Gdzie młody człowiek może otrzymać pomoc, jeśli zdecyduje się zerwać z nałogiem?
Vape lub e-papieros to popularny wśród młodzieży gadżet, który ma zastąpić tradycyjne metody palenia tytoniu. Elektroniczne papierosy nie są jednak zdrową alternatywą.
Vape lub e-papieros to popularny wśród młodzieży gadżet, który ma zastąpić tradycyjne metody palenia tytoniu. Elektroniczne papierosy nie są jednak zdrową alternatywą.
E-papierosy są równie szkodliwe dla zdrowia, jak te zwykłe. W trosce o płuca (i nie tylko) młodych osób, które chętnie sięgają po tego rodzaju używki Ministerstwo Zdrowia pracuje nad ustawą, która ukróci łatwy dostęp do jednorazowych e-papierosów. Kiedy przepisy mogą wejść w życie?
Ponad 30% nastolatków zaczyna palenie od e-papierosa.
Niemieckie media donoszą o heroicznym dokonaniu polskiego kierowcy na jednej z dróg. Jakie jeszcze ciekawe informacje przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Radosław Mróz z redakcji TVN24?
W berlińskim metrze kilkuletnia dziewczynka pali elektronicznego papierosa. Robi to przy rodzicach i żadna z osób dorosłych nie reaguje. Takie nagranie trafiło do sieci i zbulwersowało wielu Internautów.
Reportaż "Uwagi! TVN".
Co czwarty nastolatek w Polsce sięga po e-papierosy. Częstotliwość ich stosowania wśród osób w wieku 15-18 lat jest większa niż tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Czym to grozi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały socjolog Agnieszka Bukowska oraz specjalistka psychoterapii uzależnień dr Maria Banaszak.
W e-papierosach można znaleźć cała tablicę Mendelejewa. Jednak wielu palaczy rezygnuje z tradycyjnych papierosów na rzecz tych elektronicznych, pomimo, że ich wpływ na nasze zdrowie nie został jeszcze do końca zbadany. O tym, co znajduje się w e-papierosach, jakie inne substancje chemiczne mogą być dla nas bardziej szkodliwe niż substancje smoliste opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Piotr Gryglas.
Mowa o nikotynie płynnej, którą wypełnia się, ostatnio tak modne, e-papierosy. Można ją kupić w różnych smakach: czekoladowym, owocowym, kawowym czy nawet gumy do żucia. Czy płyn, który ma tak przyjemny smak może faktycznie przyczynić się do śmierci? O tym gość Dzień Dobry TVN dr Piotr Burda.