Kuchnia libańska to połączenie kulinarnych tradycji arabskich, silnych wpływów Turcji oraz krajów środkowoafrykańskich. Każda libańska restauracja serwuje dania stanowiące wachlarz smaków, kolorów i wspaniałych zapachów. Czym charakteryzują się tradycyjne dania tego niewielkiego kraju?
Skorzystaj z przepisów na sałatkę z dynią, kotleciki falafel z dipem jogurtowo-miętowym, grzybowe tapas i pasztet z indyka z sosem żurawinowo-imbirowym.
Sos tahini jest ważnym elementem zarówno kuchni bliskowschodniej, śródziemnomorskiej, jak i chińskiej czy japońskiej. Znany przede wszystkim jako składnik humusu i chałwy. Pasty tahini wykorzystuje się także do wielu innych dań, a przepis na masło sezamowe jest tak prosty, że bez problemu można zrobić je samemu.
W ramach naszego nowego cyklu "PodróżuJEMY" zapraszamy Was w kulinarną wyprawę do Izraela. Co pysznego możecie tam zjeść? Jak tak naprawdę je się hummus? I co świetnie sprawdzi się na letni deser? Na te pytania odpowiada Pola Namysł, redaktorka serwisu dziendobry.tvn.pl, która mieszkała w Tel Avivie.
Nie od dziś wiadomo, że nadmiar mięsa w diecie zwyczajnie nam szkodzi. Czym je zastąpić? Lekkie i wiosenne propozycje swoich dań przedstawia Sylwia Majcher, dziennikarka i edukatorka ekologiczna. Poznaj jej przepisy na falafele, domowe tortille, sałatkę z brokułów, cebule z boczniakami oraz smarowidło z kaszy gryczanej. A na deser - kawowa tarta bez pieczenia.
Czy to urok polskich lasów przyciągnął Egipcjanina Josepha Ibrahima do Polski? Joseph, zwany Józkiem, wraz z rodziną, od dwóch lat mieszka w Polsce. Pracuje jako przedstawiciel handlowy. Jego hobby to zbieranie grzybów. Mikołaj Rey spotkał się z nim w lesie... na grzybach, a później wspólnie przygotowali falafel - tradycyjne egipskie danie.