film

  film

  Jest francuską aktorką i piosenkarką, karierę w showbiznesie rozpoczęła jako modelka, a prawdziwą sławę na srebrnym ekranie przyniosła jej rola w filmie "Frantic". Na planie tego filmu poznała swojego przyszłego męża Romana Polańskiego. Zobaczcie wywiad Kingi Rusin z Emmanuelle Seigner!

  Wczoraj odbyła się premiera długo oczekiwanego filmu "Mój biegun", opartego na prawdziwej historii Jana Meli. W rolach głównych Maciej Musiał, Magdalena Walach i Bartłomiej Topa. A na widowni sam bohater tej historii - Jan Mela.

  Dziś premiera filmu "Mój biegun". Katarzynie Olubińskiej udało się spotkać z Jaśkiem Melą na krakowskim rynku! Czy stresuje się przed pokazem, z kim wybiera się na premierę i jakie emocje towarzyszą oczekiwaniu na wielki wieczór?

  Film "Mój biegun" opowiadający historię Jaśka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów, wchodzi do kin już w piątek! O kulisach jego powstania rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z reżyserem Marcinem Głowackim.

  O tym jak pogodzić zainteresowania, pracę i życie rodzinne, o filmie "Mój biegun" i tym czy przedstawione w nim wydarzenia dobrze odzwierciedlają rzeczywistość oraz o planach na najbliższą przyszłość z Jaśkiem Melą, w czasie wspólnej wspinaczki, rozmawiała Katarzyna Olubińska.

  Z Anną Wendzikowską rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o ekranizacji powieści "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Który aktor, zdaniem Anny Wendzikowskiej, powinien zagrać Christiana Greya? Czy Marcin Porkop mógłby wcielić się w tę postać? :) A kogo Wy widzicie w tej roli?

  O roli profesora Zbigniewa Religi, na planie filmu "Bogowie", z Tomaszem Kotem rozmawiała Kinga Burzyńska. Kiedy film wejdzie na ekrany i kto jeszcze gra w tej produkcji?

  Jak skłonić Magdę Mielcarz by przyjechała do Polski i za darmo zagrała w filmie? Błażej Kujawa wie jak to zrobić :)

  Czy filmy rzeczywiście mogą być traktowane jako swoista psychoterapia? Do jakich filmów najczęściej wracają Beata Tyszkiewicz, Aleksandra Hamkało i Piotr Polk? Czy pomagają im one przebrnąć przez ciężkie życiowe momenty?

  Film "Mój biegun" to historia Janka Meli, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów. Jak Maciek Musiał wspomina zdjęcia do filmu? Czy konfrontował się z protagonistą filmu? Jak Maciek wyznaczył sobie drogę ku karierze? Kogo podziwia? W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak trudno jest zagrać człowieka niepełnosprawnego.

  Udał się w podróż, której celem miało być miasto Caracas w Wenezueli. Miał na to sześć miesięcy. Jego przygoda trwała 181 dni. Całą swoją podróż sfilmował. Gościem Dzień Dobry TVN był Damian Wolf Wagabunda.

  Bliny gryczane z filmu "Uczta Babette", zupa porowa z filmu "Dziennik Bridget Jones", tarta limonkowa z serialu "Dexter" oraz shake waniliowy z "Pulp Fiction". W kuchni Dzień Dobry TVN Paulina Wnuk, zainspirowana kinematografią, przygotowała potrawy z najsłynniejszych filmów i seriali.

  „Sala Samobójców”, „Ki”, „Róża”, „Drogówka”. Agata Kulesza miała pracowity okres. Nagrodzona w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni za rolę w filmie „Ida”. Z najgorętszym nazwiskiem ostatnich miesięcy spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Co roku prezentowanych jest tu 350 filmów z 60 krajów świata. Do Toronto przyjechali m.in. Julia Roberts, Scarlett Johansson, Reese Witherspoon, Keanu Reeves, Brad Pitt. Była tam też dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Do Polski przywiozła niezapomniane wrażenia.

  Nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni zostały wręczone. Złote Lwy przyznano filmowi "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Zobaczcie kogo jeszcze wyróżniło jury festiwalu. O to, w jakim kierunku zmierza Festiwal Filmowy w Gdyni i polska kinematografia, Ania Wendzikowska spytała Sławomira Idziaka i Wojciecha Mecwaldowskiego.

  Jesus Garcia to, realizowany przez grupę Hiszpanów, internetowy serial opowiadający historię młodych obcokrajowców mieszkających w Warszawie. Czy serial opowiada prawdziwą historię, co zaskakuje, co denerwuje, a co śmieszy gości z zagranicy mieszkających w Polsce? Jak postrzegają nas i nasz kraj powiedzieli nam: restauratorka Yaija Lin-Iwanejko, student Raul Babu i aktor, scenarzysta Daniel del Rosal.

  Katarzyna Olubińska zabrała dziś kamerę Dzień Dobry TVN do lasu. Do swojego domu zaprosiła nas i naszych widzów Agnieszka Kręglicka. Dlaczego Agnieszka zdecydowała się na dom w lesie i co to jest świdermajer?

  Porzuciła warszawskie salony by wraz z córkami zamieszkać nad morzem. Co skłoniło Katarzynę Figurę do zmian w życiu i dlaczego zdecydowała się zamieszkać właśnie w Gdyni? Czy to była ucieczka aktorki od trudnych, życiowych doświadczeń?

  Reżyser Oliver Hirschbiegel i odtwórczyni głównej roli Naomi Watts opowiedzieli Annie Wendzikowskiej o pracy nad wchodzącym właśnie do kin filmie "Diana". Co było najtrudniejsze podczas pracy przy filmie i przy roli księżnej?

  "Notting Hill" , "Dziennik Bridget Jones" to arcyzabawne filmy Richarda Curtisa, który jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich twórców komedii romantycznych. Czy, wchodzący na ekrany kin, film " Czas na miłość" będzie jego ostatnim? Z reżyserem spotkała się Anna Wendzikowska.

  Grupa Harlem świętuje jubileusz XX-lecia działalności oraz promuje swój nowy, szósty album „Przebudzenie”. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "Oddychaj". Teledysk do piosenki został zrealizowany przez studentów z łódzkiej filmówki.

  Jego film podbił serca internautów. Ponad 350 tys. zobaczyło na jednym z portali jego pięciominutowy film. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był autor tego filmu - Matthew Brown. Dlaczego zdecydował się nakręcić film właśnie o naszym kraju, skoro większość Amerykanów nawet nie wiem, gdzie leży Polska?

  Ma dopiero 24 lata a ma już za sobą rolę w takich hollywoodzkich superprodukcjach jak: "Królewna Śnieżka", "Dary Anioła: Miasto kości" czy "Ksiądz 3D". Na ekranie zadebiutowała w wieku dwóch lat. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z utalentowaną i ujmująco piękną Lily.

  Jest jedną z najbardziej znanych aktorek na świecie, świetnie realizuje się zarówno w poważnych produkcjach jak i w komediach. I właśnie, po krótkiej przerwie, wraca na ekrany kin w komedii The Heat. Co jest dla Sandry Bullock największą nagrodą i dlaczego uciekła z pokazu przedpremierowego?

  W maju Ilona Felicjańska obchodziła 40. urodziny. Z tej okazji do księgarń trafiła jej kolejna książka. Scenariusz do filmu napisało życie Ilony. Potencjał dostrzegł Yossarian Malewski, prywatnie partner Ilony. Postanowił nakręcić krótkometrażowy film. W studiu Dzień Dobry TVN Ilona i Yossarian opowiedzieli o swoim związku, przeszłości i przyszłości.

  O stosunek do życia, seksu, picia i jedzenia pytaliście Wojtka Mecwaldowskiego na naszym czacie :D Kinga Rusin postanowiła porozmawiać z aktorem o jego najnowszej roli. Czego możemy spodziewać się po "Dziewczynie z szafy" w reżyserii Bodo Koxa? Jak Wojtek odnosi się do porównań z Dustinem Hoffmanem i jego roli w filmie "Rain Man".

  Golec uOrkiestra gra już 15 lat! Czy historia zespołu to pasmo sukcesów, czy zdarzały się jakieś porażki? Skąd czerpią inspirację i jak od ich strony wygląda prowadzenie rodzinnego biznesu? Czy wyjeżdżają wspólnie na urlopy, czy jednak chcą czasem od siebie odpocząć?

  Will Smith i jego syn Jaden opowiedzieli Annie Wendzikowskiej o wspólnym filmie "After Earth" . Czy to prawda, że aktor panicznie boi się myszy? Całą rozmowę będziecie mogli zobaczyć już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN! Bądźcie z nami od 8:30!