Porady

Jaka parasolka sprawdzi się najlepiej na wietrzną i deszczową wiosnę? Ekspert: "To zależy od kilku rzeczy, m.in. liczby żeber"

Porady

Aktualizacja:

Przyszła wiosna - przynajmniej w teorii, bo w praktyce pogoda nie przestaje "raczyć nas" deszczem, śniegiem (czasem nawet gradem) i porywistym wiatrem. Kiedy więc ona w najlepsze płata nam figle, my musimy ubezpieczać się na wypadek nagłego zmoknięcia. Postanowiliśmy zatem przeprowadzić mały test parasolek, by wybrać te najlepsze na pogodowy kwiecień-plecień.

Jak kupić dobry parasol?

Słoneczna wiosna to przecież nie reguła - o ile dziś cieszymy się piękną aurą i bezchmurnym niebem, o tyle jutro niespodziewanie może spaść deszcz. Dowód? Wystarczy przypomnieć sobie pogodowe "szaleństwa" sprzed kilku dni. To wystarczająco dobra wymówka, by być zawsze przygotowanym na nagłe nadejście deszczu, śniegu lub porywistego wiatru (a w najgorszych kombinacjach - trzy w jednym pakiecie).

Co zatem jest najważniejsze przy wyborze parasola? Pod uwagę powinniśmy wziąć kilka "składowych". Bardzo lubiane są np. modele składane, małe. Niewielki rozmiar sprawia, że łatwo nam je ze sobą wszędzie zabierać, zmieszczą się wszak do torebki. - Są nawet i mniejsze, takie, które mogą składać się czterokrotnie i trzykrotnie - tłumaczy Magdalena Kordaszewska, ekspert od gadżetów. Czy jednak składane modele nie są przypadkiem "liche" w budowie? - Niekoniecznie - powiedział nas nasz gość. - To zależy od kilku rzeczy, np. od tego, ile mają żeber albo z czego są zrobione. Mogą być z włókna węglowego, szklanego (i wtedy jest fantastyczne), a jeśli zrobione są z aluminium to niekoniecznie (choć nie każde aluminium jest złe) - wyjaśniła ekspertka.

Jaki parasol na deszczowy i wietrzny dzień?

Ważne są zatem: stelaż, materiał i liczba żeber - ale czy najważniejsze? Może to duża czasza będzie tym, co przesądzi o niezawodności parasola? - Niekoniecznie - stwierdziła Magdalena Kordaszewska. - To duża powierzchnia, w którą wiatr będzie wiał. Jednak to świetny patent na parasol we dwoje.

Pamiętajmy, że wybrany model powinien nam służyć długie lata. Warto więc zainwestować w jakość - i w szczególności zwracać uwagę na materiał, z którego wykonany jest przedmiot. Mocny stelaż i żebra to podstawa. Bywa jednak i tak, że mimo naszych pilnych przygotowań i analiz, zakupiony parasol i tak nie przetrwa próby pogody (albo wyjdzie z niej z uszczerbkiem). Warto zatem wziąć przykład z naszej ekspertki i zadbać również o odpowiedni strój z nieprzemakalnego materiału. Na co stawia Magdalena Kordaszewska? - Posiadanie kurtki, która jest szczelna, ma zamki, ma kaptur - zaznaczyła. To idealny wybór również na wiosenne rowerowe wycieczki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Prezydent podał termin rozpoczęcia egzaminów maturalnych. Jak będzie wyglądała matura 2021?

Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

Sylwia Bomba zdradziła, jak poznała męża. "To było jak grom z jasnego nieba"

Autor: Ola Lipecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości