Policjanci pomylili mieszkanie, a w środku zastali przestraszoną matkę z dzieckiem.
Wiele osób postrzega operacje plastyczne, jako fanaberię. Tymczasem bardzo często taki zabieg poprawia jakość życia. Sprawia, że dana osoba czuje się ze sobą lepiej i pewniej. Tak było w przypadku Julii Godlewskiej. Dlaczego potrzebowała operacji? O tym uczestniczka 9. edycji "Hotelu Paradise" opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
TikTok regularnie dostarcza nam trendów, z które nas bawią lub zaskakują. Wiele osób, marzących o karierze influencerów jest w stanie nawet poddać się operacjom plastycznym, by odmienić swój wygląd, stać się atrakcyjniejszymi lub bardziej intrygującymi. Trend, pod wpływem którego twórcy zmieniają swoją aparycję na wzór postaci z kreskówek, może nieść ze sobą opłakane skutki.
- Pamiętajmy, zakup usługi medycznej to nie jest zakup torebki, butów, nawet nowego samochodu. Chodzi o nasze zdrowie - podsumowała Anna Białk-Wolf.
24-letnia Alina z Ukrainy ucierpiała podczas ostrzału. Zespół gliwickich lekarzy na czele z profesorem Maciejewskim przeprowadził serię skomplikowanych operacji i dał kobiecie drugie życie.
Jedną z form leczenia jest nowoczesna operacja bariatryczna.
Kto może poddać się operacji zmniejszenia żołądka?
Lekarz wskazał, kto jest najbardziej narażony na zachorowanie.
"Przeraźliwy krzyk i obrazy, które chciałbym zapomnieć".
Zobacz, jakie zabiegi oferuje medycyna.
Dźwięki, które można usłyszeć na sali operacyjnej, to nie tylko medyczna aparatura. Coraz częściej słychać tam też muzykę.
Latem sezonowe owoce kuszą swoimi kolorami, smakiem i zapachem. Pamiętajmy jednak, aby nie jeść ich tuż po zerwaniu z krzaka, lecz zabrać do domu i dokładnie umyć. Lekarze apelują: jedzenie brudnych jagód czy borówek może nieodwracalnie zniszczyć wątrobę.
Dr Rafał Pilch od zawsze wiedział, że będzie lekarzem i jego pacjentami będą przede wszystkim dzieci.
Adam Mol jest chirurgiem dziecięcym z blisko 20-letnim stażem. Pomaga maluchom z wadami wrodzonymi czy po oparzeniach.
Chirurdzy mówią, czy warto poddać się operacji.
Przyjęło się mówić, że chirurgia to męska specjalizacja. Dr Kalina Jędrzejko przełamuje ten stereotyp i pokazuje, że kobieta również może wykonywać ten zawód i być znakomitym specjalistą. Jak z jej perspektywy wygląda praca chirurga? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Paweł Kabata, chirurg i onkolog, napisał książkę pt. "O chirurgii inaczej". Składa się ona z krótkich rozdziałów, które skłaniają do refleksji, ale i zostawiają czytelnika z uśmiechem na twarzy. O swojej twórczości i pomyśle autor opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Sharon Stone udzieliła zaskakującego wywiadu. Aktorka wyznała, że kilka lat temu chirurg zmienił jej wygląd bez zgody. Obudziła się po operacji i spostrzegła, że jej biust jest o rozmiar większy. Jak do tego doszło?
Doktor Wojciech Bichalski, chirurg i właściciel przychodni zdrowia, walczył o życie i zdrowie pacjentów. Do czasu. Pewnego dnia i on ciężko zachorował na COVID-19. Póki co pan Wojciech nie może wrócić do pracy chirurga. Stara się jednak pomagać w inny sposób.
Alina i Jan Blacha są bohaterami niezwykłej historii miłosnej. Małżeństwo połączyła pasja do wspólnego zawodu. Świetnie czują się przy sobie nie tylko w domowym zaciszu, ale także na sali operacyjnej. Bycie razem daje im możliwość rozumienia się bez słów.
Dziecko, które połknęło 50 magnetycznych kulek, trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Mały pacjent musiał być operowany. W ostatnim czasie tamtejsi chirurdzy zanotowali trzy takie przypadki. Co ważne, kulki są częścią dostępnych na rynku zabawek. Dlatego lekarze apelują o rozważne ich wybieranie.
Światowej sławy chirurg Derek McMinn przechował części ciała tysięcy pacjentów przez ponad 25 lat. Lekarz naruszył tym samym przepisy prawa i zasady etyki lekarskiej. O sprawie poinformował opinię publiczną brytyjski dziennik "The Independent".
Profesor Stanisław Czudek to wybitny chirurg i onkolog, który jako jeden ze stu lekarzy na świecie został wybrany przez NASA do zdalnego operowania astronautów. Jako pierwszy w historii przeprowadził także operację laparoskopową w Afryce. Na co dzień mężczyzna prowadzi szpital w Zawierciu, bo jak mówi, jego celem jest uszczęśliwianie ludzi.
To pierwsza taka operacja w Polsce! 6 lipca zespół lekarzy przeprowadził operację, która pomoże przywrócić twarz Olafowi. Chłopiec urodził się z rzadką wadą genetyczną, która spowodowała, że nie ma oczu i nosa. W studiu Dzień Dobry Wakacje o operacji i rokowaniach małego pacjenta opowiedzieli nam: dr n. med. Maciej Jagielak chirurg szczękowy z CMKP Szpitala im. Orłowskiego w Warszawie oraz Piotr Pogorzelski specjalista chirurgii i urologii dziecięcej, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Joanna Jutkiewicz Sypniewska, chirurg plastyczny i dziecięcy ze szpitala przy ul. Niekłańskiej.
90-letni prof. Eugeniusz Murawski jest najstarszym czynnym chirurgiem w Polsce. W dalszym ciągu operuje i prowadzi konsultacje. Jak wygląda jego dzień pracy? Co mówią o nim koledzy ze szpitala i rodzice małych pacjentów? W jaki sposób wypoczywa? Co go interesuje?
Laureatem kwietniowej "Pozytywki Dzień Dobry TVN" został doktor Paweł Grabowski, który wyjechał na Podlasie by otworzyć tam pierwsze wiejskie hospicjum w Polsce. Stara się również zebrać pieniądze na stworzenie tam hospicjum stacjonarnego. Gratulujemy i dziękujemy za wielkie serce!
Przepuklina to patologiczne uwypuklenie zawartości jamy ciała. Jak powstaje? Czy jej powodem może być kichnięcie lub kaszel? Jakie są objawy przepukliny? Czy zabieg jej usunięcia jest prosty? O tym w Dzień Dobry TVN mówił chirurg Emil Jędrzejewski.
Praca chirurga jest bardzo odpowiedzialna, wymagająca i niewątpliwie stresująca. Dr Janusz Greese Łyko znalazł coś co pozwala mu "odpocząć w zupełnie inny sposób, żeby nie myśleć o pracy, o medycynie, zająć się czymś innym". Zobaczcie jak spędza swój wolny czas.
Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Mogą prowadzić do poważnych następstw. Jakich? Dlaczego choroba częściej dotyka kobiet? Co sprzyja powstawaniu żylaków? Jak im zapobiegać? Jak je leczyć? Na czym polega metoda klejenia żylaków? Ile trwa ten zabieg? O tym w Dzień Dobry TVN mówił specjalista chirurg flebolog dr n. med. Naser Dib.
Zespół cieśni nadgarstka jest jedną z pięciu najczęstszych chorób ręki na świecie. Czym się objawia? Komu grozi? Jak się leczy to schorzenie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił chirurg ręki Paweł Nowicki.