film

  film

  Jest producentką, reżyserką, ambasadorką dobrej woli i... matką 6 dzieci! Jak, w natłoku zajęć, udaje jej się jeszcze grać w filmach? O wchodzącym właśnie na ekrany kin filmie "Czarownica", z Angeliną Jolie, rozmawiał Olivier Janiak.

  Aktor Paweł Deląg ostatnio ma bardzo napięty grafik. Z tego powodu zobowiązań zawodowych musi często wyjeżdżać z domu. Jak jego narzeczona radzi sobie z częstymi wyjazdami aktora? Ile prawdy jest w doniesieniach o ślubie pary? O to zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  "...złapałem gumę" - czyli, jak zaczęła się kariera Tima Rotha i, dlaczego wierzy w szczęście? Cały wywiad Ani Wendzikowskiej z aktorem zobaczycie w sobotę w Dzień Dobry TVN!

  Rozpoczął się Festiwal Filmowy w Cannes. Pierwszego dnia na czerwonym dywanie pojawiła się aktorka Nicole Kidman, która promowała swój najnowszy film "Grace księżna Monaco". Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spytała gwiazdę, dlaczego tak bardzo chciała zagrać w tym filmie? Jakie cechy wspólne ma z księżną Grace? Czym się kieruje wybierając role?

  Co zaskoczyło Joannę Przetakiewicz w programie "Project Runway"? Jak jurorka ocenia uczestników programu? Czy jurorzy "Project Runway" spotykają się poza planem? Czy Joanna Przetakiewicz miała czas na stworzenie własnej kolekcji? Z projektantką i jurorką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Po wielkim sukcesie filmu "Wielki błękit" odtwórca jednej z głównych ról - Jean-Marc Barr, zamiast iść za ciosem i grać w wielkich produkcjach filmowych, postanowił zamknąć ten rozdział w życiu i zacząć od zera. Dlaczego zdecydował się na taki krok? Co robił po zagraniu w Wielkim błękicie? O tym aktor powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Jutro na ekrany kin wchodzi film "Casanova po przejściach" wyreżyserowany przez Johna Turturro i według jego scenariusza. W filmie zagrali: Woody Allen, Sharon Stone i Vanessa Paradis, Sofia Vergara i John Turturro. Czy trudno reżyseruje się innego reżysera? Jak układała się współpraca Woody Allena i Vanessy Paradis? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Johnem Turturro.

  Co następca brytyjskiego tronu robił w klasie ekonomicznej samolotu rejsowego z Memphis do Dallas - tego próbowała dociec dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  A właściwie Andrew Garfield - aktor, który gra Spider-Mana w najnowszej adaptacji komiksu o człowieku pająku. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska, której powiedział, kto z jego rodziny mieszkał w Polsce i czy podoba mu się sława.

  Parker Posey to aktorka, która wystąpiła w wielu produkcjach kina niezależnego, a w filmach wysokobudżetowych jest obsadzana głównie w rolach drugoplanowych. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z nią na rynku w Krakowie, gdzie aktorka obecnie przebywa w związku z Festiwalem Off Plus Camera. W jakich filmach grała i jak jej poszedł przyspieszony kurs języka polskiego? Zobaczcie.

  W Krakowie trwa Festiwal Off Plus Camera. Marcin Sawicki spotkał się z młodą i dobrze zapowiadającą się aktorką Jaśminą Polak, która zagrała w filmie Hardkor Disko, prezentowanym podczas festiwalu. Dlaczego dziennikarz Dzień Dobry TVN nazwał ten film bezczelnym, rewolucyjnym, który "jest jak rzut butelką z benzyną"? Czy aktorka zdradziła powody, dla których przyszła na spotkanie w hełmie na głowie?

  Współpracowała z najlepszymi światowymi reżyserami, przeprowadziła ponad 30 castingów dla Woody'ego Allena, dzięki niej rozbłysła gwiazda Meryl Streep. Do Krakowa przyjechała specjalnie na festiwal Off Plus Camera! Poznajcie szarą eminencję Hollywood : Juliet Taylor.

  Dziękujemy za sobotni poranek! Widzimy się jutro o 8.30, a na zakończenie programu Marcin Wyrostek i „Libertango” z filmu Romana Polańskiego „Frantic”!

  Na pożyczonym komputerze zrealizował film, który stał się przepustką do świata wielkiej animacji. Oto Wojtek Wawszczyk - nasz człowiek, który w Stanach Zjednoczonych został zaangażowany do pracy przy największych produkcjach filmowych. Ponadto, wyreżyserował animacje, które zostały nagrodzone na całym świecie. Nam powiedział, jak pracuje się przy filmach animowanych.

  Dziś ruszył festiwal Off Plus Camera. To duże wydarzenie w świecie filmowym. Dyrektor festiwalu Anna Trzebiatowska przedstawiła dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu "instrukcję obsługi festiwalu". Dowiecie się, gdzie można obejrzeć filmy i znaleźć informacje o festiwalu oraz jakie gwiazdy pojawią się w Krakowie. Marcin przeprowadził tę rozmowę w wyjątkowy sposób. Zobaczcie.

  Ćwiczenia we dwoje służą nie tylko spalaniu kalorii, ale tez zacieśnianiu więzi emocjonalnej. W studiu Dzień Dobry TVN trener personalny Szymon Gaś i dziennikarka oraz miłośniczka fitness Katarzyna Kępka przedstawili podstawowy zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem ciała współćwiczącego. Ćwicz z partnerem. Będziesz szczęśliwsza!

  Jego filmy to arcydzieła sztuki filmowej. "Mechaniczna pomarańcza", "2001: Odyseja kosmiczna ", "Full Metal Jacket", "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", "Lśnienie", "Lolita". Nie ma chyba osoby, która nie znałaby słynnej sceny z bliźniaczkami z "Lśnienia", czy z czarnym monolitem i małpami z Odysei, tak licznie trawestowaną przez późniejszych reżyserów. Podobno aktorzy, których angażował do filmów często doznawali załamania nerwowego. Przypadek? Dowiecie się w niedzielę!

  O swoich dobrych genach, babci i tym, dlaczego medycyna estetyczna nie jest dla niej Marion Cotillard opowiedziała Ani Wendzikowskiej. Całą rozmowę z francuską aktorką zobaczycie w Dzień Dobry TVN w najbliższą niedzielę. Zapraszamy od 8:30!

  "Jeszcze nie zaczął się film, a już nie ma pieniędzy", " Producenci mówią bardzo dużo i nigdy nie mówią konkretów". Jaka jest rola producenta w tworzeniu dzieła filmowego? Jaka jest różnica miedzy kierownikiem produkcji a producentem? Czy producenci to ludzie "z łapanki", biznesmeni, dysponujący tylko, lub w tym przypadku aż, pieniędzmi? Czy może ludzie kochający kino, którzy znają twórczość Ingmara Bergmana, Luisa Bunuela, Jeana-Luca Godarda czy Federico Felliniego? Zobaczcie, co o producentach mówią: Bodo Kox oraz Joanna Kos – Krauze.

  Na ekrany polskich kin właśnie weszła druga część filmu "Kapitan Ameryka". Anna Wendzikowska spotkała się z Anthonym Mackie oraz z Sebastianem Stanem. Anthony twierdzi, że był w Warszawie, poznał tam księdza i jadł kiełbasę. "Pojechałem do Polski, bo tam każda dziewczyna wygląda tak jak Ty", "Dziewczyny mnie przerażają". O męskiej przyjaźni, byciu superbohaterem nie tylko na ekranie, aktorzy opowiedzieli Ani Wendzikowskiej.

  Czy Russell Crowe wierzy w nowy początek i drugą szansę? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z australijskim aktorem przy okazji premiery filmu "Noe: Wybrany przez Boga". Cały wywiad zobaczycie w Dzień Dobry TVN już w najbliższą sobotę. Zapraszamy od 8:30!

  Przy okazji londyńskiej premiery filmu "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z odtwórcą głównej roli Chrisem Evansem. Czy sam wykonywał sceny kaskaderskie? Czy bardziej lubi anonimowość, czy życie w świetle fleszy? I dlaczego zamierza zrobić sobie przerwę w karierze? Zobaczcie!

  Anthony Hopkins - żywa legenda światowego kina. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska miała szczęście spotkać się z nim w ramach promocji filmu Noah, w którym gra jedną z ról. W co wierzy aktor? Dlaczego ten film wywołuje takie kontrowersje? Czy czeka nas globalna katastrofa? Zobaczcie!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska spotkała się z aktorami filmu Divergent - Ashley Judd i Tony Goldwynem. Ponieważ aktorzy grają w filmie matkę i ojca głównej bohaterki, Ania spytała ich o dylematy rodziców związane z dorastaniem dzieci. Co odpowiedzieli? I dlaczego mama Ashley Judd stwierdziła, że aktorstwo jest właśnie dla jej córki?

  ZUS a OFE, protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, wybory do Parlamentu Europejskiego, sytuacja na Ukrainie. Palących tematów w świecie polityki nie brakuje. W sobotę, tylko w Dzień Dobry TVN, Premier Donald Tusk stanie w krzyżowym ogniu pytań Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę od 8:30! Czekamy na Wasze pytania! Wpisujcie je poniżej na forum.

  Przygodę z filmem zaczynała w dzieciństwie. Teraz aktorstwo stało się dla niej pracą. Marzy o własnej restauracji . Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej opowiedziała o kategoryzacji, pięknie, pasji, jedzeniu i wyzwaniach. Czy starała się o role w "Igrzyskach śmieci" i "Nędznikach"? I czy żałuje, że ich nie dostała?

  Czy warto zobaczyć film "Kochanie, chyba Cię zabiłem"? Jak Ania Wendzikowska ocenia rolę Arkadiusza Jakubika i, która aktorka ją zachwyciła? Czy Dorota Wellman chodzi do szewca? Co prowadząca Dzień Dobry TVN myśli o gwiazdach, które boją się wyjść z domu bez makijażu?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła młoda wokalistka Inez Bodio z utworem "Powiedz tak". Jest to jej debiutancki singiel. Inez wystąpiła w 4. edycji programu "X Factor", a jej głos wzruszył jurorkę Ewę Farną. Czy według Was Inez ma szansę wygrać ten program?