film

  film

  Aż 80 procent nastolatków twierdzi, że filmy opowiadające historie innych ludzi pozwalają im lepiej zrozumieć otaczający ich świat. Chcą oglądać filmy o przyjaźni, kompleksach, o problemach z akceptacją siebie, konfliktach i relacjach z rodzicami, o samobójstwach, anoreksji i bulimii. Skąd zatem zalew kina niezaangażowanego i traktującego powierzchownie ludzkie relacje? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Łukasz Simlat, Ilona Ostrowska oraz Maciej Jakubczyk.

  Na festiwalu Cannes Frieda przeszła po mokrym czerwonym dywanie, w strugach deszczu. Z opresji uratował ją przystojniak z parasolem. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spotkała się z Friedą Pinto.

  Anna Wendzikowska spotkała się z głównymi o bohaterami wielkiego hitu kinowego „Wielki Gatsby”. Jak oceniają kreowane przez siebie postacie, co jest gwarancją udanego filmu oraz jak z idealisty nie stać się cynikiem?

  Na planie filmu "Obce ciało" dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Weroniką Rosati. O czym opowiada film, jaką rolę będzie w nim grała i jak buduje się postać w kinie?

  Jej prapradziadek mieszkał w Nowogrodzie, nazywał się Paltrowicz i był polskim rabinem! O najnowszej roli, miłości i godzeniu obowiązków rodzinnych z pracą na planie, na premierze filmu "Iron Man 3", z Gwyneth Paltrow rozmawiała Ania Wendzikowska.

  Film "Oszukane" wszedł na ekrany kin 10 maja. O to, czy przygotowując się do swoich ról korzystali z własnych doświadczeń i, czy film był dla nich poważnym wyzwaniem aktorskim, spytaliśmy Katarzynę Herman i Kamila Kulę.

  O to, dlaczego warto wybrać się na ten film do kina, o czym opowiada i czy jego scenariusz opiera się na prawdziwych wydarzeniach, spytaliśmy reżysera "Oszukanych" Marcina Solarza.

  O wspólnym życiu, pracy, wzajemnym wspieraniu się w pokonywaniu trudności oraz o latających sprzętach domowych i innych sposobach na ułożenie sobie codziennego, wspólnego życia, rozmawialiśmy z Krzysztofem Krauze i Joanną Kos-Krauze.

  O łączeniu różnych dziedzin sztuki czyli filozofii "4 galaktyk" opowiedział, w studiu Dzień Dobry TVN, Łukasz Rostkowski - L.U.C.

  Realizacji swojej pasji, stworzeniu filmu science-fiction, poświęcił się całkowicie. Udało mu sie nią zarazić także innych, w jego filmie, za darmo, występują znani aktorzy, a efekty pirotechniczne saperzy zrobili dla niego w ramach ćwiczeń. O dziele swojego życia opowiedział nam Staszek Mąderek.

  Z debiutującym, w roli reżysera pełnometrażowej produkcji, Bodo Koxem, na krakowskim rynku, rozmawiał Marcin Sawicki. Jak, po latach doświadczeń z kinem niezależnym, reżyser, odnalazł się na planie filmu „Dziewczyna z szafy”?

  Wczoraj wieczorem, bardzo energetyczną galą, rozpoczął się festiwal Off Plus Camera. Kto i czego oczekuje po festiwalu, jakie filmy chciałby zobaczyć Marcin Prokop? Dziś rano, specjalnie dla Dzień Dobry TVN, Marcinowi Sawickiemu wywiadu udzielili goście festiwalu: reżyser Constantin Costa-Gavras oraz Andrzej Jakimowski i Alexandra Maria Lara, reżyser i aktorka filmu "Imagine", który będzie można zobaczyć na festiwalu już dziś o 13.00!

  Z kim Rafał Rutkowski dzielił łoże na studiach? Czego można się nauczyć w Akademii Teatralnej i czy od zawsze lubił rozśmieszać? Zobaczcie czego, o Rafale, dowiedział się Kuba Gąsowski i co zdradził nam, w studiu, Cezary Kosiński.

  Nie każdemu udaje się przebić przez miliardy humorystycznych klipów umieszczonych w sieci. Im się udało. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Rafał Masny, Robert Pasut oraz Cezary Jóźwik, czyli „Abstrachuje TV”. Zobacz, co mówią hipsterzy, gimbusy, blogerki, Polacy i gamerzy?

  Film"Oszukane" opowiada prawdziwą historię sióstr zamienionych w szpitalu po urodzeniu. Jak to jest grać w historii, która kiedyś komuś się przydarzyła? O to Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, które przybyły na konferencję prasową poświęconą tej produkcji.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z głównymi bohaterkami filmu "Oszukane". Kinowa premiera tej produkcji odbędzie się 10 maja. Aktorka Katarzyna Herman opowiedziała Kindze o swojej roli w filmie "Oszukane". Zapraszamy do kin!

  "Oz Wielki i Potężny" to nowa bajkowa superprodukcja. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Jamesem Franco i Zachem Braffem , którzy zdradzili jej, czy wierzą w zjawiska nadprzyrodzone i dlaczego Ania jest lepszą dziennikarką niż jej poprzednik?

  "Być jak Kazimierz Deyna" to komedia obyczajowa opowiadająca o chłopcu, który urodził się w dniu , w którym Kazimierz Deyna strzelił bramkę w meczu z Portugalia w 1977 roku. Film, w zabawny sposób, opowiada o różnicach w postrzeganiu świata przez dorosłych i dzieci. Czy poznali biografię Deyny, czy grają w piłkę i czy odtwarzając role ojca i syna opierali się na swoich doświadczeniach? Zapytaliśmy aktorów: Przemysława Bluszcza i Marcina Korcza.

  Byli smutni i zawiedzeni życiem... postanowili zrobić coś dużego i najdalej jak się da! 20 tysięcy kilometrów od Polski na środku Oceanu Spokojnego leży wyspa Pitcairn zamieszkana przez potomków buntowników z Bounty. Korzystając z własnych środków, kredytu oraz pieniędzy zebranych dzięki crowd-fundingowi Mateusz Konopacki i Marek Szymański postanowili wybrać się na tę wyspę i nakręcić tam film dokumentalny!

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z Christophem Waltzem przy okazji promocji filmu "Django". Odkrył go Quentin Tarantino. Jak im się współpracuje?

  Główną rolę w filmie gra Michał Żebrowski. Jego partnerem zawodowym jest Paweł Małaszyński. Przemysław Sadowski wcielił się w postać przestępcy. W studiu Dzień Dobry TVN Żebrowski i Sadowski opowiedzieli o kulisach powstawiania filmu i o tym, dlaczego warto na niego wybrać się do kin.

  Jest jednym z najbardziej odważnych i utalentowanych reżyserów, ale Quentin Tarantino to również aktor, producent i scenarzysta. Dziennikarka Anna Wendzikowska spotkała się z nim przy okazji premiery jego najnowszego filmu "Django". Czy po nakręceniu tylu filmów wciąż obawia się tego, jak widzowie przyjmą jego produkcję? Czym kieruje się, wybierając aktorów do swoich produkcji? Dlaczego w swoim najnowszym filmie podejmuje tematykę niewolnictwa? - Chcę być reżyserem, na którego kolejny film wszyscy czekają z zapartym tchem - powiedział Wendzikowskiej Tarantino.

  W studiu Dzień Dobry TVN Magda Boczarska, znana z filmu "Idealny facet dla mojej dziewczyny", odpowiadała na pytania dociekliwego Bartka Węglarczyka. Opowiedziała o roli w "Bejbi Blues", o dzieciach i byciu młodą mamą.

  Amerykańskie wydawnictwo Playboy określiło ją mianem „Woman on fire”, czyli kobiety, której karierze należy się bacznie przyglądać, zaś francuski portal po premierze "Damy Pikowej" poświęcił jej artykuł pt. "Kim jest tajemnicza dziewczyna z Polski". W TVN Cafe gościem była Weronika Rosati.

  Czasem dzieje się tak, że uczeń przerasta mistrza. W studiu Dzień Dobry TVN Andrzej Nejman i Paweł Małaszyński zdecydowali się opowiedzieć historię ich znajomości. Kto kogo kopiuje, a może stawiają raczej na indywidualizm i niepowtarzalność?

  Był już Charlie z Fabryki Czekolady, Edward Nożycoręki, demoniczny golibroda, gnijąca panna młoda i Alicja w Krainie Czarów. Teraz przyszedł czas na Frankenweeniego. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska była na planie nowego filmu Tima Burtona. Czy obraz podoba się bardziej dzieciom, czy dorosłym?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Michała Żebrowskiego, który opowiedział o najnowszym filmie „Sęp”, w którym gra u boku Anny Przybylskiej. Film do kin wejdzie dopiero 11 stycznia 2013. Jak wyglądały przygotowania do filmu i gdzie aktor planuje spędzić nadchodzące Święta?

  Reżyser w bardzo intymnym wywiadzie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Kingą Burzyńską opowiedział o nieśmiałości, która mu towarzyszy, o permanentnej inwigilacji, o tym, dlaczego koledzy z planu nazywali go "super Jankiem" i o tym, dlaczego film pomylił mu się z życiem.

  Człowiek renesansu, boski Ben Affleck, pomimo choroby, udzielił wywiadu dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej. Opowiedział o uczuleniu na wywiady, naśladowaniu innych, o ratowaniu świata i społecznej odpowiedzialności oraz wypowiedział imię i nazwisko Ani. Jak mu poszło?