Jak co roku w całej Polsce ferie zimowe rozpoczynają się na przełomie stycznia i lutego. W tym roku czas wolny od nauki najszybciej rozpoczęli uczniowie z woj. lubuskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dla nich ferie rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 30 stycznia. Jakie atrakcje czekają uczniów i rodziców i w czasie wolnym? Wybraliśmy się do kilku ciekawych miejsc.
Ferie zimowe w Krakowie
Małopolska zapewnia najmłodszym czas spędzony z kulturą. W rejonie nie zabraknie także innych atrakcji, pozwalających dzieciom rozwijać swoje talenty.
- W Nowohuckim Centrum Kultury startuje festiwal teatrów dla dzieci. 18 spektakli przygotowaliśmy w dużej sali teatralnej i w mniejszych przestrzeniach. Będą także warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, graficzne, ceramiczne. itd. - powiedział Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.
- Oprócz tego zachęcamy do aktywności fizycznej, bo będzie lodowisko - dodał.
Ci, którzy lubią sport, także znajdą coś dla siebie. Właściciel szkoły BMX przygotował dla uczniów wyjątkowe zajęcia.
- Mamy przygotowane atrakcje dla młodzieży. Przede wszystkim uczymy się jazdy na BMX. Ale nie samą jazdą człowiek żyje - musimy potrafić naprawić sobie samemu rower. Ponadto uczymy się budowy sprzętu, budowy skateparku i sztuczek w teorii - opowiadał Michał Basta.
Toruń otwiera drzwi do słodkości
W Toruniu z kolei znajdziemy coś na ząb. Słodycze będzie można nie tylko jeść, ale także robić. Taka przygoda może zadowolić tych, którzy marzą o karierze cukiernika!
- Przygotowaliśmy warsztaty robienia lizaków. Będą połączone z pokazami. Każdy uczestnik sam będzie mógł zrobić takiego lizaka. Mamy ponad 70 smaków, więc każdy znajdzie coś dla siebie - zapraszał Przemysław Pasiński, kierownik sklepu.
Bydgoszcz - co robić w Myślęcinku?
Myślęcinek to największy park miejski w Polsce, który znajduje się w Bydgoszczy. Ferie można spędzić tu w ciekawym towarzystwie.
- Można zobaczyć tu tygrysa, czy strusie. Ale jest także wielka reprezentacja zwierząt polskich. Z bliska możemy zobaczyć jak wygląda np. bóbr - mówiła Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.
Zobacz także:
- Maja potrzebuje jeszcze 3 milionów złotych, by żyć. "Stanęliśmy oko w oko z brutalną rzeczywistością"
- Czy nastolatkowie mogą decydować o szczepieniach? Sprawdź, jakie prawa w Polsce mają młodzi ludzie
- Pod jej opieką są dzieci, które były podtapiane i przypalane. Teraz wszyscy mogą stracić dom
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: J. Piasecka, Ł. Zagórski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN