Styl życia

Pomarańcze jadamy zimą, a wiosną nosimy w kosmetyczce. Ten kolor to makijażowy hit sezonu

Styl życia

pomarańczowy kolorem makijażu trend uroda

Ciepły, radosny, energiczny i pełen optymizmu - taki jest pomarańczowy, czyli kolor, który w tym sezonie zdążył już podbić serca makijażystów na całym świecie. Pełno go w mediach społecznościowych, a w skandynawskiej prasie już został okrzyknięty urodowym trendem numer jeden. Dla jednych wyzywający, dla innych ożywiający - odważysz się go wypróbować?

Pomarańczowy makijaż największym trendem na wiosnę

Od jakiegoś czasu zarówno w modzie, jak i w kosmetyce odchodzimy od minimalizmu. Rządzi radosny maksymalizm. Nie, wcale nie oznacza to, że "im więcej, tym lepiej" - raczej zamiast jednego, stricte określonego kanonu zachowawczych barw, wybieramy kolory. Nosimy je różnorako - ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jednak ze wszystkich barw makijażystów szczególnie zachwyciła jedna.

Pomarańcz został już okrzyknięty przez "ELLE Sverige" kolorem numer jeden tej wiosny. Z wyraźną chęcią sięgają po niego urodowi influencerzy oraz specjaliści z branży beauty. Patrząc na ich propozycje, również mamy ochotę poeksperymentować z tym odcieniem. Jest żywy, radosny i wyraża to, czego najbardziej potrzebujemy po ostatnich kilkunastu miesiącach - optymizm.

Jak nosić pomarańczowy?

Nie od wiadomo, że cytrusy są bogate w witaminy - dodanie tu i ówdzie ich kolorowego blasku z pewnością doda twarzy wigoru, nie sądzisz? Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy to trend dla ciebie, spójrz na kilka inspiracji poniżej.

Ten radosny odcień pasuje do niemal każdego typu urody i nadaje cerze młodzieńczej świeżości. Nie musisz od razu zamieniać się w "pomarańczarkę". Jeśli bardzo kolorowe makijaże nie są w twoim stylu, zachęcamy do wybrania subtelnych, mniej napigmentowanych cieni, delikatnych pomadek lub rozświetlaczy o podobnych, "cytrusowych" tonacjach.

Jak w subtelny sposób ograć nowy trend? Czasem wystarczy tylko eyeliner - jak wyżej. A jeśli szykujesz się na weekend bądź masz ochotę nieco pobawić się wyglądem w nadchodzące święta, możesz wypróbować ten geometryczny trik:

Być może masz w sobie więcej brawury i jesteś gotowa zaszaleć z odcieniami? Ciekawe, co powiedziałabyś na taki makijaż? Może wydawać się kontrowersyjny, ale przecież tej wiosny wszystko w modzie odmieniamy przez wyraziste kolory:

Możesz też wybrać szminkę i połączyć ją z "niezrobionym" makijażem oczu (wystarczy tylko tusz do rzęs). Jeśli wyjątkowo jasne barwy po prostu nie są w twoim stylu, zachęcamy do pomadek w ciepłej tonacji, balansującej gdzieś na granicy czerwieni i pomarańczowego:

A może taka wersja?

Wciąż zbyt intensywnie? Spokojnie - nie tylko pomarańcze zdołały zachwycić makijażystów. Równie inspirujące są brzoskwinie. Może to właśnie będzie "look" dla Ciebie?

Zobacz wideo: Trwały i nieblokujący makijaż pod maseczką

Zobacz też:

W pandemii nosimy się na kolorowo? Jak Covid-19 oduczył nas czarno-białego minimalizmu

Koroniewska w Prima Aprilis zwraca się do krytyków. "Przesyłam zupełnie nową wersję siebie"

Izabela Kuna na zdjęciu z dzieciństwa. "Ja nie płaczę, ja się śmieję"

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości