Styl życia

Jak często należy prać biustonosz?

Styl życia

Aktualizacja:
Jak często prać biustonosz? Co ile? Jak dbać o stanik?

Większość z nas nosi biustonosze regularnie, każdego dnia. Przylega on blisko do skóry, a jednak trudno nam czasem odgadnąć, jak często należy go prać. Nie zapominajmy też, że to delikatny element garderoby - wymaga więc odpowiedniego zadbania.

Jak często myć biustonosz?

Biustonosz wydaje się być bardziej problematyczny niż inne elementy garderoby. Trudno bowiem właściwie odgadnąć, jak często należy go myć. Po każdym założeniu? A może co ileś dni? Okazuje się, że wyzwaniem jest nie tylko dobranie właściwego stanika do sylwetki, ale też określenie częstotliwości jego prania. Jeśli robimy to zbyt często (np. po każdym założeniu), możemy z łatwością uszkodzić jego delikatną konstrukcję. Jeśli mamy już takie przyzwyczajenie i nie chcemy z niego rezygnować, pamiętajmy przynajmniej, by stanik prać ręcznie, w delikatnym płynie. To zminimalizuje ryzyko uszkodzenia jego konstrukcji. Z drugiej strony, zbyt rzadkie mycie nie sprzyja higienie. Stanik jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii i grzybów.

Biustonosz najlepiej prać raz w tygodniu, tj. po 3-6 użyciach. Ale uwaga - najłatwiejszym sposobem na przedłużenie żywotności każdego stanika jest noszenie go naprzemiennie z innymi modelami. Dlatego w szafie warto mieć przynajmniej kilka par biustonoszy.

Jak prać biustonosz?

Typowy stanik wykonany jest z elastycznych materiałów. Pranie w wysokiej temperaturze może więc go zniszczyć. Dlatego najlepiej prać biustonosze ręcznie, w ciepłej wodzie i z użyciem delikatnego detergentu. Nie należy też zbyt mocno szorować. Pozwólmy mu się namoczyć, ostrożnie go wyżmijmy i pozostawmy do wyschnięcia.

Uważasz, że pranie ręczne jest zbyt czasochłonne? Nie musisz wystrzegać się pralki. Pamiętaj jednak, by uprzednio włożyć stanik do specjalnego woreczka na bieliznę. Włącz program delikatnego prania i nigdy nie wybieraj temperatury przekraczającej 30 stopni.

Zobacz wideo: Jak dopasować biustonosz do dużego biustu?

Zobacz też:

Bluzki z bufiastymi rękawami – komu pasują i do czego je nosić?

Jak nosić body? Modele koronkowe, bawełniane, siateczkowe i koszulowe – pomysły na stylizacje

Duży biust – co nosić? Jaki biustonosz będzie najlepszy?

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości