film

  film

  Człowiek renesansu, boski Ben Affleck, pomimo choroby, udzielił wywiadu dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej. Opowiedział o uczuleniu na wywiady, naśladowaniu innych, o ratowaniu świata i społecznej odpowiedzialności oraz wypowiedział imię i nazwisko Ani. Jak mu poszło?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z aktorami przy okazji premiery filmu "Atlas chmur" rodzeństwa Wachowskich. Czy Susan i Hugo mają jakieś związki z Polską?

  Debiutant Tomek Wasilewski zaprosił do współpracy przyjaciół i znajomych. Tak powstał obraz, o którym Hollywood Reporter napisał: „Ten film to jak striptiz w zwolnionym tempie”. W filmie zagrała Katarzyna Herman, a muzykę napisał Leszek Możdżer. I do tego wszyscy zrobili to za darmo. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN oboje próbowali wyjaśnić to niecodzienne społeczne zjawisko.

  O dzieciach, języku polskim, modzie męskiej oraz o pracy przy filmie "Bitwie pod Wiedniem" i współpracy ze zdobywcą Oscara - F. Murrayem Abrahamem - z Alicją Bachledą-Curuś rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  O filmowej pasji i ogromnym zaangażowaniu w pracę uczniów z całej Polski, biorących udział w konkursie "Filmoteka Szkolna", opowiedzieli nam m.in.: Maciej Ślesicki, Xawery Żuławski i Adam Woronowicz.

  Katarzyna Kolenda-Zaleska jest autorką filmu o prof Zbigniewie Brzezińskim. Podczas prapremiery profesor miał wilgotne oczy. Które fragmenty dokumentu tak go poruszyły?

  "Najlepsza forma mojego życia" to jedna z trzech produkcji, która zainaugurowała dziewiątą już edycję europejskiego festiwalu filmowego "Integracja Ty i Ja". Przygotowaliśmy relację z tego wydarzenia.

  Syn reżyserów Magdaleny Łazarkiewicz i Piotra Łazarkiewicza. Wnuk publicysty Henryka Hollanda, siostrzeniec Agnieszki Holland. Cudowne dziecko muzyki Antoni Komasa – Łazarkiewicz był naszym gościem w studiu Dzień Dobry Wakacje.

  Dobiegła końca XII edycja Festiwalu Nowe Horyzonty. Wyświetlonych zostało 469 filmów z całego świata. Kim są odbiorcy festiwalu? To ludzie, którzy szukają w życiu mocnych przeżyć, emocji i doświadczeń. Dziennikarz Marek Niedźwiecki zdradził, dlaczego kocha kino, a aktor Andrzej Chyra opowiedział, co jest dla niego na tym festiwalu najważniejsze.

  Gosia Andrzejeweicz powraca na muzyczną scenę ze zdwojoną energią i nowym zapałem. Jaki będzie come back Gosi i kiedy możecie spodziewać się całej płyty? Co Gosia robiła w Nowym Jorku i kogo stamtąd przywiozła? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała także, co czuła, kiedy media ogłosiły ją "królową kiczu". Towarzyszył jej NatStar, raper z Nowego Jorku.

  W studiu Dzień Dobry Wakacje z Tatianą Okupnik rozmawialiśmy dziś o zaspokajaniu namiętności i pasji oraz o wchodzącym wkrótce na ekrany kin filmie: Roman Barbarzyńca, w którym Tatiana podkłada głos pod postać królowej Amazonek!

  W piątek 20 lipca na ekrany kin wejdzie film, który z pewnością nie przejdzie bez echa. O to, dlaczego jako temat swojego debiutanckiego obrazu wybrał kontrowersyjny temat kazirodczej miłości, spytaliśmy reżysera "Bez wstydu" - Filipa Marczewskiego, a o emocje jakie towarzyszyły na planie aktorom - odtwórczynię głównej roli Agnieszkę Grochowską.

  O striptizie, pieniądzach, depresji i przełamywaniu barier opowiedzieli Annie Wendzikowskiej: Matthew McConaughey, Channing Tatum, Joe Manganiello, Alex Pattyfer i Mat Bomer czyli striptizerzy z filmu "Magic Mike"!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała sie z aktorami nowego filmowego poradnika "Jak urodzić i nie zwariować”. Film nakręcono na podstawie bestsellerowej książki "W oczekiwaniu na dziecko". Jak bardzo dzieciaki na planie filmu dały w kość naszym gwiazdom? Czy mężczyźni rzeczywiście boją się ojcostwa? Co powiedziała jej Cameron Diaz?

  Reżyser Bartosz Dąbrowski i Błażej Kafarski, operator dźwięku opowiedzili w Dzień Dobry TVN o projekcie Six Degrees, czyli eksperymentalnej podróży przez świat, w której wzięli udział. Twórców filmu nurtuje odpowiedź na pytanie: czy jesteśmy tak zaabsorbowani swoimi sprawami, pracą i problemami, że nie dostrzegamy ludzi wokół siebie? Czy dbamy o zawierane znajomości? Kim są bohaterowie tego ich filmu?

  Co na to dziennikarka Dzień Dobry TVN? Czy umówiła się z aktorem na randkę? Zobacz ten niezwykły wywiad, w którym to Russell Brand przepytywał Annę Wendzikowską! O co ją zapytał? Czy wreszcie udało im się porozmawiać o jego najnowszym filmie "Rock of Ages"? Czy Anna Wendzikowska spełniła prośbę znanego aktora?

  Posiadaczka najseksowniejszego głosu w Polsce. Zdolna aktorka i spełniona matka. Katarzyna Figura była naszym gościem. Na czacie odpowiadała na pytania internatów, a w TVN Cafe na pytania prowadzącej Magdy Mołek. Aktorka opowiedziała o nowej sztuce, w której gra rolę szalonej kreatorki mody oraz o filmie o tajemniczo brzmiącym tytule "Yuma".

  Anna Wendzikowska zabrała nas w mroki średniowiecza, do świata Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. W niezwykłej scenerii zamku Arundel, znajdującego się sto kilometrów od Londynu, spotkała się z aktorami występującymi w filmie "Królewna Śnieżka i Łowca": Kristen Stewart, Charlize Theron, Samem Claflinem, Chrisem Hemsworthem. To adaptacja klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Wybierzecie się na ten film do kina?

  Arnon Goldfinger to izraelski reżyser i scenarzysta. Najbardziej znane jego filmy to: "The Komediant" i "The Flat". O tym ostatnim Marcin Sawicki rozmawiał z artystą przy okazji 52. Festiwalu Filmowego w Krakowie.

  Reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Do najsłynniejszych jego filmów należą: "Biegnij Lola, biegnij", "Niebo" i "Pachnidło". Przy okazji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie spotkał się z nim nasz reporter Filip Chazjer. Czym reżysera zaskoczyli Polacy?

  Pierwszy raz przed kamerą stanęła w wieku 9 lat. Olbrzymią popularność przyniosła jej seria filmów "Zmierzch". Teraz wcieliła się w postać Królewny Śnieżki. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska miała okazję porozmawiać z Kristen Stewart. Aktorka opowiedziała o empatii, przemocy, o seksualności i sławie.

  Już dziś premiera nowego, szalonego filmu Tima Burtona "Dark Shadows", w którym zobaczymy m.in.: Johnny Deppa, Helenę Bonham Carter i Michelle Pfeiffer. W filmie zagrała też Eva Green i Bella Heathcote. Obie Panie miały to szczęście, że mogły całować się całować z aktorem. Jak Całuje Johnny Depp? - Jest bardzo normalną osobą i ma wspaniałe poczucie humoru, a do tego jest dżentelmenem - wyjawiła Annie Wendzikowskiej Eva Green i dodała, że dla aktorów całowanie się jest zawsze mocno krępujące, bo cała ekipa patrzy. - Ale Johnny całuje zupełnie nieźle - zdradziła aktorka.

  Kari Byron to prowadząca program "Pogromcy mitów". W programie zadaje kłam teoriom powszechnie uznanym za prawdziwe. Prowadzi także program popularnonaukowy „Naukowy zawrót głowy”. Dla nauki porzuciła sztukę. Jak się zaczęła jej przygoda z nauką? Co jej zainteresowania mają wspólnego z jej wykształceniem? Jakie jeszcze mity zamierza obalić? O tym wszystkim opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Magdzie Mołek i Andrzejowi Sołtysikowi.

  Prosto z Gdyni, Marcin Sawicki w rozmowie z Agnieszką Grochowską o wrażeniach z planu filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa". Aktorka opowiedziała także o spotkaniu z Danutą Wałęsową. Agnieszka udziela się w kampanii "Legalna kultura". Jaki cel przyświeca temu przedsięwzięciu?

  Z zawodu technik o specjalności obróbka-skrawanie, z zamiłowania aktor. Pracował przy frezarce, szlifierce, przeciągarce. Marcin Dorociński nie boi się wyzwań zarówno tych życiowych jak i filmowych. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o "Lęku wysokości".

  Dziś na Nasze ekrany wchodzi film "Battleship: Bitwa o Ziemię". Amerykańska flota toczy w nim walkę z przybyszami z kosmosu. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej udało się porozmawiać z aktorem Liamem Neesonem, który w filmie gra admirała floty. Jakim ojcem jest Liam Neeson? Jak zmieniło się jego podejście do świata wraz z upływem czasu? Aktor w tym roku kończy 60 lat, ale - jak zdradził Anne Wendzikowskiej - czuje się jakby miał tylko 17 lat.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, przy okazji premiery filmu o siatkarce Agacie Mróz, spotkała się z Olgą Bołądż, która w filmie gra Agatę oraz z Michałem Żebrowskim, który jest odtwórcą roli Jacka - męża Agaty. Jakie emocje towarzyszyły im na planie filmu?

  O kulisach powstawania filmu i doboru obsady aktorskiej rozmawialiśmy z reżyserem filmu "Bokser" Tomaszem Blachnickim. Premiera filmu w niedzielę wielkanocną (8 kwietnia) na antenie TVN o godz. 22:00! Zapraszamy!