film

  film

  Edgar Ramirez to wenezuelski aktor, który narobił już sporo zamieszkania w Hollywood. Zagrał w takich filmach jak "Gold" i "Kamienne Pięści", gdzie partnerował mu Robert De Niro. W serialu "American Crime Story: Zabójstwo Versace" zmienił się nie do poznania, doskonale wcielając się w postać legendarnego projektanta Giovanniego Versace. Niedawno zagrał zaś mroczny, czarny charakter w filmie "Wyprawa do dżungli". O tej roli opowiedział nieco więcej Annie Wendzikowskiej.

  Podejmowanie decyzji, które mogą wywrócić nasze dotychczasowe życie do góry nogami, nie jest łatwe. Ale do dojrzałości i odpowiedzialności w końcu trzeba dorosnąć. Przed bohaterami słodko-gorzkiej komedii "Czarna owca" sporo poważnych dylematów. Filmowa rodzina Gruzów znajduje się na życiowym zakręcie. Czy uda im się odnaleźć drogę do szczęścia? O tym przekonamy się wkrótce, kiedy film trafi do kin. Zobaczcie jego oficjalny zwiastun.

  Marian Wieleżyński był inżynierem, naukowcem i prekursorem przemysłu gazowniczego w Polsce. Jego niezwykłą i całkowicie zapomnianą historię ma przypomnieć film "Wieleżyński - alchemik ze Lwowa". Skąd wziął się pomysł na produkcję i jak twórcy trafili na postać naukowca? Na ten temat w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z Mariuszem Bonaszewskim, aktorem i reżyserem oraz Wojciechem Zielińskim, aktorem.

  74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes startuje we wtorek, 6 lipca. W konkursie głównym o Złotą Palmę będą się ubiegać 24 tytuły. Wśród nich znalazły się m. in. "A Hero" Asghara Farhadiego, "Three Floors" Nanniego Morettiego oraz "The French Dispatch" Wesa Andersona. Laureatów wyłoni jury, któremu przewodniczy amerykański reżyser, scenarzysta i aktor Spike Lee.

  W sierpniu tego roku do kin wejdzie komediodramat "Czarna owca", który w zabawny sposób odpowiada na ważne pytania dotyczące relacji rodzinnych i dojrzewania do zmian. Piosenkę promującą film nagrał Igor Walaszek, znany pod pseudonimem Igo. Utwór nosi tytuł "Kochać inaczej" i jest nową wersją wielkiego hitu zespołu De Mono.

  "Miasto" to wyczekiwany debiut fabularny Marcina Sautera, utytułowanego reżysera produkcji dokumentalnych. W filmie z gatunku noir grają m.in. Karolina Gruszka, Bartłomiej Topa, Robert Więckiewicz i Stanisław Tym. Bohaterem nastrojowego kryminału jest także Bydgoszcz, miasto położone nad Brdą, które ma wiele do zaoferowania. To doskonały kierunek na weekend. Co jest do zobaczenia w Bydgoszczy?

  Niedługo po otwarciu kin, na duży ekran trafia pełna humoru komedia romantyczna "Druga połowa". W produkcji zobaczyć możemy gwiazdorską obsadę, a także debiutującego Grzegorza Krychowiaka. Jak piłkarz poradził sobie w nowej roli? O tym opowiedział nam sam reprezentant Polski, a także aktorzy: Marianna Zydek, Maciej Musiał, Joanna Kuberska oraz Jacek Knap.

  Kinga Korta i Helena Deeds chciałyby zaistnieć na wielkim ekranie. Charyzma, wdzięk, luksus i przepych oraz trudne początki dorosłego życia. Ich historie to gotowy materiał na film. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl "Żony Hollywood" opowiedziały o wizji tego projektu. Poznaliśmy także kulisy ich przyjaźni. Koniecznie zobaczcie wideo.