakieś potknięcia? Co zaskakującego zrobił prowadzący galę Neil Patrick Harris? Jakich pytań nie zadawano aktorkom? Gratulujemy całej ekipie Idy!

  Wysyłają swoje nagie zdjęcia, a potem są pośmiewiskiem całej szkoły. Idolka nastolatków - Banshee oraz Jolanta Zmarzlik o przemocy psychicznej wśród młodych ludzi. W aptece kupisz testy niemal na wszystko – czy są równie skuteczne jak te zrobione w laboratorium? Zbliża się czterdziestka, a Ty zaczynasz myśleć o dziecku – powiemy, jak przygotować się do ciąży w średnim wieku. Oraz: prosto z Los Angeles po rozdaniu najsłynniejszych nagród filmowych - Kinga Rusin! Program poprowadzą: Anna Kalczyńska i Robert Kantereit. Zaczynamy punkt 8.00!

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: fenomenalny aktor o muzycznym fenomenie. Tomasz Kot w rytmie disco polo. W programie także: Agnieszka Szulim na naszym czacie. Oprócz tego: podążamy za sukcesem Polaków, w Los Angeles sprawdzamy, jak Agata Kulesza przygotowuje się do oscarowej gali. A potem: cztery stoły operacyjne i poczwórna operacja w tym samym czasie. Kulisy pierwszego w Polsce przeszczepu krzyżowego między niespokrewnionymi dawcami. Zapraszamy od 8:30. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Wojciech Kasperski i Łukasz Żal kręcą nowy film "Na granicy". Na mroźnym planie była dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. To będzie bieszczadzki thriller. Gdzie Łukasz dowiedział się, że jego film został nominowany do Oscara? Jak pracuje się z Łukaszem? Z kim i kiedy leci do USA?

  Już jutro w Dzień Dobry TVN: monitoring w żłobkach - czy dzięki niemu dzieci i rodzice naprawdę mogą czuć się bezpieczniej? Grzegorz Hyży - jak udaje mu się porwać tłumy fanów? Oraz Łukasz Żal o nominacji do Oscara - czy operator udaje się na wielką galę w Los Angeles? Bądźcie z nami jutro od 8.00. Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  Film "The Grand Budapest Hotel" jest nominowany do Oscara w 9 kategoriach. Dzień Dobry TVN postanowiło podążyć śladami planu filmowego. W jakim mieście kręcony był film? Kto prowadził restaurację, w której jadali aktorzy? Czy atmosfera między ekipą filmową a mieszkańcami miasta była dobra?

  Trzy polskie filmy zostały nominowane do tegorocznych Oscarów. Główy film - "Ida" Pawła Pawlikowskiego jest nominowany aż w dwóch kategoriach. Za zdjęcia i za najlepszy film nieanglojęzyczny. Do Oscarów są też nominowane dwa inne polskie filmy są: "Nasza klątwa" i "Joanna", w kategorii filmy krótkometrażowe. Do tego nominacja dla Anny Biedrzyckiej - Sheppard, która stworzyła kostiumy do filmu "Czarownica", w którym zagrała Angelina Jolie. Polska jest już wielką wygraną w tegorocznych Oscarach. Ale możemy przywieźć z Los Angeles złote statuetki. Jakie mamy na to realne szanse? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: dyrektor festiwalu Off Plus Camera Anna Trzebiatowska oraz Michał Merczyński, współproducent filmu "Joanna".

  Ma na swoim koncie 4 nominacje do Oscara. Anna Wendzikowska spotkała się z Julianne Moore. Już niebawem rozdanie Oscarów. Czy aktorka wciąż emocjonuje się przez nominacjami do tej prestiżowej nagrody? Już w tą sobotę na wywiad naszej dziennikarki z aktorką. Zapraszamy od 8:30!

  Rok 2015 to będzie rok kina. W lutym odbędzie się rozdanie Złotych Globów, a ogłoszenie nominacji do najważniejszych nagród filmowych Oscarów, odbędzie 15 stycznia. W studiu Dzień Dobry TVN dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Jakie filmy trzeba obejrzeć w 2015 roku?

  W czwartkowym Dzień Dobry TVN zobaczcie, jak znany podróżnik Tomasz Michniewicz odmienił życie boksera z warszawskiej Pragi, następnie, co jest w stanie zrobić kobieta dla swojej przyjaciółki oraz co łączy ekscentryczną brytyjską aktorkę, zdobywczynię Oscara Tildę Swinton z polską Kosmonautką. Ponadto w nowym odcinku cyklu Projekt Mama: Dorota Gardias i pierwsza wizyta na basenie z dzieckiem! Bądźcie z nami jutro od 8.00!

  Czy dostawca pizzy, który pojawił się na gali oscarowej robi karierę? Jakie plany ma Natasza Urbańska? Dlaczego Miss 2012 Paulina Krupińska nie może rozstać się ze swoją koroną? I jak długie są sceny erotyczne w nowym filmie "Kamienie na szaniec"? Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN Ewa Wojciechowska.

  W latach 80. zaczynał jako cieśla w fabryce w Chicago, a teraz, począwszy od lat 90. ,współpracuje ze Stevenem Spielbergiem przy wszystkich produkcjach reżysera. W 2010 roku współpracował z Lady Gagą przy teledysku do utworu "Alejandro", a w 2012 roku spotkał się z dziennikarką i prowadzącą Dzień Dobry Kingą Rusin, by opowiedzieć o domniemanym końcu współpracy ze Stevenem oraz o tym, jakie emocje towarzyszą mu na trzy dni przed rozdaniem Oscarów.

  Leszek Możdżer, Janusz Gajos, Kayah, Jan A.P. Kaczmarek, Dorota Williams i Grażyna Kulczyk zdradzili Katarzynie Olubińskiej swoje oscarowe typy. Kto dostanie w tym roku statuetkę? Czy film "W Ciemności" Agnieszki Holland zostanie nagrodzony? Co weźmie ze sobą w podróż Robert Więckiewicz?