Materiał promocyjny

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. To ostatni moment na zgłoszenia

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dookoła nas żyje wiele osób, które potrzebują pomocy. Szlachetna Paczka to jeden z momentów, kiedy możemy pokazać, że je widzimy. Do tego potrzebni są jednak wolontariusze, których wciąż brakuje. To ostatni moment, by zgłosić się do tegorocznej akcji. Wystraszy wejść na stronę i wypełnić krótki formularz.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Szlachetna paczka to akcja, która zrzesza tysiące ludzi i niesie mądrą pomoc. Każdego roku w okolicach świąt potrzebujący otrzymują od darczyńców prezenty. Całe przedsięwzięcie nie może jednak odbyć się bez wolontariuszy.

- Każdy wolontariusz to aż trzy rodziny. Jeżeli zgłosicie się teraz na stronie szlachetnapaczka.pl, będziecie mogli pomóc trzem rodzinom w swojej okolicy. Bez wolontariuszy tego nie da się zrobić, to jest serce paczki - Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA odpowiedzialnego za organizację Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. 

Co należy zrobić, aby zostać wolontariuszem?

Wolontariusz musi mieć trochę serca i trochę rozumu. Wystarczy wejść na stronę internetową szlachetnapaczka.pl, wypełnić formularz. My skontaktujemy się i przeszkolimy wolontariuszy. Oni nigdy nie są sami. Chodzą w parach 
– wyjaśniła Joanna Sadzik.

Firmy angażują się w Szlachetną Paczkę

O pomocy nie zapominają także duże firmy. Wśród korporacji, które biorą udział akcji, są m.in. BNP Paribas Bank Polska oraz Allegro.

- Działamy i pomagamy przez cały rok, ale najbardziej wyczekiwaną akcją jest Szlachetna Paczka. Nasi pracownicy łączą się w zespoły i przygotowują paczki dla rodzin. W zeszłym roku to było aż 145 rodzin. Było więc 145 zespołów po kilkanaście osób. W tym roku marzy nam się, że pomożemy 200 rodzinom z okazji 200-lecia grupy BNP Paribas – powiedziała Joanna Gajda-Wróblewska – prezeska Fundacji BNP Paribas

- U nas to jest około 700 osób co roku. Dla nas pomaganie i ten wolontariat pracowniczy jest częścią naszego DNA. To jest coś, co traktujemy jako okazję zrobienia czegoś dobrego razem. To, co jest super, to fakt, że jesteśmy platformą zakupową. Jeśli kupujesz, możesz dorzucić cegiełkę do szlachetnego koszyka. W tamtym roku zabraliśmy w ten sposób około miliona – dodała Anna Wróbel – dyrektor HR Allegro.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości