Styl życia

Problemy osób wysokich. "Pewne rzeczy trzeba robić na zamówienie"

Styl życia

Bycie bardzo wysokim może mocno utrudniać życie. Znalezienie odpowiedniej koszuli czy spodni osobie, która mierzy ponad dwa metry, nie jest takie proste. Z jakimi problemami w codziennym życiu muszą się mierzyć bardzo wysocy ludzie?

Problemy wysokich osób

Bycie wysokim - wbrew pozorom - wcale nie ułatwia życia. Coś na ten temat wiedzą Joanna Tkaczewska (190 cm wzrostu), Dawid Sołowianiuk (210 cm wzrostu) i Sebastian Kamionka (204 cm). Co ich najbardziej denerwuje w reakcjach ludzi?

- Pytania, czy gram w kosza lub ile mam wzrostu, bardziej mnie śmieszą niż denerwują. Moi sąsiedzi np. za każdym razem, jak mnie widzą mówią: "O, jaki ty jesteś wysoki!". Ale zdarzają się też bardziej gburowate, chamskie odzywki - mówił w Dzień Dobry TVN Sebastian Kamionka.

- Mimo że osób wysokich jest coraz więcej, to ciągle zwracamy na siebie uwagę, ciągle słyszymy te same komentarze, te same pytania. Większość z nas albo na nie odpowiada, albo je ignoruje - dodała Joanna Tkaczewska.

Z jakimi problemami mierzą się osoby bardzo wysokie?

Zwracanie na siebie uwagi i udzielanie odpowiedzi ciągle na te same pytania to niejedyny problem, z jakim zmagają się bardzo wysokie osoby. Sporym kłopotem jest dla nich kupienie odpowiednich ubrań. - Teraz już są firmy, które szyją ubrania dla osób wysokich i jeśli się dobrze poszuka, można coś znaleźć. To, co jest największym problemem, to ich cena. Wszystkie ubrania, które wykraczają poza normę, są po prostu droższe - podkreślała Joanna.

- Jeszcze nigdy nie udało mi się kupić czegoś dla siebie normalnie w sklepie. Największy kłopot mam z krawatami. Nawet długi jest za krótki - przyznał ze śmiechem Dawid Sołowianiuk.

Problemy wysokich nie ograniczają do trudności ze skompletowaniem garderoby. Na co dzień muszą mierzyć także z barierami architektonicznymi. Wejście np. do winy bywa bardzo kłopotliwe. Wyzwaniem jest też zakup odpowiednich mebli, np. łóżka. - Jeśli chce się żyć komfortowo, to pewne rzeczy trzeba robić na zamówienie - zaznaczyła Joanna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Przy kasie drożej niż na półce? "Zawsze mamy prawo do korzystniejszej ceny"

Paulina Krupińska na wyjątkowym portrecie. Fani: "Jak Sofia Loren. Czyżby to znak, że czas na wielkie ekrany?"

Światowy Dzień Książki: Polacy najchętniej czytają kryminały. Który autor cieszy się największą popularnością?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości