Styl życia

Iluzjonista Y vs fake newsy na temat koronawirusa!

Styl życia

Aktualizacja:

Przybierająca na sile pandemia to również rozszerzająca się plaga dezinformacji i fake newsów. Nasz gość - magik Y postanowił z tym walczyć, prezentując interaktywną iluzję obalającą najpopularniejsze mity na temat koronawirusa.

Magią w fałszywe informacje

Najpopularniejszy polski Iluzjonista - magik Y zasłynął z nagrań z gwiazdami takimi jak Robert Lewandowski, Jared Leto czy Mike Tyson. Na wszystkich swoich kanałach społecznościowych ma w sumie ponad 2,6 miliona obserwujących. Teraz iluzjonista chce użyć uprawianej przez siebie sztuki w szczytnym celu i obalić fake newsy dotyczące pandemii koronawirusa SARS-CoV2 wywołującego chorobę COVID-19.

Razem z prowadzącymi Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem Iluzjonista Y zaprosił widzów do interaktywnej magii. Można się było dowiedzieć z niej:

  • Czy nowy koronawirus uciekł z laboratorium?
  • Czy noszenie maseczek skutecznie ochroni nas przed koronawirusem?
  • Czy psy i koty mogą zarazić się koronawirusem SARS-CoV-2?
  • Czy gorąca kąpiel zapobiega chorobie wywoływanej przez koronawirusa?
  • Czy paczki z Chin są niebezpieczne?
  • Czy cebula ochroni nas przed koronawirusem?
  • Czy wysokie dawki witaminy C czy D pomogą na nowego koronawirusa?
  • Czy woda utleniona wyleczy z COVID-19?

Celem iluzji było wpłynięcie na widzów w taki sposób, aby wybrali oni jedyny właściwy sposób na blokowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obejrzyjcie materiał i sprawdźcie, czy Wam się udało.

Kim jest iluzjonista Y?

Iluzjonista Y (czyt. Igrek) to Polski Magik Gwiazd, nowoczesny iluzjonista, mentalista oraz autor książki "13 kroków by stać się magicznym". Urodził się w Węgorzewie, jednak obecnie mieszka w Warszawie. W 2012 roku był półfinalistą programu "Mam talent!", a rok potem założył w serwisie YouTube kanał Magic of Y, który szybko odniósł sukces. Obecnie ma on ponad 950 tysięcy stałych widzów i ponad 88 milionów odsłon. Zaowocowało to autorskim programem "Magia Y" w TVN Style, w którym Y pokazuje magię gwiazdom polskiego show-biznesu.

Iluzjonista Y zaprojektował już 6 autorskich luksusowych talii kart, tworząc największy crowdfunding w historii Polski. Na co dzień występuje dla dużego biznesu oraz reprezentuje w komunikacji pr marki i instytucje takie jak Coca-Cola czy Ministerstwo Finansów.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło: Iluzjonista Y

Pozostałe wiadomości