Hobby

Nastoletnia tancerka wie, czym jest poświęcenie dla pasji. "To jest krew, pot i łzy"

Hobby

Aktualizacja:

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt turniejów, a w jej pokoju zaczyna brakować miejsca na puchary. 12-letnia Wiktoria Wojnarowska jest niezwykle zdolną tancerką z Gdańska. Jak zaczęła się jej przygoda?

Determinacja Wiktorii Wojnarowskiej

Wiktoria Wojnarowska trenuje już 8 lat. Jako jedna z nielicznych otrzymała klasę taneczną B - jest to najwyższa klasa w jej kategorii wiekowej. W pokoju dziewczyny jest już około 100 medali i ponad 64 puchary.

Od trzech lat utrzymujemy pozycję w pierwszej trójce w Polsce. (...) Dobry tancerz powinien być pewny siebie i na pewno wiedzieć, do czego chce dążyć , mieć swój cel

- mówiła w Dzień Dobry TVN.

Ona cel ma, a swoim uporem i zdeterminowaniem imponuje nawet rodzicom . Są niezwykle dumni z jej sukcesów i nieustannie jej kibicują. Ojciec tancerki, Tomasz Wojnarowski, zdradził:

Doskonale pamiętam jej pierwsze kroki w tańcu. To ja pojechałem z nią na ten trening. Miała 4 latka. Jak zaczęła może troszkę na poważniej trenować, to za każdym razem ciągnęła pierwsza nas na trening. Byliśmy zawsze zdziwieni, że to ona tak bardzo chce i jej upór rzeczywiście jest bardzo duży. Tak zostało do tej pory

Trudności nastoletniej tancerki

Wiadomo, że Wiktoria trenuje od 20 do 40 godzin tygodniowo . Ich ilość zależy od tego, czy przygotowuje się na ważny turniej. Wolny czas zajmują jej ćwiczenia, zgrupowania oraz konkursy. Przez to nie prowadzi standardowego życia nastolatki.

To jest krew, pot i łzy na dobrą sprawę , ponieważ szczególnie młodych tancerzy, taki taniec turniejowy kosztuje bardzo wiele wyrzeczeń

- powiedział Michał Zacharewicz, Mistrz Świata Formacji Tanecznych i trener Wiktorii.

Ona na szczęście może liczyć na swoich najbliższych, a także partnera tanecznego Jana Wasilewskiego. W chwilach zdenerwowania zawsze starają się pocieszyć dobrym słowem i nigdy się nie krytykują - są dla siebie prawdziwym wsparciem.

Sycylia - taneczne imperium kobiet. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Natalia Górska

Pozostałe wiadomości