Styl życia

Walka na miecze świetlne oficjalnie dyscypliną sportową!

Styl życia

Szermierka jest ogromnie poważaną dyscypliną sportową, która obecnie przeżywa swój renesans za sprawą… „Gwiezdnych wojen”. W tym roku Francuska Federacja Szermierki uznała walką na miecze świetlne za oficjalną dyscyplinę sportową. Zobacz reportaż Patrycji Wanat, żeby dowiedzieć się więcej.

Adepci Mocy

Francuscy pasjonaci gwiezdnego uniwersum tłumnie zapisują się na zajęcia z walki na miecze świetlne. Wszystko za sprawą decyzji tamtejszej federacji szermierki, która oficjalnie uznała walkę na miecze świetlne za dyscyplinę sportową.

Przy okazji „Gwiezdnych wojen” pojawiło się prawdziwe szaleństwo na punkcie laserowych mieczy. Federacja postanowiła rozwinąć ten sport, bo może on być bardziej zabawny, niż klasyczna szermierka i równie inspirujący, co szermierka artystyczna – wyjaśniła Aurore Bonnemains z Koła Szermierki.

Zajęcia nie są trudne i można zapisać się na nie w każdym wieku. Biorą w nich udział zarówno nastolatki, jak i seniorzy po sześćdziesiątce. Sport przyciąga fanów „Gwiezdnych wojen”, którzy chcą dla zabawy wcielić się w ulubione postaci, odgrywać scenki i dobrze spędzić czas. Walka na miecze świetlne wciąż jest bardzo młodą dyscypliną, dlatego trudno jest dokładnie ocenić jej zasięg. Jednak ze względu na gigantyczne grono fanów, kluby szermierki spodziewają się, że dalej będzie zyskiwać na popularności.

Zobacz też:

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Zobaczcie materiał z oficjalnej premiery

"Gwiezdne wojny" - od 19 grudnia moc znów będzie z nami

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Ostateczny zwiastun filmu

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości