Styl życia

Wspólne tatuaże dla par – popularne wzory dla dwojga

Styl życia

Aktualizacja:
Tatuaż dla dwojga, fot. Sara Valenti /Getty Images

Tatuaże dla dwojga mogą mieć przeróżną formę. Niektórzy decydują się na małe obrazkowe tatuaże na nadgarstku, inni wolą imię wypisane na przedramieniu. Jednak tylko odpowiednio dobrany i przemyślany wzór będzie prezentował się naprawdę dobrze. Jakie tatuaże dla par najlepiej podkreślą łączącą ich więź?

Jednym z niesłabnących trendów (obecnym głównie wśród młodych osób) są wspólne tatuaże dla par. Zakochani robią je po to, aby podkreślić łączące ich silne uczucie. Nierzadko jednak takie decyzje podejmowane są zbyt pochopnie. Z tego względu nie powinny być formą prezentu na Walentynki czy rocznicę. Wyjątkiem są związki, które trwają naprawdę długo, a każdy z partnerów jest przekonany, że to właśnie z tą drugą osobą chce budować swoją przyszłość.

Tatuaż dla dwojga – popularne wzory

O ile delikatne, nierzucające się w oczy wzory, których nie trzeba by się było wstydzić po ewentualnym rozstaniu, są dobrym pomysłem, o tyle tatuowanie sobie imienia partnera w widocznym miejscu już niekoniecznie. Czasem na wspólne tatuaże decydują się pary, które nie chcą nosić obrączek, a pasujące do siebie wzory stają się pamiątką po ślubie.

Wspólny tatuaż dla par z datą

To najpopularniejszy rodzaj tatuaży wśród zakochanych. Data zazwyczaj odnosi się do jakiegoś ważnego wydarzenia (często jest to dzień, miesiąc i rok ślubu). Czasem para tatuuje sobie datę pierwszej randki, rozpoczęcia związku czy narodzin dziecka. Warto dobrze przemyśleć, które wydarzenie ma dla obojga partnerów największe znaczenie i to właśnie jego datę wybrać jako tatuaż.

Data może być wytatuowana w sposób minimalistyczny, jako zwykły ciąg cyfr. Czasem stosuje się również dodatkowe ozdoby, takie jak znak nieskończoności czy napis „miłość” w dowolnym języku. Zazwyczaj tego typu wspólne tatuaże zakochani wykonują na nadgarstkach lub na serdecznym palcu, w miejscu obrączki ślubnej lub zamiast niej.

Małe tatuaże dla par zamiast obrączki

Zamiast prawdziwej biżuterii, niektóre pary decydują się na niemożliwe do zgubienia przypieczętowanie swojej miłości, czyli tatuaże w miejscu obrączek ślubnych. Takiej pamiątki nie sposób zgubić podczas licznych podróży. Nie istnieje również ryzyko, że ktoś zechce sobie przywłaszczyć drogą, efektowną biżuterię, która miała służyć małżonkom na długie lata. Na serdecznym palcu prawej ręki pary chętnie tatuują sobie imitacje pierścionków, czyli minimalistyczne pojedyncze obwódki. Niektórzy decydują się na nieco bardziej ozdobne wytatuowane „pierścionki”. Tak naprawdę mogą być to tatuaże o dowolnym kształcie i rozmiarze, składające się nawet z kilku elementów. Ważne, żeby całość ładnie się prezentowała, a tatuaże obu partnerów pasowały do siebie. Niekoniecznie muszą być takie same, warto jednak, aby miały ten sam motyw przewodni. Takie małe tatuaże dla par potrafią naprawdę pięknie się prezentować i z pewnością zwrócą uwagę otoczenia.

Tatuaż puzzle dla par i inne wzory łączone

Wiele par decyduje się na tatuaże, które najpiękniej prezentują się dopiero wtedy, kiedy partnerzy znajdują się obok siebie. Najpopularniejszym miejscem na wzory łączone są nadgarstki. Przykładem takiego tatuażu są dwie połówki serca – każdy z partnerów ma na ręce tylko jedną z nich. Czasem jest to także napis podzielony na dwie części, którego sens ujawnia się dopiero wtedy, kiedy, na przykład, zakochani trzymają się za ręce. Wspólne tatuaże mogą tworzyć jeden większy rysunek lub być dwoma oddzielnymi wzorami, które po połączeniu tworzą całość. W podobny sposób tatuuje się również pasujące do siebie puzzle czy figury geometryczne.

Matching tattoos, czyli idealnie dopasowane tatuaże dla zakochanych

To świetny pomysł dla zakochanych i nie tylko. Na dopasowane, przemyślane tatuaże chętnie decydują się również członkowie rodziny i bliscy przyjaciele. Na czym polega ten rodzaj tatuowania ciała? Przede wszystkim chodzi o to, aby partnerzy zdecydowali się na jeden wzór i jedno miejsce na ciele, na które ma on zostać naniesiony. Mogą być to zarówno zakryte na co dzień części ciała, jak i widoczne nadgarstki czy obojczyki – wszystko zależy od osobistych preferencji. Tatuaże u obojga partnerów muszą przedstawiać ten sam motyw, jest on jednak nieco zmodyfikowany w przypadku każdego z nich. Przykładowo, kobieta może mieć wytatuowany karciany symbol damy kier, mężczyzna z kolei – króla. Często motywem przewodnim są również zwierzęta lub kwiaty. W wersji minimalistycznej świetnie sprawdzą się delikatnie zarysowane postaci kobiety i mężczyzny.

Zobacz też:

Tatuaż jako dowód przyjaźni – najciekawsze wzory i pomysły

11-latka z nietypową pasją. Poznaj najmłodszą tatuażystkę w Polsce

Czym zajmuje się tatuażysta i na jakie zarobki może liczyć?

Temat tatuaży wielokrotnie poruszaliśmy na antenie Dzień Dobry TVN. Zobacz ciekawe rozmowy i materiały:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości