Materiał promocyjny

"Kraków w formie"- miasto zachęca do aktywności w wakacje. Jakie atrakcje przygotowano?

"Kraków w formie" - miasto zachęca do aktywności w wakacje
Źródło: Dzień Dobry TVN
W ramach akcji "Kraków w formie" stolica Małopolski obfituje w atrakcje, które zachęcają do aktywnego spędzania lata w mieście. Kąpiele leśne, spływy kajakowe czy może trening fitness? O szczegółach prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz organizatorzy opowiadali w Dzień Dobry Wakacje.

"Kraków w formie" - atrakcje w mieście

Kraków jest świetnym miejscem na spędzenie aktywnych wakacji. Miasto przygotowało wiele atrakcji dla osób spragnionych letnich rozrywek. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ramach kampanii "Kraków w formie" organizowane są m.in. kąpiele leśne, czyli tzw. shinrin-yoku w Lasku Wolskim.

- Kąpieli odbędzie się w sumie pięć, dla takiej kameralnej grupy 10-15 osób - wyjaśnia psychoterapeutka Marta Cypcar. - Z języka japońskiego "shinrin" to jest las, a "yoku" kąpiel. Będziemy się zanurzać w przestrzeni lasu - dodaje. Kąpiele leśnie mają szereg prozdrowotnych działań, a korzystać z nich może właściwie każdy.

Wakacyjne aktywności w Krakowie

W Krakowie możemy wziąć też udział w spływie kajakowym. - Mamy Bagry, Przylasek Rusiecki, Wisłę, ale można też spływać rzeką Dłubnią - wylicza pomysłodawca spływów kajakowych rzeką Dłubnią Marcin Pawlik. Mężczyzna odkrył ten szlak w 2015 roku i do dziś cieszy się on ogromną popularnością wśród krakowian.

W ramach akcji "Kraków w formie" odbędą się letnie szkolenia kajakowe ABC. - Będą dwa szkolenia na Zalewie Nowohuckim i dwa spływy kajakowe na rzece Dłubni - zachęca Marcin Pawlik.

Letnie aktywności z pewnością pozwolą krakowianom odzyskać energię i zadbać o swoją kondycję. "Kraków w formie" oferuje treningi w plenerze, maratony sportowe i inne wydarzenia, które mają na celu zachęcić mieszkańców do wspólnych aktywności.

- Miasto Kraków specjalnie dla nas przygotowuje miejsca, gdzie możemy odpocząć, poćwiczyć w zrewitalizowanych parkach. Ponadto stwarza infrastrukturę dla osób w każdym wieku. Ja uwielbiam spacerować w krakowskich parkach, często jeżdżę do Przylasku Ruskiego oraz plażę Bagry - opowiada instruktorka fitness Dominika Waksmundzka.

Gdzie spędzić aktywnie czas w Krakowie?

Jak podkreśla prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, miasto angażuje się w budowę obiektów, które pozwalają krakowianom spędzać swój wolny czas w zdrowy i aktywny sposób. - Wybudowaliśmy prawie trzysta boisk, kilka hal sportowych, stadionów, basenów, ale oprócz tego obiekty dla mieszkańców na co dzień np. siłownie na powietrzu - tłumaczy.

Prezydent zdradził również, w których miejscach w Krakowie najbardziej lubi spędzać swój wolny czas. - Staram się chadzać w okolicach rynku. Czasami chodzę w swoich okolicach - Łagiewnikach. Tam są tereny zielone i tam chodzę na spacery z żoną - podsumowuje w Dzień Dobry Wakacje Jacek Majchrowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości