film

    film

    Ostatnie dni są dla Tomasza Komendy bardzo emocjonujące. 10 września miała miejsce premiera filmu, którego scenariusz oparty był o historię jego życia przerwanego brutalnie przez fałszywe oskarżenia. Mało tego, w tym samym dniu, tuż po projekcji obrazu Tomasz oświadczył się swojej partnerce, wyjawiając również, że już niedługo zostanie ojcem. W Dzień Dobry TVN para zdradziła, jakie imię otrzyma ich dziecko. Opowiedziała również o planach na przyszłość i emocjach związanych z filmem.

    Zaledwie kilka dni temu światło dzienne ujrzał zwiastun najnowszej części przygód Batmana, a już wiadomo, że jego światowa premiera zostanie przesunięta. Wszystko za sprawą panującej epidemii koronawirusa i podanej przez Warner Bros. informacji, że u członka ekipy filmowej zdiagnozowano chorobę. Teraz media ujawniają, że to właśnie Robert Pattinson przyniósł wirusa na plan produkcji.

    Pierwszy krok w walce o złotą statuetkę zrobiony. Polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy jest "Śniegu już nigdy nie będzie". Tak zdecydowała Komisja Oscarowa pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka. Obraz Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta będzie mieć światową premierę we wrześniu na festiwalu w Wenecji, gdzie powalczy o Złotego Lwa.

    Brytyjska aktorka Tilda Swinton oraz reżyserka, aktorka i producentka filmowa z Hongkongu Ann Hui otrzymają nagrody Złotego Lwa. Statuetki za całokształt twórczości zostaną im przyznane na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jedna z najbardziej prestiżowych w świecie kina imprez rozpocznie się 2 września. Pierwsze duże wydarzenie filmowe od rozpoczęcia pandemii będzie się odbywać w reżimie sanitarnym.